Přeskočit na obsah

Zní to jako pohádka a utopie

  • Z

Proč bych se měl jako inteligentní trouba pořád stěhovat za ubohou prací, ať se práce přestěhuje tam, kde žiji. Lidi nejsou otroky svojí práce, to si musí konečně zaměstnavatelé a stát uvědomit, a přestěhovat hodnotnou práci za lidmi, aby byli lidi spokojení. Co bylo, to bylo, přichází nová doba, ve které se bude práce stěhovat za lidmi. Zní to jako pohádka a utopie, jenže je třeba si uvědomit to, že nový digitální globální svět, je světem dálkového ovládání, proč bychom nemohli z domova vše digitálně globálně dálkově ovládat, na co si pořizujeme drahé digitální domovy, když jsme zastaralým konzumním systémem, nucení násilně žít většinu života mimo domov, v ubohých existenčních podmínkách, kde často není k dispozici ani záchod, a kde na nás často prší. 

Spočítejte si, kolik času a peněz vás stojí to, že chodíte z domova do zaměstnání, nebo do školy. Nejsme už neandrtálci, co loví oštěpy mamuty, jsme moderní lidé, co mají veliké vzdělání a používají internet, i moderní vědu a techniku. Proč by moderní továrna, nemohla být postavená tak, že všichni zaměstnanci vše ovládají z domova. Co je objektivně brzdou digitální evoluce? Brzdou zde jsou pyšní staří vysokoškoláci, co se bojí o výhody a jistoty, obrazně řečeno, tuční staří kapři si nevypustí státní rybník, kde se mají velmi dobře. Sociální sítě jsou pro trouby prioritou, zde je dostatek troubů, a tak jim není zde smutno, co na tom, že zde je jejich existenční budoucnost v troubě, protože tam kde je nadbytek troubů, tam je jedna trouba existenčně už v troubě.

Logicky se trouba zeptá, a pokud nebudu chodit na sociální sítě, kam mám tedy chodit na internetu? Nechoď nikam na internetu, ale založ si stránku nebo blog, ať troubové chodí na tvoji stránku, nebo tvůj blog. Troubové namítnou, že nejsou troubové, aby měli stránku nebo blog na internetu, protože to je mnoho práce, ze které je malý zisk, protože troubové jsou lakomí a pyšní. A jsme konečně u jádra problému, každý trouba je lakomý a pyšný, tím vzniká začarovaný civilizační kruh, jehož následkem je deprese u; politiky, ekonomiky, morálky, rodiny, psychiky atd. bylo zde mnoho snah o změnu, náboženství se snažilo pomocí svatých knih změnit psychiku člověka, tato cesta se ukázala jako chybná, potom přišla politika a ta se zase snažila změnit život člověka promocí; zákonů, předpisů, přerozdělování, výjimek, daní, poplatků, cla, centralizace, školství atd. tato cesta se ukázala taky jako chybná.

Nestačí povrchní změny, je třeba začít s restartováním konzumního systému, a musí zde být zcela jiné základy pro civilizaci. V současnosti je základem bezcharakterní kariérismus, dobytka je zde nadbytek, ale koryt je zde nedostatek, je třeba eliminovat globálně koryta, a tím skončí období, ve kterém byl ten druhý jenom troubou, a tak jeho budoucnost byla v troubě. Vše budou řídit globálně GVKB počítače s umělou GVKB inteligencí a místo lidí zde budou jenom GVKB roboti, člověk bude prohlášen za troubu, která je zde už evolučně k ničemu, a tak bude každý trouba roboty optimálně globálně eliminován. Takto konečně zvítězí zde láska a pravda, nad nenávistí a lží, na věčné časy, a nebudou zde už troubové, na sociální síti.

Mnoho amatérů touží po profesionálním vybavení a myslí si naivně, že profesionální vybavení z nich udělá profesionála, profesionální vybavení je drahé proto, že práci ulehčuje a je spolehlivé. Podívejme se třeba na počítače, profesionál použije veliký počítač s velikým monitorem a amatér použije notebook, který je pomalý a má malý monitor. Pokud jde o fotografy tak profesionál použije profesionální zrcadlovku a amatér použije amatérský kompakt, všimněme si toho, že vybavení profesionála je veliké a drahé, to, co je veliké a drahé, to je lepší než to, co to je malé a levné. Největším problémem u amatérského vybavení je levný materiál, jde nejvíce o levné umělé hmoty, které nemají pevnost, a v zimě praskají, profesionál není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné amatérské vybavení.

Poslední dobou začíná vznikat jakýsi kompromis mezi amatérským a profesionálním vybavením, jde třeba o amatérské zrcadlovky, anebo o amatérské kancelářské počítače. Cena odhaluje, co je střední třídou a co je už amatérskou třídou, rozhodně se vyplatí si připlatit a pořídit si něco ve střední třídě, rozdíl je zde velmi znatelný, rozdíl mezi střední třídou a profesionální třídou je už minimální, pořídit si profesionální vybavení se vyplatí jenom náročným profesionálům. Za krátkou dobu budou v prodeji nové AMD základní desky, a do nich nové AMD procesory, takto končí u AMD veliká spotřeba elektřiny, a přicházejí na trh konečně moderní levné počítače s malou spotřebou elektřiny, výhodou platformy AMD je to, že je zde k dispozici v čipu kvalitní grafická karta, a tak je už zbytečné si pořizovat drahou grafickou kartu, s velikou spotřebou elektřiny.

Majitelé klasických velikých počítačů, vyndají z počítače starou základní desku se starým procesorem, a vymění desku a procesor, tato inovace je tedy vyjde poměrně levně, ten, kdo má notebook, bude muset koupit nový notebook, a to je už veliká investice, do které se nikomu nebude chtít. Jakmile poklesne Intelu prodej, tak začne logicky Intel pracovat na tom, aby rychle vylepšil svoje procesory a základní desky, tak trochu to celé závodění připomíná soutěž mezi politickou pravicí a levicí. Takže jako dárek pod stromeček, bude běžný nový počítač od AMD, otázkou je už jenom, kolik budete chtít do AMD sestavy investovat peněz, nenechte se nachytat na výprodeje po Vánocích, ve kterých se budou doprodávat levně zastaralé AMD počítače.

Vysokoškoláky, už brzo nebudou zaměstnavatelé potřebovat, evoluce nám přináší GVKB roboty na baterky s GVKB umělou inteligencí, a tak v kancelářích budou sedět GVKB roboti na baterky a v továrně u strojů budou taky GVKB roboti na baterky. Lidi budou chodit do továrny už jenom na exkurze, tak jako chodíme na exkurze třeba do muzea, a GVKB roboti na baterky budou lidi při exkurzi doprovázet, aby se jim v moderní továrně, kde nepracují už lidi, něco zlého nestalo. Skeptici namítnou, že se moc dívám na filmy z USA, a už z toho psychicky blbnu, skeptici se podobají lovcům mamutů, a tvrdí nám sebejistě, že digitalizace je jenom bezvýznamnou změnou, v naší civilizaci, a že důležité je umět ulovit oštěpem mamuta.

16. prosince 1947 se narodil první tranzistor, který začal nahrazovat elektronky a podle mě vynález tranzistoru, patří k největším vynálezům poslední digitální doby. Co vše se zde od té doby změnilo? Podle mě zásadní bylo to, že se konečně elektronika zmenšila a zlevnila, poslední elektronky byli ještě v televizních obrazovkách. Před rokem jsem eliminoval ze sklepa staré televize a staré počítačové monitory, co měli ještě elektronkové obrazovky. Televize dlouho kralovala domácnostem a najednou zde byl počítač, u internetu už digitální evoluce probíhala poměrně rychle, začali se prodávat notebooky a mobilní telefony, nebylo už nutné být otrokem kanceláře, v té době přišel operační systém Windows 95, byla to tehdy veliká sláva a uživatelé byli nadšení z toho, že mají konečně to, po čem dlouho marně toužili. 

Další změnou byla digitalizace, a tak skončilo období magnetofonových kazet na zvuk a video, skončili i diskety pro počítače a dneska už se prodávají i levné malé notebooky bez mechanického pevného disku, v současnosti už evolučně končí i používání CD a DVD disků, už jenom výrobci základních desek a grafických karet, ze setrvačnosti dodávají v krabici i DVD disk, a nebude to trvat dlouho, a místo DVD disku zde bude jenom USB Flash disk. Najednou bude pod stromečkem levná stavebnice GVKB robota s GVKB umělou inteligencí, GVKB robot vám uklidí, uvaří, vypere, vyvenčí psa, zalije kytky, a tak pro vás už ztratí život v rodině význam, a budete moci žít šťastně a spokojeně, jenom se svým GVKB robotem na dobíjecí baterky.

Vše je zde dualitní, a tak je zde; dobro a zlo, pravda a lež, láska a nenávist, úspěch a neúspěch, štěstí a neštěstí, život a smrt, ráj a peklo, samec a samice, správně a chybně atd. aby to nebylo nudné a jednoduché, tak zde je vše v pohybu, a tím to co bylo včera hodnotné, to je dneska nehodnotné, to, co bylo včera pravdou, to je dneska lží atd. Je internet asociální? Internet je počítačovou globální sítí, kterou používají lidé k tomu, aby jim tato síť optimálně sloužila, tak jako lidem slouží elektřina. Jelikož je zde internet evolučně velmi krátkou dobu, tak je teprve ve stavu evolučního testování, jeho možností a jeho hodnoty pro subjekty a objekty, za sto let bude internet vypadat a fungovat zcela jinak, a i jinak se bude lidmi a roboty i používat, vše je v evolučním rychlém pohybu, a nové neustále nahrazuje staré. Jelikož mnoho uživatelů internetu myslí asociálně tak tomu odpovídá i internet, většina stránek a blogů neposkytuje možnost napsat cizím lidem komentář, anebo se komentáře administrátorem schvalují, a nehodnotné komentáře se eliminují. 

Na sociálních sítích se zase blokují přístupy lidem, co jsou asociální nebo jsou sprostí, kdo chce s asociálními blázny v klidu zde žít, ten musí i asociálním bláznem být, o tom je asociální internet. Každý asociální blázen, zde chce cizím asociálním bláznům vymývat svatými dezinformacemi mozek, a každý asociální blázen má svůj svatý prací dezinformační prášek a svojí automatickou pračku, ve které on chce vymývat cizím asociálním bláznům jejich mozky, svatými dezinformacemi. Objektivní pravda byla asociálními blázny na internetu zabetonována, a lež je dneska i na veřejné encyklopedii. Pokud poukážete na to, že na veřejné encyklopedii jsou jenom dezinformace s nulovou hodnotou, tak vás asociální blázni násilně eliminují.

Bůh je náboženský symbol, který je jako dopravní symbol, který stojí na křižovatce a říká řidičům, ten, kdo chce zde být svatým mocným a bohatým Bohem, ten se musí stát asociálním bláznem (Adolf Hitler, Pol Pot), který vymývá cizím asociálním bláznům dezinformacemi jejich mozky. Ano, první dojem je velmi důležitý. Náš svět se změnil, a tak místo pomíjející krásy tělesné, je zde krása virtuální, začíná to krásným uživatelským rozhraním u operačního systému, a končí to krásným vzhledem stránky nebo blogu. Ukaž virtuálnímu světu, že nejsi lovec mamutů, co má velmi starý počítač, s Windows 98. Ano jsou mezi námi dosud ještě lovci mamutů, co sedí u počítačů, kde je dosud Windows 98, ono to funguje, a proč by se to mělo měnit za něco co je moderní?

Ono to staré auto z roku 1998 funguje, a proč by se mělo kupovat nové auto, ona ta socialistická politika z roku 1998 funguje, a proč by zde měla být nová demokratická politika. Těžko peníze prací získáváme, a tak bychom měli věnovat více pozornosti tomu, jak nakupujeme zboží a služby, v tomto případě se za chyby platí penězi, a to je nepříjemné. Pokud nakoupíme levné zboží chybně tak jsou naše ztráty malé, je třeba si dávat hlavně pozor u nákupu zboží, které je drahé, což je u každého relativní, pro někoho je nákup za tisíc korun drahou položkou, a pro jiného je to bezvýznamná levná položka. Klasickým problém je nákup bot, ve kterých budeme mnoho chodit, zde je každá rada nad zlato, obzvláště mladé ženy utratí za boty nesmyslně mnoho peněz. 

Mnoho zboží a služeb z dálky vypadá jinak než z blízka, někdy je potřebný profesionální znalec, který se ve zboží vyzná, aby on řekl, co je správné koupit, nikdo nemůže znát všechno. Rád si sestavuji počítače, a to je pokaždé stejně náročné, jako hrát šachovou hru, podobné je to s fotografováním, kdy se obtížně vybírá profesionální fotoaparát, a při focení se musí vybrat správný objektiv, potom se musí vybrat správné nastavení, a správné místo na focení, nakonec se v počítači musí vše správně opravit. Nikdo není dokonalý, ale nesmí být těch amatérských chyb mnoho, potom z těch chyb je deprese. Jsi genetickým zmetkem, který bude brzo eliminován, můžeš si zde pyšně hrát na ředitele nebo na prezidenta, jenže stejně svému jistému osudu neunikneš, vše je zde nejisté, ale tvoje smrt je zde jistá. Vše, co se zde narodí, to i musí zemřít, tento svět je evoluční laboratoří, ve které je vše dočasně, co je to vlastně život, v samé podstatě? Život je inteligentní energie, která manipuluje s hmotou.

Jednoduché formy života, zvládnou jednoduchou manipulaci s hmotou, a složité formy života zvládnou složitou manipulaci s hmotou, manipulace je jako ovládání výtahu, po stisknutí čísla patra, výtah vyjede do navoleného patra, tak funguje; databáze, program, inteligence atd. tak jako se může porouchat výtah, tak se může porouchat i to, co je zde živé, poruchy jsou způsobeny chybami a změnami. Hříšníci nejsou spokojení s tím, že je zde mnohé evolučně nedokonalé, a tak unikají do světa iluzí, ve; snu, pohádce, mytologii, kultech, pověrách, rituálech, sektách, náboženství, politice, reklamě, umění, drogách, počítačové hře, vydělávání a utrácení peněz, telefonu, automobilu, internetu, televizi atd. iluze nabízejí iluzorní dokonalost, ale jenom na krátkou dobu, a potom se zase konzumní hříšník ocitne v konzumní nedokonalé sobecké realitě, a má z toho psychické deprese, následkem je začarovaný konzumní kruh, závislosti na konzumování konzumních iluzí.

Notebook je jako žena, a kancelářský počítač je jako muž, muži jsou silní a odolní, kdežto ženy jsou slabé a nic nevydrží. Tak jako nelze pochopit ženu, tak nelze ani pochopit výrobce notebooků, kdežto pochopit kancelářské počítače je snadné a stejně snadné je jejich opravování a údržba. Pokud budete v obchodě, nebo na internetu hledat ideální notebook, tak se podobáte muži, co naivně hledá ideální ženu, ideální ženy zde nikdy nikde nebyli, a skepticky pochybuji, že zde někdy někde budou. Problémem notebooků je snaha o to, aby byli přenosné a fungovali dlouho na baterie, čím více zmenšujete počítač a snižujete jeho nároky na odběr elektřiny, tím více děláte z počítače ubohou náhražku klasického počítače. Notebook je už dneska lepší nahradit tabletem, který je levný a snadno přenosný dělají se i tablety, ve kterých je nainstalovaný Windows, a tak zde máte stejné prostředí na které jste už zvyklí, k některým tabletům je možné snadno i připojit klávesnici, a tak je proměnit na malé notebooky.

Zajímavým řešením je zabudovat počítač do monitoru od počítače, tím zmizí kabely, a navíc tyto počítače mají i malou spotřebu elektřiny, bohužel kvalita a opravitelnost, je zde stejně mizerná jako u notebooků. Ano, konzumní civilizace je na hovno. Problémem konzumní civilizace je to, že život zde stojí za hovno, konzumní civilizace na vás z vysoka sere, ubožáků je zde jako sraček, elita zde sice na veřejnosti mluví slušně, ale to je jenom pokrytecké bezcharakterní divadlo, jakmile je mocná a bohatá elita v soukromí, tak je stejně sprostá, jako ubohá spodina. Tam kde je závislost na existenčním zdroji, tam je i soutěž a boj o zdroje, úspěšné je zde to, co má zde výhody a jistoty, jenže zisk výhod a jistot, je možný jenom tak, že se konkurenci násilím odeberou výhody a jistoty.

Následkem je kastovně a třídně uzavřená společnost co je zde na hovno, ve které ten, kdo se narodí ubožákům, nemá šanci na to, že se zde bude mít někdy díky svojí práci dobře, protože výsledky jeho práce si přivlastní elita, která zde má výhody a jistoty. Neřešte v hospodě a na internetu to, že konzumní civilizace je zde na hovno, spáchejte kolektivně na náměstí sebevraždu, proč žít tam kde to stojí za veliké hovno, stačí jenom hovno spláchnout z místa, kde to stojí za hovno, buď svatým hrdinou, který půjde ostatním hovnům příkladem, a ukáže ostatním hovnům, co jsou zde na hovno, že společná veřejná sebevražda hovna, je správné řešení, života ve světě, kde život konzumního hovna stojí za veliké hovno. Minulý rok jsme všichni poctivě pracovali a nahrazovali jsme to staré novým velmi pomalu. Co se týká kvality tak u ní jsme mnoho zklamali, a tak růst ekonomiky za moc nestál.

Jedna věc je že chceme, aby ekonomika šla vzhůru a druhá věc je pro to i něco skutečně udělat. Základem ekonomiky zde je poctivá práce, vždyť skutečné hodnoty vznikají jenom z poctivé práce. Zní to jako hloupá fráze, kterou jste již mnohokráte slyšeli, jenže dosud je zde málo těch, co skutečně poctivě pracují. Nejspíše je to tím že se poctivá práce u nás moc většinou nevyplatí a více se vyplatí lhát a krást! Kontrolní systémy u nás ale i jinde ve světě nedokážou odstranit to, že lidé se snaží, jak mohou lhát a krást! Ono se to snadno lže a krade tam kde je mnohé společné, ale je obtížné lhát a krást tam kde je vše soukromé. Přechod od společného k soukromému není rozhodně jednoduchý, protože společné mnohým lidem umožňuje se mít velmi dobře s malým úsilím.

Základem ekonomiky není byrokracie, ale rodina, jež soukromě podniká a má svůj dům a svoji půdu. Nejlépe se každý stará o to, co je mu blízké, a to je u nás onen zásadní problém, že se musí většina z nás starat o to, co je nám velmi vzdálené. Cesta od otroctví ke svobodě je plná problémů a překážek, čím více budeme svobodní tím lépe se nám bude i zde žít. Je třeba poukázat na to, co nás nejvíce zde zotročuje a potom i najít správný způsob, jak to odstranit. Ekosystém je zde velmi dlouho, a tak je zde i dokonale propracovaná ekonomika, podívejme se na mravence, jak poctivě pracují. Tam kde vzniknou díky inteligentní práci hodnoty, tam je třeba i hodnoty ochraňovat před mnohým, pokud hodnoty neuchráníme, tak o hodnoty přicházíme, to je logické, pokud nemáš už hodnoty, musíš se snažit hodnoty pomocí inteligentní práce získat, a tak je zde život plný konfliktů a deprese.

Prioritou je vše v nás a okolo nás optimálně nastavit, a neustále všechna nastavení optimalizovat podle aktuální situace. Obrazně je to jako fotografování, pokud je špatně nastavený fotoaparát, tak následkem jsou špatné fotografie, profesionál většinou vypíná automatiku, a vše si nastaví sám v manuálním režimu, protože má s automatikou špatné zkušenosti. Amatér fotografuje jenom pomocí automatiky, a většinou ani neumí používat manuální nastavení, levné amatérské fotoaparáty často nemají ani možnost manuálního nastavení, stejně tak i levní ubožáci nemají možnost si nastavit svoji budoucnost, a musí se podřídit automatickému konzumnímu sobeckému systému, jinak jsou za chyby tvrdě potrestáni. 

Politika a ekonomika je zde pro pracující lidi, nebo je zde pro sobeckou elitu, je zde tedy všude běžný konflikt mezi elitou a pracujícími lidmi, přej a bude ti přáno a dej a bude ti dáno, pokud se pyšná a sobecká elita neřídí tímto zlatým systémovým pravidlem, tak následkem je deprese u; ekonomiky, politiky, morálky, spravedlnosti, podnikání, obchodu, školství, zdravotnictví, dopravy, bydlení, rodiny, psychiky atd. Každý profesionál věří v to, že jej práce uživí, to je moderní konzumní víra. Víra je založena na existenční situaci, a tak ona vytváří svaté symboly, kolem kterých se točí sobecká existence všeho, co je inteligentní, otázkou je už jenom to, v co budou věřit roboti s umělou inteligencí, budou věřit ve značkové drahé náhradní díly?

Mnozí si neumí představit to, že by robot mohl v něco věřit, protože je jim svět robotů velmi vzdálený, každý dneska je uzavřen ve svojí specializaci a nic neví co se děje ve vedlejší kanceláři. Programy a lidi chybují příčin je mnoho, člověka potrestáme a program opravíme nebo novým programem nahradíme, takže jde o to se poučit z minulosti a vytvořit lepší konzumní budoucnost, ve které budou GVKB roboti chybovat rychleji než lidi. Ekonomika je o tom, kdo řídí ekonomiku, pokud ekonomiku řídí amatéři, tak ekonomika nefunguje. Jak poznat kdo je ekonomický amatér a kdo je ekonomický profesionál? Z díla se pozná tvůrce, je to jako u stránek na internetu, nabídka těch, co dělají stránky za peníze je veliká, ale jenom 1 % je zde těch, co umí udělat stránky profesionálně, tak že je zákazník spokojený, a tím on udělá zdarma reklamu, tomu, kdo umí dělat profesionálně stránky.

Ve vyspělých národech se správná ekonomika utvářela mnoho století, protože vše je spojeno se vším, je sice možné použít na ekonomické změny násilí, ale to, co rychle získáme, o to i rychle přijdeme, práce kvapná, je u ekonomiky špatná. Nad každým lidským dílem je čas, on má dost času, aby poznal, které lidské dílo se povedlo a které se nepovedlo, z dálky může ekonomika u nějakého národa vypadat správně, z blízka poznáme, že je zde ekonomika chybná. Tam kde je bída, tam je prioritou lakomost, tam kde není bída, tam je prioritou kvalita, pokud chceš za svoji práci odměnu, musíš nejprve splnit svoje povinnosti, vše je zde jenom obchod, a ten kdo zde sobecky lže a krade, musí počítat s tím, že brzo zle skončí. Zisk je tam kde je inteligence, proto lidi bez inteligence zde ekonomicky neuspějí, a stávají se z nich politici nebo zloději, dílo odhalí jistě, jestli je v tobě inteligence, hlupáci umí jenom kopírovat, a neumí přijít s něčím co je nové.

GVKB myšlenky jsou natolik geniální, že pokud je nějaký pyšný hlupák zkopíruje, tak je každému jasné to, že je on sobecky ukradl na internetu. Dneska jsem aktualizoval servisní balíček, a když se balíček stáhl a nainstaloval tak mě operační systém odhlásil (Systém vás teď odhlásí) a hodinu jsem mohl jako idiot pozorovat modrou obrazovku, která se neustále restartovala. Takže celkově sečteno, trvala aktualizace dvě hodiny, samozřejmě že co mě nezabije to mě posílí, jenže já jsem aktualizoval jako idiot pět počítačů. Abych nějak ten čas zabil, díval jsem se jako idiot na velikou kabelovou televizi se 4 K rozlišením, to, co se dneska vysílá v televizi je fakt z 90% ubohost, pokud by ten ubohý obsah dali na internet, tak by o něj nikdo nestál!

Nejdřív zkrachovala církev, potom zkrachovala divadla, nedávno zkracovala kina, dneska už se blíží jistě doba, kdy zkrachuje televize, díky rychlému levnému internetu. Nebude to trvat už dlouho, a zkrachuje i internet, místo internetu zde bude globální virtuální realita, lidi v novém virtuálním světě vyjdou z bytu, jenom když půjdou k zubaři, nebo do nemocnice, vše bude na dálkové ovládání, politiku a byrokraty nahradí umělá inteligence, nemožné se stane pro nás konečně možným, bude to mít nejenom výhody, ale budou zde i nevýhody, ale mnohé nepříjemné věci, je lepší raději dopředu nevědět.