Přeskočit na obsah

Život to je příběh ukončený smrtí

  • Z

Žijeme ve světě příběhů, naše myšlení je spojeno s příběhy, na které reaguje, některé příběhy jsou pro nás zajímavé, a tak se o ně zajímáme, jde o příběhy, které jsou opakem našich nezajímavých příběhů. Když usneme tak naše fantazie vytváří příběhy abychom mohli i ve spánku žít ve světě příběhů, většina těchto příběhů je o ničem. Každý příběh popisuje nějaký děj, pokud se nic neděje tak se příběh zastaví.

Život to je příběh ukončený smrtí, často nechápeme mnohé, a tak hledáme odpovědi na to co nechápeme, mnohdy i správné odpovědi dostaneme ale nejsme s nimi spokojení, a tak hledáme takové odpovědi se kterými budeme spokojení. Máme mnoho ideálů, které se snažíme realizovat, protože věříme na zázraky, takto vznikají ideologie, které jsou; náboženské, politické, filosofické, ekonomické, vědecké atd.

Ideologie vytvářejí ideální pravidla a požadují od lidí, aby tato pravidla dodržovala jenže lidi nejsou dokonalí, a tak musíme lidi zavírat do vězení, nebo do psychiatrické nemocnice. Nejde vytvořit ideální civilizaci, když lidi nejsou ideální, nahradíme proto globálně optimálně lidi za autonomní inteligentní roboty na akumulátory. Takto skončí příběhy o lidech a budou zde příběhy o robotech a umělé inteligenci, co bylo nezměníme a o tom co bude nic nevíme.