Přeskočit na obsah

Za úspěchem jsou výhody, které nemá náš soupeř

  • Z

Každý se s tím často setkává že jemu se něco líbí a jinému člověku se to nelíbí, každý člověk je jiný, a proto není ten co by se zavděčil všem, často zde je srážka s blbci, co si myslí že mají svatou pravdu a je marnost se je snažit přesvědčit o tom že pravda je většinou subjektivní a relativní. Často dochází k tomu, že se zde koná veliké násilí člověka k člověku, ke kterému není logický důvod, vědci hledali příčiny, aby tak přišli na to, co je příčinou a dospěli nakonec k tomu, že příčinou je strach, který z lidí dělá blázny. Strach je tam kde je paměť, pokud by lidi neměli paměť, tak by neměli ani strach, a tak by zde nebylo násilí člověka k člověku. Naše kulturní civilizace je postavená na tom že lidi mají dobrou paměť, a tak se mohou mnohé složité teorie rychle naučit, a tak získají výhody. Jak by naše civilizace vypadala, pokud by lidi neměli k dispozici paměť, a tak by neměli strach. Lidi by vnímali vše objektivně takové, jaké to je, skončila by zde teorie, která z lidí dělá pitomce.

Bůh spatřil, jak lidi lžou, a tak učinil zázrak a lidi najednou mnoho tisíciletí nemohli lhát a museli říkat jenom pravdu, nebudeme rozebírat vědecky to, jestli je něco takovéto vůbec evolučně možné zaměříme se na to, jak by naše společnost vypadala, pokud by mnoho tisíciletí lidi nemohli lhát sobě ani druhým lidem. Ten, kdo lže i krade, pokud by lidi nemohli lhát, tak by nemohli ani krást, nebylo by zde rozdělní lidí na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, nebyli by zde pandemie a války a nebyla by zde ani inflace. Skončila by zde i propaganda a cenzura, změnili by se i pohádky tak že by už nedělali z dětí hlupáky, změnili by se i knihy a filmy, člověk má velikou schopnost se přizpůsobit novým změnám, a tak by bral to, že nikdo nemůže lhát za samozřejmost.

Lidi by věděli, co jim škodí a co jim prospívá a podle toho by se i chovali, už by zde nebylo mnoho ubohých náhražek, které z nás dělali ubožáky, nahradili bychom tak teorie za praxi. Naše kulturní civilizace se od svého vzniku točí okolo učení, díky kterému můžeme snadněji dosahovat svých cílů, někomu jde učení dobře a jinému jde učení špatně příčinou je vždy genetika a zdraví člověka, špatná genetika a špatné zdraví mají za následek to, že se špatně učíme, a tak v životě neuspějeme. Pokud bychom se na studenty podívali obrazně jako na počítače, tak bychom mohli studenty snadno zařadit podle výkonu a kvality, jsou staré a levné počítače u kterých už není možné dosáhnout výkonu a kvality, to neřešíme a koupíme si nový drahý počítač, co ale se studenty, u kterých je malý výkon a malá kvalita? 

Podle mě je řešení jednoduché, a to inteligentní EU čip do hlavy, nová doba si žádá nové revoluční řešení, ten, kdo nebude mít každý rok od 15 let do 65 let minimální IQ 100, ten dostane automaticky EU čip do hlavy, jsou věci, na kterých nemůžeme v EU šetřit, pro nikoho nebudou v EU výjimky nebo imunita. Lidi jsou jako figurky na šachovnici, někdo je zde pěšákem a jiný je králem, život je; soutěž, hra, boj, konflikt atd. příčinou je evoluce která vše testuje, a to co se evolučně nepovedlo to se eliminuje, vše živé je tak levný materiál na evoluční pokusy. Upravoval jsem v programu video a nastavil jsem uložení videa na druhý disk a program upravené video neuložil, tak jsem to opravil a program fungoval správně, to mě vedlo k tomu, že je to celé zde o nedostatku informací, proč mi program neřekl že se to video nemůže uložit na druhý disk, co je v počítači? 

Když hrajete šachy nemáte informace, a tak chybujete a hru prohrajete, pokud bychom měli všichni dokonalé informace pak by šachová hra neměla už smysl, protože by zde nebyla výhoda, která vede k úspěchu. Za úspěchem jsou výhody, které nemá náš soupeř nebo konkurent, to vede k tomu, že vznikli mediální dezinformace, které dělají z lidí pitomce. Noste respirátory, nechte se otestovat, nechte se očkovat, nastavte si v mobilu sledování pohybu atd. pandemie v nahotě odhalila snahu z lidí udělat pitomce se kterými si může každá vláda složená jenom z pitomců, dělat co jí právě napadne, bylo to něco jako moderní hon na čarodějnice. Díky digitalizaci je možné rychle a levně zjistit na co lidi nejvíce myslí, myslíme na to, co vidíme a slyšíme nejvíce, naše myšlení je o tom že máme vědomosti a inteligenci, myšlení to je naprogramovaný proces, který nám umožňuje rozhodování ve složité situaci, vše je zde jenom o tom, jak být v něčem dočasně úspěšným.

Myslíme nejvíce na pitomosti, podívejme se na to, co je na internetu nejvíce navštěvované a dojde nám to, že nejvíce myslíme na pitomosti, prvním člověkem byl podle svaté mytologie Adam, co se v ráji schoval před bohem, protože se styděl za to, že je nahý, a tak jej bůh vyhnal z ráje do pekla, člověk je jediný inteligentní tvor, který se stydí za nahotu, protože je pitomec. Tak jako je zde nahota tělesná tak je zde i nahota psychická, kdy říkáme to, co si myslíme, protože nejsme pokrytci. Proč je pro nás nahota problémem? Je to otázka obchodu, kdy obal lépe prodává zboží, díky obalům vše vypadá lépe a je to i lépe prodejné, představte si politické volby, kdy bychom měli volit kandidáty co by byli nazí tělesně a psychicky, nahota těla a psychiky by mám odhalila to, že o vysoké státní funkce usilují jenom staří ubožáci, a tak bychom logicky nešli k volbám.

Kde se v naší kulturní civilizaci vzalo evolučně tolik pokrytectví, to je zásadní otázka, na kterou potřebujeme optimální odpověď. Vše je o příčině a následku, jsme pokrytci, protože žijeme ve společnosti cizích lidí, cizí člověk je pro nás nepřítelem! Naše vnímání času a prostoru je založeno nejvíce na tom co vidíme a co slyšíme, jenže naše schopnosti vnímání jsou mnohým omezené, je to obrazně jako bychom život na naší planetě poznávali jenom z měsíce, který kolem naší planety země obíhá a nemohli se nijak k zemi přiblížit, pomocí techniky a neměli bychom ani silné dalekohledy. Z dálky vypadá vše jinak, než z blízka to si uvědomíme, když se k něčemu mnoho přiblížíme, zjistili jsme to, že vše co do nás vstupuje to na nás působí tělesně a psychicky, něco nám škodí a jiné nám přináší užitek, nemůžeme se izolovat od svého okolí, protože bychom onemocněli a zemřeli. 

Pandemie způsobila naší civilizaci obrovské problémy, na které jsme nebyli připravení, přitom pandemie nejsou evolučně nic nového, co by nám škodilo. Jak vlastně může, tak malý virus způsobit, tak obrovské škody? Problém je v naší složitosti, jsme složitým systémem, kde je vše propojeno se vším, čím více poznáváme naše tělo a náš mozek tak tím více zjišťujeme že máme jenom velmi povrchní informace, nestačí jít za lékařem a brát na nemoc léky, léky nedokážou zázraky! Tak jako je nemocný člověk tak je i nemocná společnost ve které žijeme. Můžete lidem říkat co je správné a co je chybné ale je to marnost, protože vás nikdo neposlechne, protože každý má svoji subjektivní pravdu a teprve když je na tom velmi zle tak hledá pomoc, ale to už je většinou velmi pozdě na to mu pomoci, komu není rady tomu není pomoci.

Svět, ve kterém žijeme mi připomíná šachovou hru, která má složitá pravidla, a tak při této hře musíme mnoho namáhat naši inteligenci, proto jsou populární hry, které jsou jednoduché. Složitost naší civilizace je následkem toho že jsme praxi nahradili za teorie, které v praxi nefungují. Jaký má smysl náboženství a politika, když jde jenom o populistické ideologické centrální teorie, které v praxi ekonomicky nefungují! Lidi se chtějí mít dobře, každý člověk je egoista, který si často hraje na altruistu, slova nás mohou snadno oklamat, proto se podívejme na to, jaké dílo zde člověk nebo společnost zanechala. Vždy když se v myšlení dostanu do začarovaného kruhu tak se podívám na lidovou moudrost nebo na to, jak funguje příroda, v základních principech je si zde vše podobné, a tak se často používají podobenství díky kterým můžeme pochopit to co je nám cizí.

Základním principem je zde napětí mezi protiklady a tato energie vytváří příčiny a následky, často je zde snaha napětí mezi protiklady násilně zrušit a následkem jsou problémy na které není řešení. Pro dobrotu na žebrotu, bylo a bude do té doby, dokud nenahradíme altruismus za egoismus. Za každý dobrý skutek je v konzumním očistci jenom potrestání, čiň čertům dobře a oni ti ze života udělají očistec. Nežijeme v ráji jako andělé, ale žijeme všichni v očistci jako čerti. Pokud by mohli politické volby v pekle proměnit peklo na ráj tak by se volby zakázali, volby nic nemohou v pekle změnit k lepšímu, protože čerti, co jdou k volbám volit mohou za svoje zástupce zvolit jenom čerty, andělé v pekle nikde nejsou, protože jsou jenom v ráji. Války nám v nahotě odhalují to, že jsme čerti, co žijí v pekle, v ráji nejsou žádné války, protože zde jsou andělé, je třeba konečně pochopit to že z pekla nejde udělat ráj a že z čertů nejsou udělat andělé.

Nejdříve selhali pohádky, potom selhalo náboženství, dneska selhala politika, v budoucnosti selže propaganda a cenzura, budoucnost pekla je o tom že se v pekle čerti nahradí za stroje a programy, nejsou v pekle nikde čerti tak zde nejsou s čerty problémy, vše je zde dočasným evolučním experimentem. Podívejme se na Windows 11 který nečekaně přišel s tím, že před instalací kontroluje, jestli je počítač nový a odmítne se nainstalovat na starý počítač, stejně tak zaměstnavatelé v pekle pochopili to, že potřebují levné otroky, co pracují jako roboti a tak začali s nahrazováním čertů za stroje a programy, nebude to trvat v pekle dlouho a králem pekla bude autonomní inteligentní robot na akumulátory co bude vyznamenávat roboty, čerti se v pekle ohněm a mečem eliminují, protože jsou s nimi zde jenom samé problémy.

V reklamě vypadá vše dokonale, v realitě je dokonalost jenom iluzí, podívejme se na digitální techniku, co je na akumulátory, zde je veliká poruchovost a opravy se často nevyplatí to vedlo k rozdělní zákazníků na amatéry a profesionály, výrobky a služby pro profesionály jsou drahé ale spolehlivé. Je to nejlépe poznat u fotoaparátů, od levného fotoaparátu nemůžete očekávat zázraky, tak jako se testují fotoaparáty tak se testují i lidi, problémem je to co udělat s lidmi co v testech kvality neuspěli? Přesouvat tyto lidi do vězení nebo nemocnice není optimální řešení, za optimální řešení považuji tyto lidi neskenovat ve virtuální realitě a po naskenování jejich těla eliminovat, pro tyto lidi to bude zázrak, který ukončí jejich ubohou existenci v očistci a budou moci začít existovat ve virtuálním ráji, aby zde nedošlo k nedostatku zaměstnanců tak se začnou vyrábět autonomní inteligentní roboti a tím dojde k modernizaci a optimalizaci u ekonomiky a politiky.

Digitalizace nám přinesla virtuální realitu, a tak můžeme ve virtuální realitě sledovat pitomce, jak myslí a co dělají, vše je o našem vědomí a podvědomí, jakmile jsme evolučně získali vědomí tak jsme i získali subjektivitu, rostliny nemají vědomí, a tak nemají ani psychické problémy. Vědomí vzniká díky vědomostem, které považujeme za správné, a tak se z nás stávají naprogramované stroje, abychom nechybovali tak máme inteligenci, která nastupuje tehdy když se nelze spolehnout na vědomosti. Centrální nervový systém evolučně vznikl díky snaze získat evoluční výhody, vytvořili jsme tak kulturní civilizaci, ve které je nám dobře pokud vše funguje, často dochází k tomu, že něco nefunguje, a my potřebujeme, aby to fungovalo, a tak hledáme způsob, jak to opravit. To že nefunguje optimálně naše kultura a civilizace je způsobeno tím, že jsme pitomci, co dělají pitomosti, komu není rady tomu není pomoci, je to jako s Windows, které optimálně nefunguje od té doby, co jej Microsoft začal prodávat, proto mnoho uživatelů přešlo na Linuxové distribuce, kde vše funguje bez problémů.

Od té doby, co vznikla víra v boha věřící marně hledají kde je bůh schovaný, skeptici tvrdí že si lidi boha vymysleli, aby jim to přineslo výhody, velmi dlouho jsem hledal objektivní pravdu o tom, kde je schovaný bůh, bůh, co je cíl, do kterého vše směřuje, jakmile se dosáhne cíle tak se cítíme božsky. Cíle nemají jenom lidi, cíle mají i; rostliny, hmyz, viry, zvířata, programy atd. vše co má začátek to směřuje do cíle, mnohdy je zde situace kdy se točíme v kruhu, a tak cíle nikdy nedosáhneme. Život má smysl, pokud je zde cíl, do kterého směřujeme, většina cílů, do kterých směřujeme je iluzí, a tak nemá náš život smysl, a proto věříme na zázraky a následkem je svatá ideologie která z nás dělá pomocí propagandy a cenzury pitomce. Ideologie jsou; ekonomické, politické, náboženské, filosofické, umělecké atd. ti co nevěří na ideologie kde jsou zázraky, řeší svoje deprese pomocí cigarety a piva, tím se dostávají do začarovaného kruhu, ze kterého nemohou uniknout.

Všude dlouhodobě dochází ke špatnému využívání času a následkem je nedostatek času na to co milujeme, je zde mnoho teorie o tom, jak by se měl čas správně využívat v praxi tyto teorie nefungují. Správné využití času je o optimalizaci a automatizaci, nic nového pod sluncem v přírodě neustále dochází k optimalizaci a automatizaci, vymýšlíme neustále to, co je v přírodě dávno vymyšleno a otestováno praxí. Všechny chyby, které děláme jako lidi mají společné příčiny a jde zde o to, že jsme praxi nahradili za teorie, které jsou nám svaté. Největší chybou, kterou děláme trvale a všude je dobrota k tomu co si naši dobrotu nezaslouží, obrazně zaléváme plevel a krmíme parazity, proto je všude blbá nálada a tím i veliká spotřeba piva a cigaret. 

Představte si, že jste přišli na to, jak vyrábět levně a kvalitně autonomní inteligentní roboty, co by mohli nahradit globálně rychle zaměstnance a funkcionáře, pokrytecká společnost nemá ale zájem tyto roboty vyrábět, protože by lidi neměli práci za mzdu a tím by se z lidí stali jenom nepřizpůsobiví příživníci co škodí egoisticky civilizaci. Vše je zde postaveno na otroctví a pokud otroctví evolučně zanikne tak se už nebude moci plýtvat časem lidí na pitomosti. Jak se pomocí myšlení dostat k osvícení? Je to o tom na co myslíme, vše je zde o cestě do cíle, pokud myslíte správně tak dosáhnete osvícení, to, co je pro jednoho správně je pro jiného chybně, nemohu vám dát, proto logicky návod na to, co je pro vás správným cílem díky, kterému dosáhnete osvícení. Podvodníci vám nabízejí správné cíle a když to nefunguje tak tvrdí, že je chyba jenom ve vás!

Je správným cílem získat moc nebo bohatství? Pro psychicky nemocné lidi je moc a bohatství správným cílem, a tak se dostávají do začarovaného kruhu toužení a soužení. Pokud něco máme tak se o to staráme abychom o to nepřišli, tím se dostáváme do začarovaného kruhu, ze kterého není možné uniknout, vše je zde o závislostech a snaze závislosti uspokojit, závislosti ovládají vše, co je inteligentní a nemoci jsou následkem toho že nejsou závislosti uspokojené. Je to pohodlné nemuset myslet, protože věříme tomu, co víme, s myšlením je to jako se sportem, pokud nesportujeme tak máme s rychlým pohybem problémy a stejně tak pokud není naše inteligence aktivní díky vědomostem, tak máme s používáním inteligence problémy.

Diplomové práce v nahotě odhalují problém našeho školství, které nahradilo inteligenci za vědomosti, jenže vědomosti to jsou teorie, které v praxi nefungují, školství je tak továrnou na pitomce s titulem. Politické a ekonomické svaté ideologie to jsou jenom teorie které v praxi nefungují, a to že nahradíme staré teorie za nové teorie nám nepomůže k tomu abychom se měli všichni dobře. Problém je u člověka v tom že není autonomním robotem, u kterého je možné jej ovládat na dálku pomocí umělé inteligence, proto je zde snaha pomocí optimalizace a automatizace nahazovat lidi za umělou inteligenci a roboty, je to podobné jako když jsme nahradili evolučně koně za automobily. Neustále všude dochází k tomu, že se nějaký systém zhroutí, a tak zde jsou; revoluce, války, konflikty, pandemie, krize, výpadky, inflace, reformy atd. příčinou je vždy teorie která nahradila praxi, komu není rady tomu není pomoci, v přírodě je všude praxe, a tak zde nedochází k zhroucení u systémů.

Proč vlastně člověk nahrazuje všude praxi za teorie to je základní otázka, na kterou je si třeba optimálně odpovědět abychom se konečně dostali ze začarovaného kruhu našich problémů. Příčinou je naše řeč, která nám dává možnost nahrazovat praxi za teorie, podívejme se na elity, jak neustále nahazují praxi za teorie, protože jim mluvení dává veliké možnosti manipulace, dokud dítě neumí mluvit tak je normální, mluvení je pro mozek drogou a tato droga má za následek vznik psychických nemocí. Kolem hodnot se zde točí politika a ekonomika velmi dlouho, a to co v minulosti bylo hodnotné to dneska už nemá žádnou hodnotu, každá hodnota je relativní, protože je závislá na situaci a situace se neustále mění, často je zde snaha hodnoty chránit mnoha způsoby, jenže je to marnost. Veškeré násilí je spojeno s ochranou hodnot nebo se snahou hodnoty získat, nadbytek hodnot vytváří nedostatek hodnot, vše je zde o protikladech, mezi kterými je napětí, a tak je zde po akci reakce. 

Problémy s parazity a viry jsou tam kde existují hodnoty, které přitahují parazity a viry. Kariérismus je tam kde je možné získat veliké hodnoty, díky vysoké funkci v nějaké bohaté organizaci, rovnost je zde už jenom ve smrti, otroci páchají sebevraždy a otrokáři se zde dožívají vysokého věku. Války v nahotě odhalují klesající hodnotu člověka, pokud by měl každý člověk vysokou hodnotu tak by zde nikdy nikde nebyli možné války. Vše prochází evolučním vývojem, a tak sekty začali využívat internet, aby tak mohli snadno lidem přeprogramovat mozek pomocí propagandy a cenzury, ti, co mají v sektě moc díky protekci určují podle situace, co je správné a co je chybné, tím se sekty liší od náboženství, které se nemění podle situace.

Politika má blízko k sektám rozdíl je v tom, že politici mají k dispozici státní moc. Dogmatismus vydává dezinformace za objektivní pravdu a ten kdo se pokusí o kritiku totality zle skončí, je správné; být ženatý nebo být svobodný, pít slivovici nebo ji nepít, kouřit cigarety nebo je nekouřit, učit se ve škole teorie nebo se učit pomocí praxe atd. co je pro jednoho správné může být pro jiného chybné. To, co bylo v minulosti správné, to je dneska chybné, logicky to, co je pro nás dneska správné to bude v budoucnosti chybné, vše je zde dočasným evolučním experimentem. Nejhorší je srážka a blbcem, proč je zde tolik blbců, se kterými se často srážíme? Příčinou je selhání kontroly, je třeba změnit civilizaci tak aby pomocí optimální kontroly už nedocházelo ke srážkám s blbcem, zavede se všude kontrola pomocí umělé inteligence, a tak se jakýkoli pokus o to dělat blbosti zablokuje jedincům i státům.

Bude to jako když dospělí hlídají děti, aby nedělali blbosti, mnoho lidí a států se v mnohém podobá malým dětem. Bohatství stvořilo víru v boha, bída stvořila bohatství, závislosti stvořili bídu, život stvořili závislosti, bůh stvořil život, a jsme v začarovaném evolučním kruhu. Jak vlastně bohatství stvořilo víru v boha? Někdo měl nadbytek, a tak ti co měli nedostatek, věřili tomu, že taky jednou budou mít nadbytek, vše je zde proces, který probíhá v nekonečném kruhu; vznik je možný díky zániku, štěstí je možné díky neštěstí, pravda je možná díky lži, samec je zde možný samici, moc je možná díky bezmoci, veliké je možné díky malému atd. vše pulzuje a s tím nejde nic dělat, napětí mezi protiklady je zdrojem energie, která se vším pohybuje od té doby, co zde je vesmír a život. Vše je zde vytvořeno a nastaveno evolučně k tomu, aby to něčemu sloužilo, vesmír a život to je naprogramovaný stroj který se neustále mění, podle situace nebo podle programů a informací, naše možnosti a schopnosti jsou limitované; časem, penězi, pravidly atd. jsme jenom levným dočasným materiálem na evoluční pokusy.

Poslední dobou se řeší pandemie, politici si hrají na kouzelníky, co vykouzlí pro lidi realitu bez smrti, jenže jde jenom o divadlo, nikdo neporučí přirozeným zákonitostem, smrt je přirozenou součástí života a jedinou jistotou. Dobro a zlo je relativní, protože je založeno na porovnávání a pokud se změní situace tak se z dobra stane zlo, inteligence existuje díky schopnosti porovnat a potom se rozhodnout, mnohdy se rozhodne inteligence chybně a následkem jsou problémy. Nebude to evolučně trvat dlouho a začne se používat umělá inteligence, je naivní věřit na to že umělá inteligence bude dokonalá, a tak nebude chybovat! Klasickou ukázkou chybování umělé inteligence jsou programy na překládání z jednoho jazyka do jiného jazyka, je sice pravdou že se tyto programy neustále zdokonalují díky tomu, že se mohou tyto programy už učit.

Vše je zde o optimalizaci u databáze a programů, proces optimalizace to je evoluční proces, který zde existuje od počátku vzniku času a prostoru. Podívejme se na známkování ve školství, chybuješ tak tě za to potrestáme špatnou známkou, co když chybuje učitel, kdo jej za to potrestá? Když kontrolovat a trestat tak to musí platit pro každého, brzo přijde nová virtuální globální doba založená na digitální kontrole v reálném čase, jakýkoli pokus o chybování bude okamžitě umělou inteligencí zjištěn a pachatel bude okamžitě potrestán elektrickým šokem, pro nikoho nebude imunita nebo výjimka. Ano, jsi naprogramovaný inteligentní stroj, který je zde evolučně dočasně, byl jsi evolucí stvořen a výchovou nastaven k práci pro společnost složenou z inteligentních naprogramovaných strojů. Z dálky vypadáš jako slušný člověk, ale z blízka poznáš, že jsi naprogramovaný inteligentní stroj! 

Nebude to už trvat evolučně dlouho a přijde globální nezaměstnanost, protože dojde ke; globalizaci, automatizaci, optimalizaci, digitalizaci, robotizaci atd. problém s nezaměstnaností není evolučně nový, a vždy se tento problém řešil pomocí; otroctví, náboženství, centralizace, populismu, propagandy, cenzury, daní, cla, pokut, inflace, měnové reformy, vandalismem, revolucí, válkou, antikoncepcí atd. Vše se točí okolo příčiny a následku, každý problém má nějakou příčinu, je to jako s bolavým zubem, který je třeba vytrhnut a tím bolavým zubem jsou chyby co dělají lidi, chybují dělníci i prezidenti, nikdo z lidí není natolik dokonalý, aby často nechyboval. To že budeme dlouho chodit do školy z nás neudělá dokonalé lidi co nedělají chyby, učíme se ve škole teorie, které v praxi nefungují, teorie je náhražkou za praxi, žijeme ve světě náhražek, a tak jsme pravdu nahradili za propagandu a štěstí jsme nahradili za peníze nebude to trvat evolučně dlouho a lidi se nahradí za stroje a programy, vše je zde dočasným evolučním experimentem a jenom smrt je tak pro každého zde jistá.

Proč se vše tak rychle mění? Za všechny změny může profesionální práce, tam kde není práce tam se nic nemění, často je zde snaha o to, aby se nic neměnilo a ten kdo se pokusí něco změnit je za to potrestán. Většina lidí na světě žije zaostale protože čas a prostor kde žijí se brání evolučním optimálním změnám. Změny vždy znamenají problémy jak pro jednice, tak i pro společnosti, je to jako když chcete dát na stránku nebo blog video a narazíte na to, že vám v tom něco brání, a tak se musíte spokojit s fotkami. Zde se dostáváme k tomu že vše v nás a okolo nás má svůj evoluční osud který je obtížné změnit, většina změn, které lze násilně realizovat jsou změny dočasné a povrchní s malým významem, je to jako s hubnutím kdy často se vám zase veliká váha vrátí, jako by si tělo pamatovalo svojí starou velikou váhu. 

Mám rád moderní techniku, protože díky moderní technice snadněji mohu porozumět složitému světu ve kterém dlouho žiji, technika funguje na podobných principech jako vesmír a život, vše se točí okolo optimálních norem, které jsou stabilní, to, co není v normě buď jde ještě opravit nebo to opravit už nejde, často je zde snaha opravovat to co nejde opravit nebo se to nevyplatí opravit. Podívejme se na centralismus, který je pro nás dlouho svatou normou a tato norma je evolučně chybná, je třeba pochopit to že dokud zde bude všude centralismu do té doby zde bude bída a zaostalost, jde o to, aby všude konečně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí a toho lze dosáhnout jenom tím že zde bude decentralizace tak jako internet funguje decentralizovaně.