Přeskočit na obsah

Všichni jsou nuly, a já jsem číslo

  • V

Podívejme se na internet a mobilní telefony, tato modernizace mnohé zjednodušila a následkem je to, že mnohé podnikání zaniklo, ale zase jiné podnikání vzniklo. Digitalizace restartovala civilizaci, obzvláště v místech, kde je drahá pracovní síla, tam kde je levná pracovní síla, tam teprve digitalizace začíná nastupovat. Digitalizace sebou přináší nárůst nezaměstnanosti a tím i bídy, digitalizace přichází ve vlnách a každá vlna znamená velikou ztrátu pracovních míst, a to zejména u lidí co nemají vysokou školu a jsou staří.

Jsou malé vlny, které ani nepostřehneme a jsou veliké vlny, které působí obrovské změny a tím i škody, takovou první velikou vlnou bylo založení levného a rychlého internetu a prodej jednoduchých mobilních telefonů, zhruba se jedná o období dlouhé deset let, od roku 2000 do roku 2010, to byla první veliká digitální internetová vlna, a logicky od roku 2010 do roku 2020 je zde druhá digitální vlna, spojená hlavně s velikými mobilními telefony s operačním systémem a malými levnými dotykovými notebooky, třetí digitální vlna začne rokem 2020 a skončí rokem 2030 v této vlně se zbude zavádět umělá inteligence a započne výroba levných autonomních robotů na baterie.

Monopol tlačí ceny nahoru, pokud je někde malá kupní síla, tak je tam logicky i monopol, jak u nás přejít od monopolní ekonomiky ke konkurenční ekonomice? Podívejme se na rozdíly v platech, kdy zde nejmenší plat je tak malý, že z něj nejde normálně žít, a největší platy jsou tak veliké, že je nemohou ti, co je berou ani utratit, a tak se jim hromadí na kontech miliony. Pokud chceme restartovat ekonomiku tak musíme nejprve do systému nahrát veliké množství aktualizací, logicky ti, co jsou díky monopolům bohatí a mocní budou dělat vše pro to, abychom do systému nemohli nahrát ekonomické aktualizace, které umožní restartovat monopolní systém tak že po restartu zde bude konkurenční systém.

Podívejme se na mobilní elektroniku, zde je obrovská konkurence, která tlačí ceny dolů, podívejme se třeba na ceny notebooků, jak rychle padají dolů díky veliké konkurenci, tento rok nastane veliký souboj mezi firmami AMD a Intel u notebooků, dlouho zde kraloval jenom Intel, ale tomu je už konec, AMD se rozhodlo, že začne vyrábět lepší čipy za menší ceny, než jaké nabízí Intel. Podobná revoluce je dneska i u fotoaparátů, kdy začínají moderní kompakty, likvidovat pomalu a jistě, klasické veliké a drahé zrcadlovky.

Nebude to už trvat dlouho, a roboti zde budou dělat; krále, prezidenty, politiky, byrokraty, ředitele, celebrity, milionáře, papeže atd. tím už nebudeme muset chodit k volbám, protože roboti nelžou a nekradou, jako lidi. Vše zde jsou příčiny a následky, co je vlastně příčinou trollování na sociálních sítích? Příčinou je psychická nemoc, člověk, který je psychicky zdravý, ten nemá čas a chuť, být trollem na sociálních sítích, ve spotřebě; cigaret, piva, vína, tvrdého alkoholu, marihuany, léků na deprese atd. se odhaluje to, jak je naše konzumní civilizace psychicky těžce nemocná, následkem je deprese u; ekonomiky, politiky, náboženství, zdravotnictví, školství, rodiny, psychiky atd.

Pokud je společnost složená z nemocných lidí, tak je logicky tato společnost i nemocná, často je slyšet, to neřeš, stejně to nevyřešíš. Všichni jsou blázni, a já jsem letadlo, vše začalo zaváděním gramotnosti, dokud zde ještě byla všude negramotnost a nezapisovali se informace na pergamen a papír, tak byl tento svět mnohem jednodušší, nebylo dáno to, co bylo sepsáno. Nedávno jsem slyšel názor, že zde není kapitalismus, ale je zde byrokratismus, a že konzumní svět ovládají byrokraté, pomocí papírů a razítek. Nejdříve se kupovali, šlechtické tituly, a dneska se kupují zase vysoké státní a podnikové funkce, vše je zde na prodej, peníze nesmrdí!

Proč někde nevyvolat konflikt a potom dodávat zbraně oběma stranám, válka se stala dneska už jenom obchodem, na kterém se dají vydělat veliké peníze, to že ve válce zemřou miliony lidí, nikoho nezajímá. Stejně tak i trollové vyvolávají na sociálních sítích konflikty, a mají z toho škodolibou radost, že lidi mají díky nim špatnou náladu. Je třeba restartovat celou konzumní civilizaci a vrátit se nazpět k negramotnosti, vše budou zde vlastnit a řídit jenom GVKB roboti a lidi zde budou jenom na fyzickou práci venku pod širým nebem, ten, kdo nic nemá, směle lehne a směle vstane, protože mu nikdo nic neukradne.