Přeskočit na obsah

Vše je zde proces a tento proces je spojen se závislostmi

  • V

Neustále se s tím setkávám že je zde mnoho lidí, co jsou po celý život jenom začátečníkem, a tak dělají začátečnické chyby, založí si na internetu blog nebo mají Facebook a diví se tomu, že to nefunguje, tak jak si to naivně představovali.

Vše je zde o tom být profesionálem v nějaké specializaci jenom tak se budete mít dobře, mnoho amatérů si hraje na profesionály a myslí si, že jim to projde, komu není rady tomu není pomoci, bylo a bude.

Kupte si konečně doménu se správným názvem, jenom tak budete profesionály na internetu, každé podnikání je o investování do toho, co vám přinese zisk, lakomec na Facebooku bude vždy ubohým amatérem, který má deprese, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.

Profesionalita na internetu je o návštěvnosti, bez vlastní domény nemáte šanci a je jedno jestli budete používat; Facebook, Instagram, YouTube, Blogger, Webnode atd.

Na počátku všech digitálních systémů byl veliký telefon se sluchátkem, zde toho moc k nastavení nebylo ale to se začalo měnit v okamžiku kdy byl k dispozici přenosný malý telefon, přenositelnost digitálních systémů umožnilo zavedení integrovaných obvodů a čipů.

Digitalizace přišla evolučně velmi rychle a začala měnit naši kulturu a civilizaci, některé změny nám mnoho pomohli a jiné změny nám mnoho uškodili, vše je o tom že každý zisk přináší i ztrátu. Čím vyspělejší jsou digitální systémy tím jsou i složitější a stává se pro nás často problémem, jak je nastavit a používat.

Často je zde snaha u digitálních systémů o aktualizaci kdy aktualizace mnohé změní, podívejme se třeba na ovládací systémy u; notebooku, stránky na internetu, televize, automobilu, fotoaparátu, rádia, tabletu, telefonu atd. něco se naučíte a přijde aktualizace nebo nový výrobek a musíte se učit novému.

Jsou zde i tací co říkají že nic měnit nebudou a žijí si postaru jako by zde nebyla žádná digitalizace, a tak používají starý telefon se sluchátkem a odmítají si koupit mobilní telefon, nebo mají na internetu stránku která je technicky a vzhledem stará 30 let!

Pevným bodem jsou zde závislosti, naše planeta na závislá na slunci, kolem kterého se točí, dále je zde mnohé závislé na zdrojích atd. o závislostech bylo napsáno mnoho knih a natočeno mnoho filmů. Povrchně každý chápe, co to jsou závislosti ale to nestačí k pochopení závislostí, vše je zde proces a tento proces je spojen se závislostmi, pokud nejsou závislosti uspokojeny tak se proces zpomalí nebo zastaví, logicky je zde otázka proč často dochází k tomu, že závislosti nejsou uspokojeny?

Vše je zde evoluční experiment, a tak vše je materiálem na evoluční pokusy, podívejme se na internet a televizi, kde neustále probíhá mnoho evolučních experimentů a mnoho experimentů se nepovede, a tak jsou ukončeny, většina předčasně ukončených experimentů na internetu a v televizi je spojená s neuspokojenými závislostmi. Na začátku je většinou teorie a potom se zjistí to, že teorie v praxi nefunguje a pokud se nedokážeme rychle optimálně přizpůsobit tak na internetu nebo v televizi neuspějeme.

V mnohém se to podobá sportu, kde v soutěži není možná protekce nebo podrazy, a tak většině těch co by chtěli dělat profesionálně sport brzo dojde, že nemají šanci na to, aby ve sportu mohli uspět, v přírodě to funguje podobně, a tak se většina divokých tvorů nedožívá dospělosti. To vedlo ke vzniku; pohádek, pověr, sekt, náboženství, politiky, propagandy, cenzury, sociálních sítí na internetu atd. pokud lži už nezabírali tak nastoupili drogy. Velikým problémem je to, že člověk je přizpůsobivý jenom od narození do 10 let a potom se už nedokáže velikým změnám přizpůsobit.