Přeskočit na obsah

Vše, co je zde veliké, to je složené z malého

  • V

Pracujete na počítači a najednou se počítač restartuje a vaše práce je zničená, protože jste neprováděli zálohování, dokonalost je zde vzácnou výjimkou, co se může pokazit to se i jistě pokazí, a to většinou tehdy, když nečekáte, že se to pokazí. Dříve se říkalo, kam nemůže čert tam nastrčí ženskou, dneska bychom mohli říci, kam nemůže zvědavý stát tam nastrčí sociální sítě. V současnosti je zde hon na zloděje informací a zloděj honí zloděje, ti, co jsou nahoře potřebují mít podrobné informace o těch co jsou dole, jsme digitálně sledováni více, než si uvědomujeme, informace se stali zdrojem bohatství a moci, už se spekuluje o tom dát lidem do hlavy sledovací čipy, aby se z lidí tak stali loutky na dálkové ovládání, peníze těm, co jsou nahoře nesmrdí.

Sledovat a pokutovat to je heslo moderní doby, heslo pomáhat a chránit to je jenom utopie. Přichází globální digitální totalita, vše, co řeknete to bude zaznamenáno a použito proti vám, a vy s tím nic neuděláte, vždy to, co bylo dovoleno těm, co jsou nahoře, to bylo zakázáno těm, co jsou dole. Nikdo za nic nemůže každý si jenom plní svoje povinnosti, je to celé veliký stroj, ve kterém je každý dělník jenom pevně utaženým šroubkem s nulovou hodnotou, vadný šroubek se vymění za nový šroubek a jede se dál. Už nepotřebujeme drahé tajné agenty, vystačíme si s programy, které pracují mnohem rychleji a levněji. Skončila válka pomocí tanků a letadel, nová válka je pomocí informací a peněz, je to válka skrytá a o to je horší to co nevidíme o tom ani nevíme.

Vše jde optimálně naprogramovat tak aby to nechybovalo, informační technologie dokáže zázraky, pokud víme jistě, co chceme a umíte to i optimálně naprogramovat. Promluvím k vám v podobenstvích, protože v principech je si vše podobné, když fotím panoráma tak program z více snímků složí jeden snímek ve fotoaparátu, nebo v počítačovém programu. Na tomto principu funguje naše geniální inteligence, umíme skládat to, co k sobě patří do složitého celku, je to jako dětská stavebnice Lego, kdy z malých dílů je možné snadno a rychle mnohé složit a zase to rozložit. Stejně tak ze slov můžeme složit knihu, která poskytne lidem mnoho potřebných informací.

Vše, co je zde veliké, to je složené z malého, a tak je absolutní vesmír složen z malých sluncí a planet, veliký ekosystém je složen z malých rostlin a malých zvířat, veliké lidské tělo je složené z malých buněk atd. veliké z malého vzniká a po čase se to zase na malé rozpadá, je to nekonečný proces, v nás a okolo nás. V současnosti jsou už počítače chytřejší, než jsou lidi, problém není ve výkonu a ceně počítačů, problém je v tom, že jsme vše nenaprogramovali tak abychom stvořili centrální mozek lidstva. Ti, co jsou mocensky a ekonomicky vysoko nahoře nad ostatními pochopili už to, že jim centrální mozek lidstva, vezme jistě jejich výhody a jistoty na kterých jsou závislí. Tak jako evolučně zanikli šlechtické tituly, tak zaniknou brzo i vysokoškolské tituly, a místo jmen, bude každý člověk jenom globálním číslem a bude mít v sobě identifikační čip a čárový kód na čele.

Pro lidi se zavede globální čipový přídělový systém na zboží a služby, peníze a soukromé vlastnictví zde už nebude, místo toho zde bude známkování, jaké se používá ve škole. Ten, kdo nebude poslouchat optimálně každý den v roce centrální mozek lidstva, skončí okamžitě v krematoriu, z čerta přeci nikdo anděla neudělá. Na myšlení a řízení zde bude jenom centrální mozek lidstva a lidi zde budou po věčné časy jenom na to, aby pokorně sloužili od narození do smrti, a nebáli se hrdinsky obětovat individuální život, za důležité zájmy konzumní globální společnosti. Přichází doba, kdy budeme muset spolupracovat s inteligentními autonomními roboty, nebude to jenom v továrnách, bude to i v kancelářích a nemocnicích. Je naivní si myslet to, že budeme robotům poroučet a oni za nás budou pracovat, tak to nebude, roboti budou poroučet a lidi budou pracovat.

Z lidí se stanou dostihoví koně, co se budou šlechtit na veliký výkon a spolehlivost, každé zaměstnání bude jako vrcholový sport, pokud neseženete do týdne práci, tak budete eliminováni a recyklováni, nebude zde žádná sociální podpora a nebudou zde ani invalidi a důchodci. Každá práce, kterou seženete, bude jenom na několik hodin, nikdo vám nedá jistou práci na dobu neurčitou, ani nikdo nesežene vedoucí funkci jako politik nebo podnikatel, na všech vedoucích funkcích budou jenom roboti. Přežijí jenom ti nejlepší jedinci, kapitalismus nahradí robotismus. V centru nebude kapitál ale roboti, GVKB robot prezident bude vyznamenávat GVKB roboty, lidi zde budou jenom na podřadné ubohé práce, které nechtějí dělat roboti. Největší šok to bude pro lidi, co byli vysokých funkcích a najednou se z nich rychle stanou otroci, logicky u těchto lidí bude mnoho sebevražd, protože smyslem života těchto lidí bylo egoistické parazitování.