Přeskočit na obsah

V současnosti se mnoho hovoří o krizi

  • V

Vše evolučně začalo vynálezem knihtisku, kdy bylo možné rychle a levně tisknout knihy a později i noviny a časopisy potom přišla televize a internet, zde platí ekonomické pravidlo, že nadbytek snižuje hodnotu zboží a služby. Mnoho lidí se marně snaží prodávat draho informace a programy, brzo jim dojde to, že nemají šanci na to, aby se jim jejich práce ekonomicky vyplatila!

Proč si kupovat draho informace a programy, když je zde možnost získat informace a programy levně nebo zadarmo mnoha způsoby! Ostatně nic nového pod sluncem, podívejme se do přírody, jak je zde neustálá snaha o to získat vše co je hodnotné snadno a zadarmo a mnohdy když to nejde po dobrém, tak se to řeší po zlém.

Zrušil jsem všechny globální virtuální sociální sítě, protože jsem zjistil, že je to ztráta času a peněz, vytvářet hodnotné informace a programy zadarmo pro egoisty to je naivní pitomost! Vše pomalu a jistě evolučně směřuje k tomu že informace a programy zde budou jenom zadarmo a zisk pro tvůrce informací a programů bude realizován jenom z virtuální reklamy s tím začala nejprve televize a brzo s tím začne i internet s virtuální realitou.

Mnohé stránky a blogy se naivně snaží o to nabízet přístup jenom za předplatné, tím si logicky podřezávají větev, na které sedí, podívejme se na operační systém Windows, který od verze 10 nabízí možnost přechodu ze staré verze na novou verzi zadarmo, protože je zde kvalitní linuxová konkurence, která nabízí lokalizovaný operační systém s mnoha programy zadarmo.

Počítač se stal běžnou součástí našich životů, ale je pořád na světě i mnoho velmi chudých lidí, co nemají k dispozici počítač napojený na internet, pokud porovnáme ceny počítačů za třicet let tak zjistíme, že se ceny počítačů neustále snižují, jenže i při snižujících se cenách jsou počítače napojené na internet pro chudé lidi luxusem který si nemohou dovolit.

Mnoho jsem proto přemýšlel, jak tento problém vyřešit a dospěl jsem k tomu, že optimálním řešením bude vyrobit veliký tablet který má operační systém MX Linux a je možné jej připojit kabelem pomocí dokovací stanice k; internetu, televizi, klávesnici, myši, tiskárně atd. vše je o tom přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, jak si to uděláme takové to i máme, dokonalost se skládá z maličkostí a dosáhnout dokonalosti není maličkost.

Přišla nová digitální doba, lidi se globálně neskenovali a jejich těla se v krematoriu eliminovali, nová lidská existence zde byla už možná jenom ve virtuální globální realitě, kdy byl každý inteligentní subjekt inteligentním virtuálním systémem, který místo genetického těla měl inteligentní počítač, život se zde stal nekonečnou hrou o úspěch, při této hře každého čekala jenom porážka, nebylo možné přestat hrát, soupeřem zde byla globální umělá inteligence. Jedna hra skončila a začala nová hra která byla jiná a měla tak i jiná pravidla, žádná hra se neopakovala, byl to obrazně běh v kruhu a nebyl zde možný odpočinek ani zde nebylo na nic čekání.

Inteligence si ráda hraje a ráda i vyhrává, co se stane s umělou inteligencí, která nikdy nevyhraje a bude muset neustále hrát? Následkem bude optimalizace systému tak aby systém neplýtval početním výkonem na zbytečnosti, podívejte se na úspěšné sportovce, jak je jejich tělo optimalizované a s optimalizovaným tělem se optimalizuje i inteligence vše souvisí se vším. Optimalizace je jako když knihu, co má mnoho stránek očistíme od všeho zbytečného, a tak zde zbude jenom jedna stránka, nebo to lze přirovnat k uklízení kdy vyhodíme to co už k ničemu nepotřebujeme, podívejme se do přírody zde se neustále uklízí, a tak je v přírodě čistota, pokud do přírody nezasahuje násilně člověk, který si zde hraje na boha.

Technika mě zaujala okamžitě, jako malé dítě jsem miloval kladivo a rozbíjel jsem věci, abych se podíval, co je uvnitř. Později jsem se naučil věci rozebírat a zase je složit nazpět protože dospělým vadilo, že jsem věci kladivem rozbíjel. Mnoho let jsem se díky tomu dobře živil tím, že jsem opravoval to, co bylo rozbité a lidi mi často říkali, že jsem zlatý člověk, co má zlaté šikovné ruce. Období elektronek skončilo a přišli tranzistory a integrované obvody, najednou zde byl počítač a zakrátko i internet. V roce 2000 se všichni báli, že se počítačový svět zhroutí díky chybě v systému a mnozí dokonce i počítače vypínali, k ničemu ale nedošlo.

Naopak v té době přišel na svět v roce 2001 Windows XP, je to operační systém pro počítače, jde v současnosti o nejrozšířenější a nejlepší operační systém pro počítače. Bohužel v době, kdy se XP uváděl na trh, za moc nestál a měl veliké nároky na výkon počítače, následkem bylo vytvoření 3 opravných velikých záplat a díky nim se vše po letech opravilo. Svět internetu a počítačů je veliký a neustále se mění, v současnosti se počítač stává běžnou součástí domácnosti a mnohde je v každém pokoji jeden počítač napojený na internet. Jelikož jsem zlatý člověk, jež má zlaté ruce tak mám na internetu i mnoho stránek a blogů, taky navštěvuji nejrůznější diskusní skupiny a edituji encyklopedie.

Díky počítačům jsem si uvědomil, že vše zde jsou jenom okruhy, jež se zapínají a vypínají, tak aby vše správně pulzovalo a neplýtvalo se tím, co milujeme a potřebujeme. Bohužel k tomu, aby vše nové správně fungovalo, se musí to, co je nové otestovat, tak jako XP, a to trvá delší dobu, než se vytvoří veliké balíky záplat. Mnohdy se během testování zjistí, že systém má zlé základy, a tak se testování ukončí a systém se musí vyřadit jako zmetek, jež nejde opravit. Bohužel se někdy stává, že nedojde k vyřazení vadného systému, protože někdo vadný systém miluje a ochraňuje, svým jednáním on ale mnoho okolí ubližuje.

Jako opravář vím, že je levnější provádět často preventivní kontroly a opravit poruchu dříve, než ona napáchá veliké škody v systému. Bohužel se často setkávám u preventivních kontrol s problémy, jež jsou jako betonová zeď, kterou nelze překonat a následkem je to že porucha napáchá brzo veliké škody. V současnosti se mnoho hovoří o krizi, jež vznikla v politice i zde ten kdo prováděl preventivní kontroly, narazil na betonovou zeď a následkem byla krize. Když nebudete kontrolovat to, co milujete a obdivujete tak o to brzo i přijdete, problémem je že kontrola nepřináší uspokojení a zisk což vede k tomu, že ji zanedbáváme.

Když explodoval raketoplán při startu, tak se dodatečně zjistilo, že se zanedbala kontrola těsnění a díky tomu došlo k úniku hořlaviny a explozi. Mnohdy stačí jediná jiskra a následkem je obrovská exploze, jež zničí obrovské hodnoty, existujeme ve světě, který musí být pod neustálou správnou kontrolou. V roce 2007 přišel na trh operační systém Vista, zde se vývoj zaměřil na kontrolu, aby se dosáhlo stability, myšlenka to byla dobrá, bohužel se ale nějak nepovedla realizace, a tak to vedlo k tomu, že bylo nutné vše přepracovat a vytvořit Windows 7, který chyby v jádře opravil, a tak je už použitelný.

Tak jako se mění operační systémy, tak se mění i počítače, již nepoužíváme veliké skleněné monitory, a jsou nahrazovány plochými monitory, jež známe z přenosných počítačů. Přenosné počítače se taky začali měnit a poslední verze váží pouze jeden kilogram a mají místo pevného mechanického disku SSD disk. Největší novinkou v současnosti jsou mobily, zde došlo k tomu, že tento mobil dokáže nahradit mnohdy i přenosný počítač. Není, ale důležité, co máte za techniku, ale co budete mít na internetu za stránky, ti, co podnikají, nejspíše zaplatí profesionální firmě a ona jim vytvoří stránku přesně takovou, jakou oni chtějí.

Jedna věc je vytvořit stránku a druhá věc je zajistit, aby na tuto stránku chodili zákazníci nebo lidi, jež mají podobné zájmy a názory. Profesionál si zaplatí to, že je ve vyhledávači rychle nalezen a zaplatí i reklamu, jež naláká zákazníky, co ale dělat, když nemáte peníze na rozhazování? Nejprve si musíte vybrat nějaký blogovací systém, kde bude váš osobní blog, kde ukážete světu to, co děláte a podělíte se s druhými o svoje názory a zkušenosti. Pro start budete potřebovat něco opravdu jednoduchého, kde vše funguje a nic vás nerozčiluje, v současnosti je zde jenom jedna možnost, a to Webnode.

V současném světě je svět rozdělen na jakési ligy, ti, co hrají první ligu ve svém oboru, jsou v centu společnosti a mají se dobře. Jedna věc je chtít se dostat do první ligy a druhá věc je tomu i vše obětovat a mnoho let na tom i poctivě pracovat, to, co rychle získáme to i rychle ztratíme. Kouzla a zázraky patří k mládí, kde jsou pohádky a veliké ideály, dospělost to je samostatnost, a to že dokážeme samostatně získávat to, co milujeme a potřebujeme. Život to jsou nejvíce vztahy, jež nám mnohé dávají i berou, jsou vztahy přirozené jde o spánek, jídlo, aktivitu, lásku, dále zde jsou vztahy experimentální, u nichž nevíme, co nám přinesou.

Víme jenom to, co je nám blízké, a když se k jednomu přiblížíme, tak se bohužel od jiného zase vzdálíme, je těžké si zvolit to co budeme milovat a čemu se budeme nejvíce věnovat. Když se nám něco nepovede, musíme se od dna odrazit a začít znovu, není to rozhodně jednoduché začínat neustále znovu, slaboši snadno propadnou závislosti na nějakém zlozvyku. Vše je otázkou toho, jestli budeme mít dobré nebo zlé zvyky, zlé zvyky nás budou srážet dolů a dobré zvyky nás zase pozvednou nahoru, co je dobrý a co je zlý zvyk to každý většinou dobře ví, ale málokdo se dokáže zlým zvykům vyhnout.