Přeskočit na obsah

Rok 2018

  • R

Rok 2018 byl plný různorodých událostí a událostí po celém světě. Některé z významných událostí roku 2018 zahrnovaly:

  1. Olympijské zimní hry v jihokorejském Pchjongčchangu se konaly od 9. do 25. února 2018. Bylo to první pořádání zimních olympijských her v Jižní Koreji. Zúčastnilo se jich více než 2 900 sportovců z celého světa.
  2. V březnu 2018 proběhly studentské protesty po celém světě v rámci hnutí „March for Our Lives“ (Marsch pro naše životy), které vzniklo po střeleckém masakru na střední škole Stoneman Douglas na Floridě, USA. Studenti požadovali přísnější zákony o zbraních a větší bezpečnost ve školách.
  3. V dubnu 2018 proběhlo v Rusku mistrovství světa ve fotbale. Turnaj se konal ve 12 ruských městech a zúčastnilo se ho 32 týmů. Ve finále zvítězilo Francie, která porazila Chorvatsko 4:2 a získala svůj druhý titul mistrů světa.
  4. V květnu 2018 proběhly historicky významné rozhovory mezi prezidentem USA Donaldem Trumpem a vůdcem Severní Koreje Kim Jong-unem, které se konaly v Singapuru. Bylo to první setkání mezi prezidentem USA a vůdcem Severní Koreje v historii.
  5. V červnu 2018 byly zahájeny kontroverzní separační politiky USA, které vedly k odloučení dětí migrantů od jejich rodičů na hranicích s Mexikem. Tato politika vyvolala rozsáhlou kritiku a protesty ze strany lidskoprávních organizací a mezinárodního společenství.
  6. V července 2018 se konal summit NATO v Bruselu, Belgii, na kterém se účastnili lídři členských států aliance. Summit se zaměřil na otázky spojené s obranou a bezpečností, včetně rozdělení břemene mezi členskými státy a zvýšení obranných výdajů.
  7. V srpnu 2018 postihly několik zemí světa silné přírodní katastrofy, jako například hurikán Florence v USA, zemětřesení v Indonésii, lesní požáry v Řecku a záplavy