Přeskočit na obsah

Rok 2017

  • R

Zde je několik významných událostí, které se staly na světě v roce 2017:

  1. Inaugurace Donalda Trumpa: Dne 20. ledna 2017 se stal Donald Trump 45. prezidentem Spojených států po vítězství ve volbách v listopadu 2016. Jeho inaugurace proběhla ve Washingtonu, D.C.
  2. Brexit: Dne 29. března 2017 oficiálně začal proces vystoupení Spojeného království z Evropské unie, poté co britští voliči hlasovali pro Brexit v referendu v červnu 2016.
  3. Teroristické útoky: Bylo zaznamenáno několik teroristických útoků po celém světě, včetně bombových útoků v Londýně, Manchesteru, Barceloně, Stockholmu a New Yorku.
  4. Hurikány: V roce 2017 zasáhla několik silných hurikánů Karibik a Spojené státy, včetně hurikánů Harvey, Irma, Maria a Jose. Tyto hurikány způsobily rozsáhlé materiální škody a ztráty na životech.
  5. Mezinárodní olympijský výbor povolil ruským sportovcům soutěžit na Zimních olympijských hrách v roce 2018 pod neutrální vlajkou poté, co byli ruský sportovci obviněni z dopingového skandálu.
  6. MeToo hnutí: V roce 2017 se rozšířilo MeToo hnutí, které upozorňovalo na široce rozšířený problém sexuálního obtěžování a zneužívání, zejména ve filmovém průmyslu.
  7. Severokorejská krize: V roce 2017 docházelo k zvýšené napětí mezi Severní Koreou a USA kvůli jaderným a raketovým testům Severní Korey, což vyústilo v hrozbu jaderné války a zvýšené mezinárodní napětí.
  8. Mezinárodní dohoda o klimatu: V roce 2017 se světoví lídři setkali na Konferenci OSN o změně klimatu (COP23) a podepsali Pařížskou dohodu, která se snaží o omezení globálního oteplování a boj proti změně klimatu.