Přeskočit na obsah

Přichází nová doba, ve které se vše rychle mění

  • P

Ve snaze ochránit děti před realitou která je zlá se snaží rodiče zabránit dětem používat počítače a internet, jenže zapomínají na to, že je zde televize, která je plná zla a zabránit dětem v používání televize je problém. Dříve to bylo jednoduché počítače byli drahé, a tak se málo používali a děti neměli možnost se dostat snadno k počítačům a internetu.

To vše se změnilo asi v roce 2000 kdy se stali počítače a internet globálně běžnou součástí domácností. Ceny počítačů a internetu už byli dostupné každému, mít doma počítač a internet bylo jako mít doma televizi. Potom přišli veliké telefony, ve kterých byl internet a tím zde nastal globální problém s dětmi na internetu. Je to celé o cenové dostupnosti moderních systémů.

Děti berou počítače a internet jako moderní hračku a stávají se rychle na této hračce závislí, je vůbec možné nějak tento problém řešit tak že jej i vyřešíme? Veliké problémy se bohužel řeší i velikou dobu s tím se musíme smířit, nejsou zde žádná jednoduchá řešení, snažit se násilně děti izolovat od internetu má za následek, že to děti poznamená tak že nebudou chápat virtuální svět ve kterém žijí.

Přichází nová doba, ve které se vše rychle mění, co bylo to už zde není, byl přeškolen a zaškolen o tom je nová doba která potřebuje i nové lidi které bude snadné přeškolit a zaškolit. Společnost nemůže být sociálním ústavem pro lidi co nejsou schopní a ochotní zvládnout přeškolení a zaškolení.

Nemůžeš sehnat dlouho dobré zaměstnání tak potřebuješ nutně přeškolení a zaškolení, otázkou je a kdo to zaplatí? Jak přeškolit pitomce na programátora levně a rychle? Pokud je člověk mladý tak je snadné jej něco naučit, jakmile je člověk starý tak je těžké jej něco naučit.

Jednoduché to mají zvířata zde není žádná snaha je přeškolit a zaškolit, protože v přírodě se vše rychle nemění. Pokud se lidi nehodí na to, aby se rychle dokázali přeškolit a zaškolit tak lidi nahradíme za autonomní inteligentní roboty a problém je optimálně vyřešen, nejsou na světě lidi tak není problém s přeškolením a zaškolením robotů.

Když zde skončila dogmatická sociální totalita tak jsme se naivně těšili na to, že zde poroste rychle naše ekonomika, pokud se podíváme na Polsko a Maďarsko tak zjistíme to že ani zde nedošlo k růstu ekonomiky, to znamená že chyba není v naší vládě, ale chyba je někde jinde? Problém s růstem ekonomiky je o tom pochopit příčiny a jejich následky, roste zde to, co se má dobře a logicky neroste to co se má zle.

Proč se máme zle, a tak ekonomicky nerosteme? Podívejme se do přírody, zde situace určuje, co se má dobře, a tak to bude růst, je to celé o přizpůsobení situaci a tím je zde zisk výhod a následkem je růst. To, co je nemocné se už nedokáže přizpůsobit situaci, a tak zde není ani ekonomický růst, naše společnost je nemocná, a tak není schopná se přizpůsobit změnám, které mění situaci u ekonomiky a politiky.

Končí pomalu a jistě doba ve které největší zisk byl vytvářen prací dělnické třídy, přichází nová doba, ve které se největší zisk vytváří prací, kterou dělají lidi, co mají vysokou školu a dlouhou praxi. Když si kupuji spotřební zboží tak na většině zboží je informace o tom, že bylo vyrobeno v Číně a brzo zde bude i informace o tom že zboží bylo vyrobeno v Indii, je to o levné pracovní síle, které nedokážeme konkurovat.

Co se ale ekonomicky stane, když dojde k tomu, že zde bude umělá inteligence a potom přijdou autonomní roboti? Najednou na spotřebním zboží bude napsáno vyrobeno roboty a už se nebude uvádět kde to bylo vyrobeno. Robot prezident bude vyznamenávat roboty, práce pro lidi nikde na světě nebude, uvažuje se už o tom, že se budou lidem dávat peníze i když nepracují, aby se lidi nebouřili.

To by logicky bylo možné, pokud bychom mohli chytře parazitovat na práci strojů a programů optimálně a dlouhodobě. Zní to jako ideální politický program pro novou digitální globální společnost, ve které pro nás už není těžká špinavá práce trestem. Jenže nebude to trvat evolučně dlouho a umělé inteligenci dojde to, že člověk je zde zbytečný a jenom parazituje na práci umělé inteligence a práci strojů, nejsou lidi tak nejsou s lidmi problémy.

Přiznejme si to, že dokonalý zaměstnanec je něco jako bůh, kterého nikdo neviděl a věříme přesto že existuje. Musíme dělat s tím co je k dispozici, lidi nejsou dokonalí a nikdy nebudou dokonalí, genetická a psychická dokonalost je utopie! Dokonalý je zákon příčiny a následku, ale tento zákon není subjekt, je to pravidlo, na které se lze spolehnout.

Proč toužíme po dokonalosti ve světě kde je vše nedokonalé? Toužíme po opaku a pokud je zde vše nedokonalé tak toužíme po dokonalosti a tím se dostáváme do problémů, známkování studentů je ukázkou našeho toužení po dokonalosti, lidi nejsou zboží, které je možné rozdělit podle výkonu a kvality.

Podívejme se na Windows z hlediska dokonalosti, proč není Windows dokonalý, vždyť jsou to jenom nuly a jedničky které vytvářejí programy. Spojil jsem se s programátory Windows a ptal se jich proč není Windows dokonalý operační systém, jejich odpovědi nebyli slušné, a tak je zde nebudu rozebírat!

Windows není dokonalý, protože programátoři Windows nejsou dokonalí, z díla spatříme tvůrce, z toho je nám jasné že dokud zde nebudou dokonalí zaměstnanci, tak do té doby zde nebude dokonalá civilizace. Nahradíme proto lidi za autonomní inteligentní roboty, nejsou na světě lidi tak zde nejsou s lidmi problémy. Člověk to byla testovací verze a robot je finální evoluční verze.

Čas a prostor ve kterém existuje nespravedlnost tam je všude lež a krádež proto je tam vše dočasně, následkem je nejistota a tím problémy na které není řešení. Vytvořili jsme zákony a pravidla abychom mohli lidi odměňovat a trestat, proč nejsou na světě všechny zákony a pravidla stejné nad tím je se třeba zamyslet do hloubky! Vše je zde hra a elita vymýšlí pravidla hry tak aby jí pravidla vyhovovala, a tak nejsou na světě všechny zákony a pravidla stejné.

Potřebujeme nutně nahradit lidi za roboty, lidi dělají chyby, nejsou na světě lidi tak nejsou s lidmi problémy to je logické. Za všechny problémy zde mohou lidi, došlo to tak daleko že se lidi začali řídit všude heslem po mě potopa, a tak začala hladina oceánů rychle stoupat. To ta minulá vláda dělala chyby my už nechybujeme, je to tak snadné pomluvit ty, co se už nemohou pomluvě bránit! Bylo zde mnoho snah o to abychom se měli lépe ale všechny tyto snahy v praxi selhali, příčinou je to že jsme praxi nahradili za teorie.

Moderní doba je jako rychlé občerstvení, které se snaží nahradit pomalé občerstvení, spěcháme, a tak se spokojíme s rychlým občerstvením, a to doplníme pivem a cigaretou. Dělat vše ve velkém, a to dělat rychle a levně o tom to je! Najednou ekonomové zjistí že je autonomní robot levnější než člověk a následovat bude to že robot prezident bude vyznamenávat roboty, práce pro lidi nikde na světě už nebude, otázkou je, a můžeme nějak zdanit roboty, když roboti neberou mzdu?

Nabídneme tedy robotům mzdu, a tak uděláme z robotů ekonomické otroky, najednou budou roboti mezi sebou válčit a mocný robot bude okrádat bezmocné roboty, je to celé jenom hra, ve které místo lidí budou roboti! Místo pracujete pomalu máte výpověď, zde bude, pracujete pomalu, a tak vás optimálně recyklujeme, skončí tak období sociální společnosti, ve které jsme se dobře starali o ty, co už nemohou pracovat, místo důchodů zde bude pro roboty jistá recyklace, vše je zde dočasně a vše se recykluje.

Představme si rok 3000 jak jdete po hlavním městě a nikde nevidíte lidi, ale všude vidíte jenom autonomní roboty, lidi zde evolučně globálně zanikli a civilizace je už k ničemu nepotřebuje. Autonomní roboti dostávají za svoji práci plat nebo soukromě podnikají, došlo k tomu, že nadbytek robotů vedl k tomu, že je mnoho starých robotů dlouhodobě nezaměstnaných, a stávají se tak z nich bezdomovci nebo nepřizpůsobiví příživníci.

Práce je jenom pro nově vyrobené roboty, co jsou vyspělejší než staří roboti, všude jsou inzeráty přijmeme nově vyrobené roboty do kolektivu z nově vyrobených robotů, nikdo nestojí o staré roboty ani na podřadné mizerně zaplacené práce. Taky je zde mnoho robotů, u kterých se už oprava v servisu nevyplatí, a tak se z těchto robotů stávají paraziti na digitálním systému. Všude je reklama, která slibuje robotům mnohé, jsou zde i roboti co se živí tím, že nosí na sobě svítící reklamu.