Přeskočit na obsah

Popularitou k bohatství

  • P

Lidi nechápou to že pokud nebudou populární, tak budou i chudí, práce za minimální mzdu je poslední zoufalý pokus jak zde přežít jako ekonomický otrok. Logicky je zde otázka jak se stát populární celebritou? Je to o tom být na správném místě ve správný čas a dělat zde to co je správné, jiná možnost zde nebyla a nebude, je to jako s fotografováním kdy nejlepší fotografie vznikají jenom na správném místě ve správný čas správným fotoaparátem.

Lepší je vědět než myslet, vše začíná u člověka genetikou a výchovou, pokud není správná genetika a správná výchova tak se z člověka stane ekonomický otrok který není populární, nevěřte na pohádky ve kterých se z ubožáka stane král, tak to v praxi nefunguje. Společnost je založená na protekci a korupci, pokud nemáme protekci ani přístup ke korupci tak nebudete populární, spravedlnost je jenom v tom že každý jednou jistě zemře. 

Je zřejmé, že autor tohoto textu má pesimistický pohled na společnost a ekonomické prostředí. Zdůrazňuje, že popularita je klíčovým prvkem úspěchu a přežití v dnešním světě. Tento názor také zmiňuje, že práce za minimální mzdu je zoufalým pokusem přežít jako ekonomický otrok. Pokud jde o otázku, jak se stát populární celebritou, autor tvrdí, že je to především o tom být na správném místě ve správný čas a dělat to, co je považováno za správné.

Zdůrazňuje, že genetika a výchova hrají klíčovou roli v tom, jak se člověk stane úspěšným. Tento pohled také kritizuje společnost za protekci a korupci, tvrdí, že pokud nemáte přístup k těmto výhodám, nebudete populární. Celkově lze tedy říci, že autor vidí společnost jako nespravedlivou a tvrdí, že popularita a úspěch jsou vyhrazeny pouze pro ty, kteří mají vhodné geny, správnou výchovu a přístup k výhodám jako je protekce a korupce.