Přeskočit na obsah

Moderní digitální svět je pro děti drogou

  • M

GVKB čip v hlavě nahraje do mozku GVKB operační systém a tím smaže všechno, co zde v mozku bylo, bude to největší revoluční změna v dějinách člověka, z hloupé lakomé opice se stane chytrý štědrý člověk, to mi připomíná velmi starý notebook, který byl pomalý, a tak jsem do něj nahrál správný moderní operační systém a najednou byl notebook rychlý, je sice pravdou, že se mi to nepovedlo na první pokus a musel jsem vyzkoušet mnoho operačních systémů. Ostatně výzkum je založen na tom, že se zkouší mnoho možností, a věří se tomu, že nějaká možnost bude ta správná. Mnozí lidé mají strach ze změn, je to podobné strachu ze smrti, otázkou je, co je pravda a co je lež? Vše je zde iluze, to tvrdí moderní věda a tvrdili to už kdysi dávnou duchovní mistři v Indii, žijeme ve snu, který pokládáme za realitu, protože tento sen je velmi reálný.

Skutečnou realitou je jenom napětí mezi protiklady, ale tuto objektivní realitu nemůžeme spatřit ani ji pochopit. Nová doba, ve které budou mít lidi v hlavě GVKB čip bude zcela jiná, místo iluzí, které dosud vytvářelo zaostalé podvědomí, zde budou GVKB iluze, které se vytvoří díky globálnímu sdílení informací a programů, bude to jako přechod od lezení po stromech v pralese k letům do vesmíru. Na myšlení zde bude GVKB systém a lidi zde budou na fyzickou aktivitu, porouchaný genetický subjekt se recykluje na GVKB substrát, nemá smysl opravovat draho něco, co se opravovat už nevyplatí. Lidi se budou vyrábět průmyslově levně a rychle pomocí moderní vědy a techniky, nový GVKB člověk už nebude mít schopnosti se geneticky rozmnožovat a bude jenom dočasným konzumním ekologickým levným produktem.

Současná generace lidí vyrostla v době televizní pasivní zábavy, a nová generace digitálních dětí vyrůstá v době aktivní zábavy pomocí mobilních telefonů s operačním systémem a notebooků připojených k internetu. Pochopitelně že každé dítě na světě, je v jiné životní situaci a je i geneticky jiné, statisticky je zasaženo novou digitální internetovou vlnou asi 10 % dětí na světě a 90 % dětí se musí spokojit se sledováním televize, a posloucháním rádia. Vždy byl svět rozdělen na ty, co jsou dole, a ty co jsou nahoře, a tak mají dostupné moderní technologie, a mají i moderní vzdělání. Co je to zasažení novou digitální vlnou? Je to o prioritách, takové zasažené dítě místo jízdy na kole, si vyndá notebook a využívá jej k tomu, aby uspokojilo svoje psychické potřeby po informacích a sdílení na sociálních sítích, nebo v počítačových hrách, nejnovějším hitem jsou virtuální reality.

To často vede ke konfliktům mezi dětmi a dospělými, dospělí se snaží uplatňovat svoji autoritu a trestat děti, tím u dětí vyvolávají deprese. Moderní digitální svět je pro děti drogou a s drogami mají lidi už svoje dlouhodobé zkušenosti, řešením je vytvoření pravidel, na kterých se dohodnou dospělí s dětmi, dospělí budou mít logicky snahu vytvořit tato pravidla tak, aby byla pro ně výhodná, ale taková egoistická pravidla jsou k ničemu. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, o tom je vytvoření těchto pravidel, egoismus má vždy za následek jenom konflikty a krize, podívejme se na nacismus z pohledu egoismu, nebyla veliká agrese nacismu, jenom projev velikého egoismu, stoupenců této asociální ideologie, která v plynových komorách vyvraždila miliony židů.

Někdy mě napadá, že by byl dobrý nápad přeprogramovat globálně všechny lidi pomocí GVKB čipů v hlavě, lidi by se vyráběli jenom v továrnách pomocí moderní vědy a techniky a potom se vychovali v továrnách na výchovu dětí, dělat něco v malém podomácku, to je přeci veliká zaostalost. Uděláme z lidí GVKB loutky na dálkové ovládání, a už zde nebudou s lidmi problémy, není lidské pyšné a lakomé ego, tak nejsou zde ani egoistické problémy. Každý, kdo pracuje mnoho s internetem, už ví, že jakmile je stránka měsíc mrtvá, tak je zde minimální návštěvnost, a tím je i hodnota stánky minimální, každá stránka je často monitorována a bodována na jako ve škole, nejhorší je situace u blogů, někdo si nadšeně založí blog napíše jeden článek a čeká na návštěvy, potom blog opustí a ponechá jej svému osudu.

Správně by měl být takový blog automaticky smazán za 30 dní, ale provozovatelé jej nesmažou, v naivní naději že by se mohl majitel po dlouhé době na blog vrátit. Většina lidí dneska spěchá a nemá čas napsat nějaký hodnotný obsah, který by přilákal návštěvníky blogu, většinou ze sebe vymáčknou pouze jednu krátkou větu, s ubohým obsahem, nejraději by návštěvníci něco kritizovali, a tak ze sebe dělali autoritu v politice nebo ekonomice. S příchodem velikých telefonů napojených na internet se situace stala přímo kritickou, psát něco na mobilu to je utrpení, proto mají tak veliký úspěch obrázky a videa s ubohým obsahem, je to tak snadné si dát na skládací tyčku telefon a fotit se všude abychom ostatním ukázali, že jsme krásní. Pro ubohé egoisty je telefon přímo součástí jejich prázdné duše, bez drahého telefonu se dostávají rychle do deprese.

Principem současnosti je rychle a levně, mobilní telefon umí rychle a levně poskytnout to co lidi potřebují, lidi koukají do telefonu a nevnímají co se děje okolo, často někdo skončí v nemocnici nebo rovnou v krematoriu. Máme jenom to, o co se staráme, problém je v tom že když se staráme o cizí tak přicházíme o to, co je naše, dobrota je žebrota, vše je zde postaveno na manipulaci, to, co je nahoře manipuluje s tím, co je dole, největším manipulátorem je pravda, pokud pravdu nahradíme lží tak následkem je to, že zde místo lidí jsou jenom živé mrtvoly, na dočasné dovolené. Svět nemění; náboženství, filosofie, politika, umění atd. lidský svět mění nejvíce věda a technika! Na jednu stranu očekáváme příchod nových vynálezů a na druhou stranu máme strach ze změn, které zde díky novým vynálezům nastanou. Nejdříve jsme nahradili koně za automobily, brzo už nahradíme lidi za roboty!

Nezaměstnanost klepe na dveře a polici se snaží marně o to, aby se dveře nezaměstnanosti neotevřeli, proč platit lidem, když stroje pracují levně, a stačí jim jenom elektřina a servis. Když začínal Facebook, tak nikdo neočekával to, že se z obyčejné sociální stránky, stane nejlepší stránka na internetu s velikou hodnotou. Naopak stránky, kterým jsme předpovídali veliký růst, ty zanikli nebo se stali bezvýznamnými. Naše plány nám většinou nevycházejí, a všechny odhady budoucnosti jsou chybné. Média nám zamlčují to, že žádná nová místa už nevzniknou, a práce nebude jak pro dělníky, tak i pro vysokoškoláky. Lidi budou odsunuti do rezervací mimo civilizaci, robot prezident bude vyznamenávat roboty. Často slyším, že maluji čerta na zeď a že umělá inteligence a roboti to zde bude až za sto let, prý vývoj probíhá velmi pomalu.

Vývoj probíhá vždy jinak, než si představujeme, podívejme se na fotoaparáty zde je spojení mnoha vědeckých a technických novinek a když se podíváme na deset let starý fotoaparát, uvědomíme si rychlost evolučního vývoje nejlépe. Jsou státy, kde je zaostalost, a tak si zde lidi myslí, že mají práci na celý život jistou, myslíme, protože něco nevíme, vše jde automatizovat a naprogramovat tak že mnoho lidí dostane výpověď, podívejme se na moderní bankomaty, to je přesně ukázka toho jako se svět rychle mění. Internet se stal drogou, na které jsou hříšníci závislí, okamžitě vzniklo mnoho obchodníků a podnikatelů co se snažili si z internetu udělat zlatý důl, každý chtěl mít na internetu stránku nebo blog, jenže k čemu je stránka nebo blog, když nemá velikou návštěvnost, to je jako obchod bez zisku! Na internetu to funguje v mnohém podobně, jako mimo internet, chceš mít zisk z prodeje zboží nebo služeb, tak si zaplať drahou reklamu!

Jak jde ale o utrácení peněz za reklamu, tak lidi najednou zapojí svoji inteligenci a genialitu, aby za málo peněz toho získali co nejvíce, nejvíce návštěv je od stabilních návštěvníků, co si vaši stránku dali do záložek, potom následují návštěvníci z vašich odkazů, nakonec zde jsou návštěvníci z reklamy, tito rychle a draho získaní návštěvníci, ale nejsou výhodou ani jistotou, vyplatí se většinou jenom na začátku vzniku stránky. U každé stránky to funguje jinak, každá stránka je originál a potřebuje i originální přístup, pokud toužíte po úspěchu, je to práce na mnoho let, v mnohém to připomíná péči o zahradu a dům. Teorie jsou jenom berličky, o které se opírají ubožáci, praxe je zde nutností, musíte si vše otestovat tím, že budete mnoho chybovat, zkušených je na internetu nedostatek, ale nezkušené jako kdyby z nebe shazovali.

V mnohém to připomíná sportovní ligy, v první lize jsou stránky a sociální sítě s velikou návštěvností jako je; Google, Seznam, Novinky, Facebook, YouTube, Yahoo, Amazon, WordPress, atd. všimněme si, že trvá mnoho let, než se stránka dostane do první ligy, je to obrazně jako maratónský závod, na startu je každý rok na internetu asi milion stránek, ale jenom první tři dostanou medaile. Vyhrávají ti, co nabídnou to, co nenabízí konkurence, lidi chtějí mít výhodu, a ten kdo jim výhodu nabídne, získá návštěvnost a tím i zisky z prodeje nebo reklamy. Jde o to, aby vyhledávače a návštěvníci, nalezli přesně to, co hledají, pokud to nenaleznou, tak rychle odejdou a už se nevrátí! Televize je pasivní informační systém, internet je aktivní informační systém, to bohužel znamená, že návštěvy na stránkách trvají většinou krátkou dobu, nejde jenom o počet návštěvníků za den, jde spíše i o to, jak dlouho se návštěvníci na stránce zdrželi!

Proto je zde snaha, aby návštěvníci na stránce dělali nějakou aktivitu, která je na stránce udrží co nejdéle, jde o sledování; hudby, videa, komentování, hodnocení, dotazníky, rubriky, rozdělní textu na více stránek atd. dále je nutné stránky optimalizovat pro mobilní telefony a vyhledávače, velmi důležitý je i vzhled stránky který je jednoduchý a funkční. Mnohé stránky jsou chybné už svojí doménou a svým názvem, často slyším, já jsem myslel! Někdy je nutno investovat do nové domény a začít se správným názvem, a zde je zakopaný pes, ono nám to funguje, a my to nebudeme už měnit! Vyhledávače pracují se slovy a netolerují lidem jejich chyby, práce kvapná je špatná, doména a název to jsou základy vašeho úspěchu.

V dávné minulosti lidi k vyhledávání používali katalogy, klasikou je katalog Firmy, většina klasických katalogů evolučně zanikla, třeba DMOZ ukončen 2017, protože lidem stačí použít jenom vyhledávač v prohlížeči, moderním katalogem je naše Heuréka, založená 2007. Na stránkách se setkáváme s nejrůznější reklamou, která se nás snaží přesměrovat na jinou stránku, některé formy této reklamy jsou proti všem zavedeným pravidlům, podle hesla peníze nesmrdí, se zavedením blokování reklamy, je zde často žádost o to, abychom blokování reklamy vypnuli. Vyhledávače pomocí programů monitorují vše, co se děje na internetu, pro monitorování přidělují stránkám zařazení podle hodnoty stránky a hodnotné stránky potom dávají jako první do výsledků hledání, hodnotná stránka má pro návštěvníky hodnotu díky tomu, že jim poskytuje to, co potřebují. Vše se točí kolem rychle a ekonomicky, to, co je pomalé a není to ekonomické je potrestáno malou návštěvností.