Přeskočit na obsah

Jde o to se z chyb poučit a už je neopakovat

  • J

Nejsou peníze a není čas to každý slyší od narození do smrti, za vším je optimální hospodaření s hodnotami, život je evoluční experiment, a to co chybuje na tom zle zde je, dobrota přeci žebrota je. Ze společného se snadno bere ale těžko se do společného dává, kontrola zde selhala, a tak je společné vytunelované a rozkradené, přibývá nám zde ale milionářů, co si staví drahé domy a kupují si drahá auta. Nadbytek je postaven na nedostatku tak jako úspěch je postaven na neúspěchu, aby se ti, co jsou nahoře mohli smát tak musí ti co jsou dole plakat, o tom to zde už všude dlouho je. Z díla spatříme tvůrce, období starých mediální šašků končí a místo nich přicházejí profesionálové co změní svět k lepšímu, vše se; optimalizuje, mechanizuje, digitalizuje, restartuje, urychluje, zlevňuje, miniaturizuje atd.

Podívejme se na mobilní telefony, ve kterých je internet, většina přístupů na sociální sítě je dneska přes mobilní telefony, ten, kdo to nepochopil má smůlu a nemá velikou návštěvnost. Sociální sítě a počítačové hry připravují adolescenty na to, že už brzo zde bude globální virtuální realita, nebude už třeba chodit do školy nebo zaměstnání, budeme žít virtuálně a osobní vztahy nás nebudou už zajímat. Jde zde o to, že sociální sítě začínají konkurovat klasickým informačním systémům, jakými je; televize, rádio, časopisy, knihy atd. v minulosti bylo zvykem si koupit klasické informační systémy a tím dosáhnout úspěchu, s příchodem sociálních sítí, už tento model nefunguje, a tím ti co jsou nahoře, ztrácejí pomalu a jistě svoje výhody a jistoty.

Aby mohlo vzniknout nové tak musí zaniknout staré je to tak, evoluční proud změn je možné násilím pomocí dogmatické diktatury přehradit, ale tím se nic koncepčně neřeší, protože potom se přehrada stejně protrhne a nastane katastrofa. Kapitalistické ceny a socialistické platy to je příčinou naší blbé nálady, lidi nejsou galejníci, co se vyždímají a potom se hodí přes palubu do moře! Neustálý mediální populismus, z lidí udělal skeptiky, co věří jenom tomu, co si z více zdrojů ověří, pořád zde platí, že líp je jenom těm, co jsou nahoře, a zle je těm co jsou dole, řešením ovšem není komunismus, protože ten dělá z lidí tupé stádo.

Řešení je v domácí práci ve virtuální realitě, na fyzickou práci zde musí být stroje a roboti, bez modernizace a optimalizace, se naše civilizace nezbaví problémů s bídou a nezaměstnaností. Sociální sítě jsou základem, na kterém se postaví globální virtuální realita, ve které bude pravda a láska, přechod na virtuální realitu bude podobný zavedení gramotnosti, tak jako je dneska negramotný člověk zde odsunut na okraj civilizace, tak ten, kdo nebude umět existovat ve virtuální realitě bude odsunut na okraj civilizace. Ano, s příchodem digitalizace vzniklo mnoho velikých firem zaměřených na digitální svět, každý zná; Microsoft, Google, Apple, Samsung, Facebook, Intel, AMD atd. jsou to obrazně dostihy, ve kterých jde o to být lepší než konkurence, ve hře jsou veliké peníze a ten kdo neuspěje má z toho deprese. Vše je zde evoluční experiment, a zákazník je zde pánem, který rozhoduje o tom, kdo uspěje a kdo neuspěje.

Tak jako chybují lidi tak chybují i nadnárodní obchodní organizace, jde o to se z chyb poučit a už je neopakovat! Většinou se zákazníci setkávají s povrchností, u něčeho se udělá nový hezký povrch, dá se tomu nový název a tím se zlepší odbyt, co na tom že pod povrchem se nic nezměnilo, zákazník stejně většinou neví, co je pod povrchem, a ti co vědí co je pod povrchem, nemají stejně žádnou moc nějak potrestat podvodníky. Když začínal Facebook tak bral každý zakladatele za naivního amatéra, dneska je tomu už jinak a co z toho plyne? Nikdy nepodceňuj konkurenci, konkurence a čert nikdy nespí, v současnosti se dostali mobilní telefony do centra zájmu velikých obchodních organizací, příčinou je to že nejvíce přístupů na internet mají mobilní telefony a notebooky a PC mají problém s odbytem.

Všude dneska spatřuji mladé lidi, co mají veliké mobilní telefony a pořád do nich tupě koukají, někteří mají k telefonu připojená sluchátka, mnozí už hovoří o závislosti, která je srovnatelná s konzumací alkoholu, digitalizace se stala pro mnoho mladých lidí návykovou drogou. Evoluce je jako vysoká škola, složíte zkoušky a postoupíte do dalšího ročníku, ten kdo nesloží zkoušky, má smůlu, a evoluce jej odsune na okraj konzumního systému, a tím jej evolučně eliminuje. Windows je potřeba mít pod kontrolou, jak si to uděláte takové to i máte, v mnohém je Windows podobný fotoaparátům a vyžaduje zkušeného uživatele, vyplatí se zde vše zálohovat, nejlépe na externí HDD data mají dneska obrovskou hodnotu a jsou nenahraditelná. Ono je to celé o prioritách, pro většinu lidí není starost o počítač prioritní, protože mají zcela jiné priority, když ale počítač odmítne fungovat tak z toho mají deprese, komu není rady, tomu není pomoci.

Doba se mění a je třeba změnit i naše priority, období idealismu končí a přichází období realismu, realita znamená pochopit pravidla, podle kterých zde vše funguje, za porušení pravidel zde vždy trest je. Lidi dělají chyby! Nikdo není dokonalý! Co s tím uděláme? Budeme restartovat vše, abychom mohli staré nahradit za nové, převedeme poznatky z operačních systémů a programů i do našeho života, dáme lidem do hlavy čipy a nahrajeme jim do hlavy operační systém, aby lidi mohli využívat nejmodernější vymoženosti vědy a techniky, takto eliminujeme nenávist a lež, konečně zde zvítězí láska a pravda na věčné digitální časy. Vše je zde v depresi, protože jsme profesionalitu nahradili amatérismem, z dálky může amatérismus vypadat profesionálně, je to ale jenom divadlo, ve kterém amatéři nosí masky profesionálů, a tento problém je všude, jak nahoře, tak i dole, jelikož v tomto amatérismu žijeme mnoho generací, tak už jej nevnímáme.

Rozebíral jsem do hloubky vzniky a zániky fanatických diktatur, tyto diktatury vždy vznikali v době, kdy byla společnost existenčně dole, a byla ochotná přijmout i zlou diktaturu, diktatura je jako mýdlová bublina, která praskne a nic po ní nezbude, každé násilí je zde dočasně. Pokud je společnost dole, není řešením přijmout diktaturu, řešením je odstranit amatérismus, který produkuje zmetky. Podívejme se na plození dětí, ti, co jsou nahoře, nechtějí mít děti, a ty co jsou dole, chtějí mít děti, to je klasická ukázka amatérismu, správně mají mít hodně děti ti, co jsou nahoře a ti co jsou dole, nemají mít děti. Ti, co jsou dole, to jsou zmetci, a logicky pomocí sexu produkují mnoho zmetků, pro které zde není v ekonomice už místo. Podívejme se na televizi, ze které se stal zmetek, protože se o provoz naší národní televize, starají jenom samí zmetci, ryba smrdí od hlavy.

Zmetci vzali útokem i internet, následkem bylo zakázání anonymních komentářů u stránek a blogů, nebo se každý komentář pracně kontroluje před zveřejněním, nejhorší je situace na; zpovednice, poradte, odpovedi, libimseti atd. zde zmetci jenom jako trollové tapetují, a tím celý informační systém vandalsky eliminují, dobrota je žebrota, na zmetky je třeba použít stejné metody, jako na hmyz, který nás obtěžuje, ideální se mi jeví mucholapky, mouchy zde pomalu umírají hlady, nechte zmetky vyhladovět, nekrmte trolly, co milují tapetování. Kdo profesionálně nepracuje, ať nejí, o tom to je, že nemá smysl zalévat plevel a krmit parazity, pokud chcete s balónem vzlétnout, musíte odhodit nejprve zátěž!