Přeskočit na obsah

Jak a čím je správné fotografovat?

  • J

Všechny teorie a kurzy jsou k ničemu, vše je o tom že bez dlouhé praxe se z vás nestane dobrý fotograf! Je to jako ve sportu, kde je veliká konkurence a nejde zde podvádět! Život je o trénování v nějaké specializaci, protože díky trénování přichází zdokonalování, teorie v praxi nefungují to časem jistě každému dojde. Vše se točí okolo práce, která je trestem nebo odměnou záleží na situaci.

Fotografování je z pohledu evoluce zde krátce, a tak je teprve ve stádiu vývoje a tím se zde mnohé nečekaně mění, nejhorší je situace o fotografických přístrojů, které se po krátké době se stávají zastaralé a nemají už žádnou hodnotu. Poslední velikou novinkou je používat k fotografování chytré telefony, tím zde vzniká dilema fotit fotoaparátem nebo mobilem?

To je podobné tomu, jestli je dobré používat stativ nebo blesk? Jenom situace může určit co je správné a co je chybné. Z mých zkušeností je mobil dobrý tam kde je dostatek světla a tam kde je nedostatek světla je lepší fotoaparát s velikým snímacím čipem tyto fotoaparáty mají možnost měnit objektivy.