Přeskočit na obsah

Evoluce a věda nám pomalu odhaluje mnoho tajemství

  • E

Pomocí našich smyslů, jakými je; zrak, sluch, čich, hmat atd. vnímáme čas a prostor, moderní věda a technologie nám umožňuje toto vnímání zlepšit a získat tak více informací. Problémem je zde to že naše vnímání je omezeno mnohým, a tak není dokonalé, třeba vnímáme to, že je země placatá, a přitom je země kulatá a otáčí se okolo slunce. Evoluce a věda nám pomalu odhaluje mnoho tajemství o světě ve kterém existujeme.

To, co je pro nás dneska drahou novinkou to po určité době pro nás nebude mít už žádnou hodnotu, a tak to eliminujeme, tak jako eliminujeme to, co je hmotné, tak eliminujeme i data a programy co nejsou hmotné. Podívejme se na naše; zákony, normy, předpisy, pravidla, propagandy, cenzury, ideologie, pohádky atd. s odstupem tisíce let, dojde nám to, že vše bylo eliminováno i když zde jsou často snahy o to abychom to co je velmi staré zde ponechali z nějakého důvodu.

Mnoho lidí se modlí nebo medituje v naději, že jim to pomůže, někteří se zase spoléhají na léky nebo drogy, lidi nechápou že každý jejich problém má i svoji příčinu a pokud se příčina problému najde a odstraní tak problém většinou i zmizí. Pokud se podíváte na staré; knihy, obrazy, fotky, filmy, hudbu atd. tak si uvědomíte, jak se náš svět rychle v mnohém mění, většina změn je většinou na povrchu a pod povrchem se nic zásadně nezměnilo.

Je naivní věřit na to že díky nové mocné elitě nebo novému prezidentovi bude všem lidem líp protože se stanou ekonomické a sociální zázraky, sliby se před volbami mediálně slibují, bohužel málokdy dojde k jejich splnění! Svět k lepšímu může změnit jenom to že se díky evoluci a vědě nahradí staré za nové a chybné za správné, často je zde snaha zabránit evoluci a vědě k tomu, aby se odstranila bída a zaostalost.

Podívejme se na to, jak funguje naše politika a byrokracie pomocí papírů a razítek v době kdy by šlo vše digitalizovat a tím minimalizovat náklady na politiku a byrokracii, pomocí automatizace a optimalizace můžeme vyřešit optimálně mnoho problémů jakými je dneska; inflace, propaganda, cenzura, reklama, nezaměstnanost, bída, deprese, stres, vandalismus, extrémismus, válka atd.

Stačí jenom globálně začít nahrazovat zaměstnance za umělou inteligenci a autonomní roboty. Často slyším to, že je něco zde nenahraditelného z nějakého subjektivního důvodu, podívejme se tisíc let do minulosti na rok 1 023 a hledejme zde to co zde zůstalo i za tisíc let, statisticky je to tak pouze 0.1 % a zbytek čas eliminoval, stejně to dopadne i v roce 3023 kdy zde ze současnosti zůstane pouze 0.1 % ze současnosti v roce 2023.