Přeskočit na obsah

Dluhy které nedokážeme splatit

  • D

Většina specializací díky evoluci brzo jistě zanikne, problémem je to že nevzniknou pro lidi už nové specializace. Nejprve se zavřou všechny školy díky umělé inteligenci a potom přijde veliká globální nezaměstnanost, tím lidi logicky nebudou mít peníze na svoji existenci, je naivní představa o základním nepodmíněném přijmu, na to nebude mít zadlužená společnost zdroje peněz!

Vše zde jsou příčiny a následky, každý problém jedince nebo společnosti má i svoje příčiny, byla naivní představa že zavedení gramotnosti a vysoké vzdělanosti všech lidí povede k tomu že se všichni budou mít dobře, tak ekonomika a politika v realitě nefunguje! Ten kdo profesionálně pracuje vytváří skutečné hodnoty za předpokladu že jeho práce má logiku.

Jenže mnoho lidí dneska dělá práci která nemá logiku a tak objektivně jejich práce nevytváří skutečné hodnoty. Podívejme se třeba na propagandu a reklamu v televizi a na internetu, jaké hodnoty tato práce objektivně vytváří? Stejně tak je to třeba s armádou a válkami, i zde se plýtvá hodnotami ve velkém rozsahu, pochopitelně následkem jsou dluhy které nedokážeme splatit!