Přeskočit na obsah

Bohužel co je dovoleno mocným to je zakázáno bezmocným

  • B

Před sto lety bylo čtení knih pro lidi základem toho, aby nebyli hloupí a zaostalí, v té době zde neměli knihy žádnou konkurenci. Současnost vytvořila knihám obrovskou konkurenci ve formě; časopisů, divadla, školství, kina, televize, rádia, internetu atd. proč platit za knihy, když je zde možné získávat informace rychle a zadarmo, to logicky vede k tomu, že počet čtenářů se ve vyspělých společnostech rychle zmenšuje a mnoho čtenářů je už jenom v zaostalých chudých společnostech.

Moderní člověk nemá čas na to, aby mohl čít mnoho knihy, protože spěchá za úspěchem, protože je zde ve všem veliká konkurence. Moderní doba je jako rychlé levné občerstvení, která je běžné už dlouho v USA, blogy a sociální sítě v mnohém připomínají rychlé psychické občerstvení, průměrný čas strávený na stránce blogu, je jedna minuta, přijít, spatřit, pochopit, o tom je nová uspěchaná doba. Velikou popularitu získali akční hry, ve kterých je mnoho násilí, a tak můžeme vybít ze sebe virtuálně agresivitu, a nikomu tím neublížíme. Vše to jsou jenom moderní náhražky, které nám nahazují to, co nám konzumní realita nedokáže nabídnout.

Tak jako šaty dělají člověka, tak i vzhled blogu ukazuje kvality tvůrce, většinou si každý jenom vybere šablonu a dále už vzhled nijak neupravuje, protože tomu nerozumí a nemá zkušenosti s tvorbou vzhledu; stánek, blogů, katalogů, sociálních sítí atd. Jednoduché to máte na sociálních sítích zde uživatel nemůže nijak zasáhnout do vzhledu svého profilu. To, co se líbí vám se nemusí líbit návštěvníkům, není ten, co by se zavděčil všem.

Po mnoha letech tvorby blogů a stránek jsem dospěl k minimalismu kdy eliminuji vše co je zbytečné. V mnohém mi to připomíná populární lidovou moudrost, kdy stačí krátká věta a v této větě je obsažená veliká moudrost, třeba věta, vše zlé je pro něco dobré. Máte třeba malou návštěvnost, stránky, a tak vás to nutí k tomu, že se snažíte stánku změnit vzhledem a obsahem tak, že budete mít velikou návštěvnost, vše, co dáváte to nazpět dostáváte. Vše je zde jenom obchod a dobrý obchod je výhodný pro vás i vaše zákazníky, každé egoistické parazitování je zde dočasně.

Dokud zde nebyla inteligence tak vše probíhalo pomalu, s příchodem inteligence se začalo vše zrychlovat, podívejme se na lidi, co mají černou pleť, jak jsou psychicky pomalí oproti lidem, co mají bílou pleť, chladné počasí umožňuje rychlejší rozvoj inteligence a následkem je to, že se v chladném počasí vše evolučně zrychluje. Psychická práce vytváří teplo, a tak je potřeba chlazení, podobné je to i u počítačů kdy je na procesoru vzduchové nebo vodní chlazení, ideální je ponořit počítače do chladícího oleje, tak zde není už problém s chlazením všech součástek, které se při práci zahřívají.

Správnou odpovědí na tuto těžkou filosofickou otázku je to, že čas a prostor ve kterém vše existuje po nekonečnou dobu, je to, že vše je zde testovací evoluční verze a naděje na finální verzi to je naivní utopie. Je to jako s novou verzí operačního systému, která je nejprve testovací verzí a když se konečně eliminují nejhorší chyby tak se z ní stane finální verze, která je k dispozici uživatelům.

Máme problémy s mnohým od narození do smrti, protože nejsme dokonalí a realita ve které žijeme není dokonalá. Ten, kdo poukáže na chyby v totalitě, tak si koleduje o to, že zle skončí jako třeba Jan Hus nebo Ježíš Kristus. Kritizovat v totalitě smějí jenom ti co jsou mocensky nahoře, ty, co jsou mocensky dole, podle hesla moje hra a moje svatá pravidla, co je dovoleno mocným to je zakázáno bezmocným.

Proč vlastně je pro nás tak velikým problémem odstranit chyby co jsou v nás a okolo nás? Příčinou jsou veliké investice, o které přijdeme, pokud chyby odstraníme, za vším byla a bude ekonomika, protože vše je hra o hodnoty a pravidla určuje situace nebo organizace. Teprve krize donutí společnost k tomu, aby začala odstraňovat chyby v konzumním systému, a tak zde platí že každé zlo je zde pro něco dobré.

Největší chybou je dneska špatná kontrola mocných a bohatých lidí, už bylo dost pokrytectví, kdy ti, co jsou nahoře hlásají malé platy a sami mají veliké platy. Pandemie dneska v nahotě odhaluje to, že člověk zde je jenom levným testovacím materiálem a mnoho mrtvých to je pro elitu jenom statistika, tragédie je, pokud na pandemii zemře celebrita. Navíc přichází automatizace a optimalizace to bude mít za následek velikou nezaměstnanost a tím i bídu, nová pracovní místa nevzniknou a dojde i na vysokoškoláky.

Velikým šokem bude zavedení umělé inteligence, bude to něco jako současná pandemie, na kterou jsme nebyli připravení. Najednou se zjistí že se zaměstnavatelé už k ničemu nepotřebují lidi, co sedí v kanceláři, všechnu kancelářskou práci zastane umělá inteligence a bude pracovat bez odpočinku a zadarmo. Práce se začne přesouvat do virtuální reality, místo koukání do mobilních telefonů, bude každý mít na očích virtuální brýle, a tak skončí problémy s tím, jak lidi vypadají a jaké mají pohlaví nebo jakou mají kulturu. Svět se stane jednou globální virtuální vesnicí, kde nejsou už hranice a politici.

Na počátku byl pro každý vyrobený veliký počítač vytvořen operační systém, který byl originální, jakmile se začali počítače vyrábět ve velkém tak začali vznikat univerzální operační systémy které mohli běžet na velikém množství různých počítačů. Tak jako se evolučně měnili počítače, tak se i evolučně měnili operační systémy. Často zde jsou na internetu diskuse, jaký operační systém je nejlepší, podle mě záleží nejvíce na co se bude operační systém používat.

Dlouhodobě nejužívanějším operačním systémem je Windows a Android, operační systémy jako je Linux MacOS UNIX jsou málo používané a nasazují se tam kde je potřeba spolehlivost a veliký výkon. Většina lidí si koupí počítač s nainstalovaným operačním systémem a nezvládli by instalaci nového operačního systému, protože jsou jenom uživatelé. U telefonů pro seniory se setkáváme s tím, že zde není operační systém, protože si senioři vystačí s jednoduchým systémem, který nainstaluje výrobce, podobná je situace u televize, která má možnost připojení k internetu.

Místo chození do kostela nebo na podnikové schůze, je zde dneska televize, která se stala moderním strojem na vymývání mozků pomocí reklamy, reklama nás klame od narození do smrti, už zbývá jenom dát všem lidem do hlavy GVKB čipy, a tak učinit z lidí loutky na dálkové ovládání a vše bude globálně ovládat jenom umělá inteligence, vadný genetický jedinec se bude eliminovat v krematoriu, aby zde s ním nebyli problémy, pro nikoho nebude výjimka nebo imunita, každý dostane do hlavy čip takto se z hříšných čertů stanou svatí andělé co nelžou a nekradou.

Ve spánku vám čip vyčistí mozek od hříšnosti a pitomostí, nikdo nebude znát svoji minulost ani nebude znát svoji budoucnost, každý bude znát jenom práci a spánek, skončí tak; pohádky, umění, sport, školství, reklama, náboženství, politika, filosofie, móda, kariérismus, alibismus, pokrytectví, populismus, pyšnost, lakomost atd. Eliminuje se přelidnění a degenerace, zavede se kontrola porodnosti a mít děti budou moci mít jenom dokonalí jedinci.

Nebudeme už potřebovat; telefon, počítač, televizi, hodinky atd. díky čipu nebudeme totiž už znát skutečnou realitu a mozek bude znát jenom virtuální realitu ve které nejsou problémy a egoismus. Vše je v civilizaci o náhražkách a je logické že dojde i k nahrazení reality za virtuální realitu, ostatně nic nového s podobnou myšlenkou už před dvaceti lety přišel film Matrix.

Podle čeho poznáme zaostalou rozvojovou zemi? Je to jednoduché stačí se podívat na spotřebu benzínu a nafty na jednoho obyvatele, vyspělost země určuje nejvíce spotřeba benzínu a nafty na obyvatele, doprava pomocí osobních aut je luxus, který si nemůže dovolit zaostalá rozvojová země, u nás jsou vzhledem k malým platům drahá auta a je zde i drahý benzín a nafta, navíc je zde problém s nekvalitními silnicemi a nedostatkem parkovišť ve městech. Doprava pomocí osobních aut je dneska základem pro vyspělou zemi, nahradit osobní auto hromadnou dopravou přináší lidem jenom mnoho problémů a tím i bídu.

Dalším novým problémem jsou u nás předražená mobilní data a poplatky za telefonování, jsou určité věci, které musí být pro dělnickou třídu cenově dostupné jinak neodstraníme zaostalost, podívejme se na to, kolik si zaměstnavatel účtuje za práci zaměstnance a kolik dostane na výplatě zaměstnanec. Dělnická práce je u nás pekelným očistcem, protože je zde dlouho zaostalá rozvojová země, ve které je blbá nálada. Peníze z práce dělnické třídy mizí do ciziny na konta nadnárodních organizací, anebo do daňových rájů jsme jenom zaostalá kolonie, ve které je dělník jenom otrokem s nulovou hodnotou.

Dokud nebudete šťastní, do té doby bude nešťastní a tím mít i psychické problémy, protože máme nevyřešené problémy. Pokud něco nevíme tak na to myslíme a tím se snažíme získat vědomosti které nám mohou pomoci vyřešit naše problémy. Reklama nás klame od narození do smrti, vše začíná pohádkami a končí to reklamou na léky, pravda byla nahrazená reklamou a láska byla nahrazená penězi, vše je už jenom obchod, ve kterém je dobrota žebrota.

Nemá smysl chodit do divadla, když vše je zde jedno veliké divadlo, ve kterém si každý pitomec na něco hraje a každý se tak se i do něčeho zbláznil, normální je zde už jenom příroda, do které utíkáme proto, abychom si zde mohli krátkou dobu odpočinout od konzumního blázince.

Jsme násilím donucení ke vztahům, které nás ničí ekonomicky a psychicky, společnost je dneska těžce nemocná a ta nemoc se jmenuje reklama, jakmile jsme se naučili mluvit a později jsme se stali i gramotnými, tak následkem byl vznik reklamy, která nás všude jako stín pronásleduje.

V současnosti je zde veliká reklamní kampaň na pandemii a politici dělají z pracujícího lidu hloupé ovce tím, že vyhlásili nouzový stav a nošení roušek, jde o obyčejnou sabotáž ekonomiky a sociálního systému podle hesla po mě potopa a z cizího krev neteče. Je třeba skončit s reklamou co nás klame, nahradíme lidi za umělou inteligenci a autonomní inteligentní roboty na akumulátory, robot prezident bude vyznamenávat roboty a lidi se z civilizace odsunou do rezervace a tím pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí na věčné digitální časy.

Po technické stránce není problém založení; stránky, blogu, sociální sítě atd. náklady mohou být nulové, stačí jenom trochu času věnovat nastavení systému pomocí uživatelského rozhraní, největším problémem byl a bude kvalitní obsah a správná specializace. Dokonalost se skládá z milionu maličkostí, ale dosáhnout dokonalosti není maličkost, zde platí z díla poznáš tvůrce, jde o to nebýt amatérem a být profesionálem. Velikým problémem je stáří domény, nově založená doména je dlouhou dobu vyhledávači ignorována a zde mohou pomoci jenom hodnotné odkazy.

Nevěřte na zázraky, co vám slibují programátoři a designéři, jediným zázrakem je obsah stránky, protože programy, co prohledávají neustále internet poznají hodnotný obsah a tím vám zajistí sledovanost, veliký pozor si dejte na originalitu, nekopírujte z cizích stránek obsah, protože to vyhledávače poznají a za to vás potrestají.

Název stránky by měl odpovídat obsahu na stránce, nejčastější chybou je to že pitomci píší na stránky pitomosti, to logicky nemůže fungovat. Jakmile má něco popularitu tak okamžitě vzniká snaha tomu konkurovat, klasickou ukázkou je dneska YouTube a Facebook kde nemáte šanci uspět. Není důležité mít statisticky velikou návštěvnost, když je každá návštěva krátká a už se neopakuje, musíte zaujmout originalitou a kvalitou návštěvníky jinak nebudete populární, buďte tím, čím jste a nehrajte si na to co nejste.

Architekt Matrixu je vytvořen k tomu, aby představoval tvůrce umělého světa Matrixu. Společně s Vědmou pomáhají držet Matrix na správných kolejích a představuje pro tento systém něco jako Otce. Nachází se v takzvaném „zdroji“, kde se dá dostat jedině s pomocí správného klíče a může tam jít jedině vyvolený.

V této místnosti se nachází Architekt na své černé kožené kancelářské sedačce, kolem něj jsou na bocích dvoje dveře a na stěnách TV obrazovky, kterými pozoruje, co se děje v Matrixu. Architekt je naprogramován jako starší muž, s bílými vlasy, kde má tak trošku nad čelem plešku, má modré oči.

Nosí bílý kabát, šedý kabátek, bílou košili a černou kravatu, pak nosí bílé kalhoty a černé boty. Jeho povaha je tak spíš něco jako pesimista, nemá žádné city, všechno prostě řeší rovnicemi. Myslí si, že má stále objektivní svatou pravdu, nechápe důvody, a je názoru, že tato válka mezi protiklady spojená s kauzalitou je věčná.

Pandemie nebo válka je pro něj běžná dočasná chyba v Matrixu, smrt je jenom ukončení procesu u nějakého evolučního programu, z informací programy vznikají a potom se na informace zase rozpadají, vše se v Matrixu recykluje a jedinou jistotou je zde nejistota.

Ano, mediálně je každý hříšný čert v očistci chytrý jak Šalamounovo hovno, vše je zde mediáně jenom o reklamě, která egoisticky klame ve velkém čerty v konzumním pekle. Jak by vypadal náš konzumní očistec bez reklamy? Nebyli by zde; pohádky, mytologie, pověry, rituály, fetiše, móda, organizace, hnutí, sekty, náboženství, politika, daně, clo, pokuty, poplatky, dezinformace, totality, dogmatismus, humanismus, centralismus, monopoly, mafie, protekce, korupce atd. Pokud by se někdo pokusil pomocí reklamy klamat ostatní čerty v očistci, tak by byl za to automaticky okamžitě eliminován v krematoriu, každý čert je v pekle snadno nahraditelný.

Vše by vlastnila a řídila globálně jenom GVKB umělá inteligence spolupracující s GVKB roboty, byl by to globální vojenský režim, ve kterém by se nekvalitní líní čerti automaticky eliminovali v krematoriu, chybu by zde každý čert udělal jenom jednou. Rozmnožování by bylo jenom na povolení a povolení by dostal jenom dokonalý čert, aby zde byla záruka dokonalého potomstva.

Sex bez antikoncepce spojený s otěhotněním, by znamenal automaticky trest smrti pro muže i ženu. Jelikož by veliké množství čertů skončilo v krematoriu tak by se začali čerti nahrazovat za roboty a umělou inteligenci, tím by v konzumním pekle skončilo přemnožení čertů a skončila by i degenerace u čertů, nebyla by to rozhodně genocida nebo diskriminace, jak si může mnoho hříšných čertů myslet, protože jsou mediálně chytří jako Šalamounovo hovno.

Vše se zde točí kolem toho, co je nejmocnější, končí doba, ve které měli největší moc peníze a přichází doba ve které bude mít největší moc informace a programy. Přesuneme se z továren do domácností a budeme nejvíce žít ve virtuální globální realitě.

Vše bude řízeno na dálku nebude třeba stát u stroje nebo řídit stroje, svět tak jej dneska v roce 2021 známe bude v roce 2071 vypadat zcela jinak, podívejme se třeba na to, jak vypadal svět v roce 1971, tehdy jsme řešili zcela jiné problémy.

Digitalismus nahradí kapitalismus, bude to veliký krok pro lidstvo do zcela nové digitální kultury, ve které budeme nejvíce myslet na informace a programy, v této době zde už bude běžná všude ve všem umělá inteligence a budou zde i běžné autonomní inteligentní roboty na akumulátory.

Robot prezident bude vyznamenávat roboty, skončí tak to, že stát zaměstnával lidi, stát už lidi nebude k ničemu potřebovat, stejně tak i podniky a organizace nebudou už lidi k ničemu potřebovat, jediná možnost, jak zde získat hodnoty, bude domácí práce ve virtuální realitě.

Programování se natolik zjednoduší že bude umět profesionálně programovat i dítě ve věku 7 let, nebude problém cokoli naprogramovat a optimalizovat, ale bude problém získat za programy hodnoty.