Přeskočit na obsah

Blbci fotografují jenom mobilním telefonem a považují fotoaparát za zbytečnost

  • B

Pohádky a náboženství jsou spojené s naivní snahou o to, aby dobro porazilo zlo, dobro a zlo jsou protiklady mezi kterými je napětí, nemůžeme zlo eliminovat, protože tím bychom eliminovali i dobro. Pomocí porovnávání zjišťujeme, co je dobro a co je zlo, záleží na tom, podle čeho porovnáváme dobro a zlo, pro někoho je práce dobrem a pro jiného je práce zlem. Rostliny neznají pojem dobra a zla, jejich vnímání reality je omezeno na to, jak si zachovat svoji existenci a jak se rozmnožovat pomocí semen. Proč vlastně nedokážeme přijmout to že pojem dobra a zla je relativní, tak jako je relativní čas. Problémem je zde naše dogmatická výchova, která z nás dělá pitomce. Význam výchovy je větší, než si uvědomujeme, statisticky je doloženo to že lidi, co žijí jako ubožáci měli ubohou výchovu ve svém dětství, protože jejich rodiče byli ubožáci, je to začarovaný evoluční kruh, se kterým si nevíme rady, ubožák to je složitý inteligentní živý systém, který má mnoho výrobních vad a je vadně naprogramován, oprava zde není už možná. Potřebujeme nahradit ekonomické ubožáky za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, bude to jako mlýn na staré baby, který ze staré baby udělal mladou dívku.

Zaměstnavatelé potřebují zaměstnance, co pracují jako roboti, a tak jim vyhovíme a nekvalitní dělníky za kvalitní roboty nahradíme. Časem dojde k tomu, že lidi skončí v rezervaci a zde se oddělí muži od žen, aby se už lidi nemohli rozmnožovat jako invazní druh, nejsou lidi tak není zde ani problém s otázkou dobra a zla, vše je zde dočasným evolučním experimentem a vše se optimálně recykluje. Život je hra ukončená smrtí, pokud by zde nebyl život hrou tak by zde život zanikl, kdo si hraje ten si užívá života, stroje si neumí hrát a jenom dělají to na co jsou nastavené, hra je zde díky naší inteligenci pomocí hry poznáváme naše možnosti a schopnosti, pokud jsme dlouho v situaci kdy si nemůžeme hrát tak následkem jsou psychické nemoci, vše je zde o příčině a následku, každý náš problém má i svoji příčinu. Každá hra je zde dočasně, staré hry zanikají a nové hry vznikají, pro mnoho lidí se staly hry návykovou drogou a tím se dostali do začarovaného kruhu a je obtížné jim pomoci. Abychom mohli jakoukoli hru hrát dobře tak jí musíme hrát dlouho to je logické, jenže jsme neustále v situaci, kdy nemáme možnost hrát hru dlouho, a tak hru hrajeme špatně, to jistě musí i mýt nějakou příčinu? 

Tou příčinou je vždy naše dobrota k tomu, co si naši dobrotu nezaslouží, proč je většina lidí dobrá k tomu, co si jejich dobrotu nezaslouží? Příčinou je reklama, která lidi klame od narození do smrti, hodně vydělávej a hodně utrácej o tom je konzumní pokrytecká společnost, nikdo za nic nemůže, každý si přeci jenom plní svoje povinnosti. Často amatéři hledají marně levný profesionální fotoaparát, je to otázka kompromisů, kdy se smíříme s tím, že levný fotoaparát, nebude mít některé vlastnosti profesionálních fotoaparátů a dokáže udělat profesionální fotografie. Jednoduchým ukazatelem profesionálního fotoaparátu je jeho veliká váha, protože se zde místo plastu použilo více kovu, dále bývají profesionální fotoaparáty utěsněné proti prachu a dešti, protože profesionálové musí pracovat za každého počasí. Velikým problémem u všech fotoaparátů je to, že rychle technicky zastarávají, v tom se podobají notebookům. 

Velmi důležitým ukazatelem je výdrž akumulátoru, k čemu je vám fotoaparát, který má vybitý akumulátor, řešením je si koupit několik náhradních akumulátorů. Všimněte si toho, že profesionálové málo používají automatiku a více používají manuální nastavení fotoaparátu a fotí jenom do RAW a potom snímky upravují v programu na úpravu fotek. Poslední dobou se rozmohli zoomy s velikým rozsahem, kvalita fotek je zde ale malá, ideální rozsah zoomu je maximálně pětinásobný zoom. Blbci fotografují jenom mobilním telefonem a považují fotoaparát za zbytečnost, vrcholem lidské blbosti je mobilní telefon na dlouhé skládací tyčce a tyto amatérské fotky se většinou odesílají na Instagram nebo Facebook. Prodeje fotoaparátů a video kamer klesají pro internet stačí přeci jenom mobilní telefon.

Ubývá rychle i profesionálních fotografů a nahrazují je amatéři, místo zrcadlovek zde jsou malé fotoaparáty do kapsy, co většinou nemají hledáček a mají veliký zoom objektiv a není zde možnost vyměnit objektiv nebo nasadit veliký blesk. Malé snímače dostávají veliké rozlišení jenže to je na úkor kvality, je zde snaha nahradit pevný kov za umělou hmotu a tím snížit výrobní cenu, jenom profesionální přístroje mají ještě v sobě kov, a tak jsou kvalitní a jsou i většinou utěsněné proti dešti a prachu, logicky cena jde zde rychle nahoru. Často slyším začátečníky, že by chtěli levný malý fotoaparát, který dělá profesionální fotografie, takový fotoaparát na trhu není, za málo peněz není možné vyrobit kvalitní fotoaparát. Mnoho lidí hledá jméno boží, a to jméno stvořitele všeho je. Já jsem geniální programátor.

Vše v nás a okolo nás bylo geniálně naprogramováno díky bohu, pokud by zde nebyl bůh, tak by zde nic nefungovalo a byl by zde jenom mrtvý systém, živý systém je geniálně naprogramovaný. Lidi se snaží být geniálními programátory, ale z díla poznáváme, že nejsou geniálními programátory, protože nepochopili kauzalitu. Kauzalita znamená to, že každá chyba má svoji příčinu a pokud tu příčinu nenajdeme a neodstraníme tak se chyby nezbavíme, v čem lidi nejvíce chybují jakákoli rada je zde marná? Nejvíce lidi chybují v tom, že neví, kdy mají něčemu věřit a kdy mají o něčem pochybovat, věřit lze tomu co se nezmění ani za milion let a pochybovat lze o tom co je zde několik let. Čas má dost času na to, aby mohl eliminovat to co je chybné a ponechal zde to co je správné, smrt je následkem toho že je genetický systém chybný a už není možné jej opravit. Na počátku je vždy chyba a na konci je odstranění chyby, vše se tak zde točí v kruhu a vše se recykluje v kruhu, ano lidi jsou jenom evolučním testovacím materiálem určeným na recyklaci, vše je zde dočasně, trvale zde jsou jenom vesmírné a přírodní zákonitosti co se nemění.

Lidi by chtěli pořád s něčím sobecky manipulovat a skládat z malého veliké, jenže lidi dělají chyby, nikdo není dokonalý. Člověk to byla testovací evoluční verze a finální verzí je autonomní inteligentní robot na akumulátory, tak jako zanikli evolučně neandrtálci tak zanikne i současný člověk a místo něj zde budou v civilizaci roboti. Tím skončí problémy s lidmi, co dělali chyby a odmítali být dokonalí. Z díla se pozná tvůrce to platí o každé lidské specializaci, teprve dlouhá praxe vede k tomu, že se z amatéra stane profesionál, teorie jsou v praxi k ničemu. Největší problém profesionálních fotografů je veliká konkurence z řad amatérských fotografů, co umí profesionálně fotografovat. Moderní fotoaparáty ve spojení s programy na úpravu fotek umožňují amatérům to že se snadno a rychle z nich stanou profesionálové, ale narazí na to, že nevědí, jak mít zisk z fotografování. Většina lidí dneska považuje práci fotografa za práci, co nemá žádnou hodnotu, v mnohém to celé připomíná sport, ve kterém je veliká konkurence a uspět zde to je o štěstí.

Je to jako s vysokoškoláky, co marně dlouho hledají zaměstnání ve svojí specializaci, kde je chyba že mnoho lidí nemůže dělat to co vystudovali, nebo to co profesionálně umí? Chyba je v tom že se realita neustále mění, a tak o nějaké profese už není zájem a je zájem o nové profese co jsou lidem cizí. Z díla se pozná tvůrce to platí o každé lidské specializaci, teprve dlouhá praxe vede k tomu, že se z amatéra stane profesionál, teorie jsou v praxi k ničemu. Největší problém profesionálních fotografů je veliká konkurence z řad amatérských fotografů, co umí profesionálně fotografovat. Moderní fotoaparáty ve spojení s programy na úpravu fotek umožňují amatérům to že se snadno a rychle z nich stanou profesionálové, ale narazí na to, že nevědí, jak mít zisk z fotografování. Většina lidí dneska považuje práci fotografa za práci, co nemá žádnou hodnotu, v mnohém to celé připomíná sport, ve kterém je veliká konkurence a uspět zde to je o štěstí.

Je to jako s vysokoškoláky, co marně dlouho hledají zaměstnání ve svojí specializaci, kde je chyba že mnoho lidí nemůže dělat to co vystudovali, nebo to co profesionálně umí? Chyba je v tom že se realita neustále mění, a tak o nějaké profese už není zájem a je zájem o nové profese co jsou lidem cizí. U fotek platí z díla poznáváme fotografa, proč neumíte fotografovat? Je to podobné řízení auta, teprve dlouhá praxe vás naučí fotografování, teorie je k ničemu, fotoaparát je jako auto, a to že má někdo drahé auto neznamená, že je on dobrý řidič. Dobré fotky lze udělat i levným fotoaparátem, pokud máte s tímto fotoaparátem mnoho let praxe, nároky na fotoaparáty rychle narůstají, a tak dnešní novinka je za tři roky vyřazená z prodeje. 

Každý fotograf chválí ten svůj fotoaparát, proto je nejlepší se podívat na technické testy fotoaparátů, častým problémem je u moderních fotoaparátů brzo vybitá baterie, protože elektronika žere mnoho elektřiny, zde jsou ve výhodě zrcadlovky, protože se elektronika zapíná teprve v okamžiku stisku spouště. Bohužel zrcadlovky mají malý rozsah zoomu, a tak budete muset měnit objektivy, a tak vám uniknou zajímavé snímky. Lepším řešením je nakoupit více baterek a používat fotoaparát s velikým zoomem. Nová doba přichází se snahou zmenšovat veliké a tím nám ulehčovat život, zmenšení ale přináší i problémy, malý fotoaparát má brzo vybitou baterii a není tak pohotový jako veliký fotoaparát. Díky redukci můžete používat všechny objektivy co má veliký fotoaparát.