Přeskočit na obsah

Amatér nemá ze svojí práce ekonomický zisk

  • A

Veliké nároky a malé mzdy, o tom je všudypřítomná konkurence, ten, kdo je díky protekci úspěšný, má velikou mzdu a nemá náročnou práci, logicky je zde otázka, jak získat protekci, a tak být úspěšný a tím i bohatý a populární. Je třeba pochopit konečně do hloubky to že realita to jsou protiklady mezi kterými je napětí, veliký pozor si dejte na reklamu, která vás klame a dělá z vás tak neúspěšné ubožáky.

Podívejme se na výběr počítače, reklama vám nutí špatné počítače, které nejdou na odbyt, co je dneska správný počítač? Správný počítač si budete muset nechat sestavit z dílů, které si sami vyberete ve spolupráci se specialistou, každý díl je důležitý a na žádném dílu se nevyplatí šetřit. Jako první je třeba vybrat základní desku počítače a jako druhé se vybírá procesor který pasuje do základní desky, nakonec vybereme počítačovou skříň a zdroj napájení.

Taky bude nutné nakoupit i; monitor, klávesnici, myš, reproduktory, sluchátka, tiskárnu atd. Aby vám mohl počítač dobře sloužit budete ještě potřebovat operační systém a rychlé připojení na internet. Dokonalost počítačového pracoviště se skládá z mnoha maličkostí a vytvořit optimální počítačové pracoviště to není rozhodně žádná maličkost.

Mnozí dneska si myslí to, že čas strávený na internetu je špatně využitý čas, chyba není v internetu, ale v tom že jsou uživatelé internetu většinou naivní amatéři, jde o to nebýt amatérem a být profesionálem, profesionál má ze svojí práce veliký ekonomický zisk, amatér nemá ze svojí práce ekonomický zisk.

Dobrota je žebrota, končí doba, ve které lidi pracovali tělesně jako dělníci a přichází doba ve které lidi budou pracovat jenom duševně, jde o to se optimálně tomu přizpůsobit a naučit se tomu, jak pracovat duševně, jenom tak se budete mít líp, díky politikům se líp mít nebudete, protože to jsou kariéristi, kterým jde jenom o to, jak zde hrát hlavní roli a mít se tak dobře.

Každý člověk je originál v originální situaci, to, co je pro jednoho optimálním využitím času to je pro jiného chybné využití času, jde o to poznat sebe a situaci ve které existujete a potom zapojit rozum abychom se mohli optimálně rozhodnout, jestli budeme mít aktivní odpočinek nebo pasivní odpočinek. Zde je problém v tom že jsme líní poznat sebe a situaci ve které existujeme, a tak chybně využíváme volný čas, je třeba si dát veliký pozor na zloděje času, velikým zlodějem času je dneska televize a internet, z lidí se tak stávají loutky, které snadno ovládají jejich špatné závislosti. Nejhorší je podlehnout kouření cigaret a pití piva, je to rychlá cesta do očistce. Jde o to mít v životě optimální dosažitelný cíl do kterého pomalu směřujeme a tomuto cíli věnujeme volný čas, jak s to uděláš takové to i máš.

Pokud podnikáte nebo obchodujete profesionálně tak vám časem dojde to, že Windows není bezpečný a stabilní, máte dvě možnosti, a to koupit si drahý zastaralý počítač od Apple, který má nainstalovaný mac OS Big Sur, nebo místo Windows používat openSUSE. Taky je možné programově rozdělit pevný disk a nainstalovat si na něj jako druhý operační systém openSUSE, při startu počítače si vyberete operační systém Windows nebe openSUSE. Existuje mnoho kvalitních Linuxových distribucí jako je; Ubuntu, Debian, Kubuntu, Fedora, Manjaro, elementary OS atd. každá Linuxová distribuce má svoje výhody a nevýhody. Výhodou Windows je univerzálnost a dostupnost mnoha programů a ovladačů.

Windows si díky univerzálnosti a dobré lokalizaci udržuje dlouhodobě největší počet uživatelů, poslední verze Windows je už poměrně stabilní a bezpečná, pokud si umíte vše správně nastavit. Většina počítačů se dneska prodává s předinstalovaným operačním systémem Windows, často je zde i nainstalováno mnoho zbytečných programů které je obtížné odinstalovat, a tak to mnozí řeší novou čistou instalací Windows. Nejdůležitějším programem v počítači je prohlížeč internetu, nejužívanějším prohlížečem je Google chrome, který funguje na mobilních telefonech i na každém počítači, stejně kvalitní je; Safari, Firefox, Edge, Brave atd.

Místo živé pokladní s obchodě, je zde elektronická pokladna, kde si zboží sami zkontrolujete a zaplatíte jej debetní kartou. Místo chození na poštu nebo do banky je zde digitální pošta a digitální banka. Místo chození k demokratickým politickým volbám zde už brzo bude digitální politika a digitální ekonomika, a tak místo politiků a byrokratů, zde budou počítače a programy, nebude už existovat živý státní zaměstnanec.

Je to salámová metoda, kdy se pomalu krájí po malých plátkách tvrdý salám a najednou je salám zkonzumován, stejně tak se i pomalu a jistě zmenšuje počet pracovních míst v EU, a to, jak míst pro ty, co jsou dole, tak i míst pro ty co jsou nahoře. Dříve bylo zvykem přikládat ke zboží tištěný návod s barevnými obrázky, dneska je zde většinou jenom odkaz na internet, kdy si do počítače stáhnete návod z internetu.

Uvažuje se už o tom, že se zkrátí v EU pracovní doba, třeba tím že pátek nebude už pracovním dnem nebo se bude pracovat méně hodin, taky se v EU zakážou přesčasy. Proč se namáhat s plozením dětí v posteli, na internetu si vyberete, jaké vlastnosti a jaký vzhled bude mít vaše dítě a po digitální platbě vám bude dítě dodáno v dohodnutém termínu.

Továrna plná robotů digitální dítě vyrobí a vaše dítě bude na akumulátory, a tak jej budete moci ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu. Zaměstnavatelé si zase nechají na zakázku vyrobit digitální zaměstnance na akumulátory, které budou ovládat dálkově pomocí internetu, a na zaměstnance bude záruka 10 let, během servisní opravy vám dodají zdarma náhradního digitálního zaměstnance.

Nebo se podívejme na internet, založit si zde stránku nebo blog s doménou a redakčním systémem, to dokáže i malé dítě, stejně jednoduché je používání Facebooku nebo YouTube, jenom hlupák si dneska zaplatí drahého programátora, který mu naprogramuje stránku nebo něco jiného, najednou zjistíte že jste dlouhodobě nezaměstnaný, mládí je pryč a do starobního důchodu je ještě dlouhá doba, začnete uvažovat o soukromém podnikání na internetu, jenže zde jsou už všude místo lidí jenom programy co vytvářejí iluzi živého; programátora, administrátora, moderátora, obchodníka, atd.

Na počátku bible je mytologický příběh o tom, jak bůh vyhnal Adama a Evu z ráje, pro věřící je to začátek lidské kultury, nevěřící vycházejí z toho, že jsme vznikli z opice pomocí evoluce. Někdo hovoří zase o mimozemšťanech, co zde měli sex s opicemi, a následkem vznikl člověk. Jakmile budeme mít konečně stroj času, tak zjistíme, jak to opravdu bylo, zatím zde jsou jenom teorie a nejsou zde důkazy.

Naše kulturní civilizace je postavená na výhodách, které nám poskytuje věda a technika, díky nástrojům a později strojům získává výhody, a tak můžeme mít k dispozici levně mnoho zboží a služeb. Po skončení druhé světové války v roce 1945 se začali používat počítače které bylo třeba naprogramovat, nejprve se dělali programy na míru počítačům a potom začali vznikat univerzální operační systémy. Velikým zlomem byl vynález integrovaných obvodů a později přišli procesory a potom i malé počítače které si mohli koupit i bohaté soukromé osoby.

To vedlo logicky k počítačové síti a později i globálnímu internetu. Najednou zde byla digitalizace a vše bylo na baterky a akumulátory. Místo mechanického psacího stroje je zde notebook a tiskárna, místo zrcadlovky na kinofilm je zde digitální zrcadlovka, která má na vše automatiku a umí i natočit video. Mnoho profesí zaniklo a mnoho jich zase vzniklo, vše se začalo rychle měnit a nejhůře jsou na tom lidi co jsou už ve starobním důchodu a nechápou to proč adolescenti pořád koukají do mobilních telefonů, a tak je často díky sluchátkům na uších, při přecházení silnice, srazí automobil.