Přeskočit na obsah

Žijeme v konzumním světě, kde je vše už pevně dáno

  • Z

Vše v nás a okolo nás bylo vytvořeno a nastaveno k tomu, aby to mělo svůj osud, který nejde změnit, to tvrdí pesimisté a optimisté věří tomu, že osud je možné změnit stačí jenom mít pevnou vůli, kde je pravda?  Pravda je někde uprostřed, něco lze změnit a jiné změnit nejde, většinou to, co je na povrchu lze změnit, a to co je pod povrchem nejde změnit. Je to jako s počítačem, kdy můžeme změnit Windows za Linuxovou distribuci, ale nemůžeme změnit technické součástky v počítači, a tak si po několika letech kupujeme nový modernější počítač. Mnohé je zde dočasně protože to nešlo změnit!

Pokud by vše šlo změnit snadno a rychle tak by zde vše bylo trvale ale to je evoluční utopie. Léčení je postaveno na tom, že se něco změní a pokud to není možné změnit tak léčení selže. Pokud nemoc zapustí hluboké kořeny tak už nejde vyléčit a přichází logicky smrt. Starý prezident je po dlouhé době nahrazen novým prezidentem a voliči naivně očekávají že se stane ekonomický a sociální zázrak, jenže nic se nezmění, protože prezident není kouzelník, co by dokázal zázraky.

Žijeme v konzumním světě, kde je vše už pevně dáno! Vlastně se nemusíme vůbec snažit o to, aby se vše změnilo k lepšímu, protože vše se mění zcela automaticky globálně problémem je to, že my se změnami spěcháme a naivně si myslíme že dokážeme zázraky! Média nám ukazují ve filmech a knihách zázraky a hrdiny ve snaze z nás udělat naivní pitomce, a to se jim bohužel podařilo, pitomců je všude nadbytek a moudrých lidí je všude nedostatek už mnoho století.