Přeskočit na obsah

Vše v nás a okolo nás má začátky a konce

  • V

Vše se točí okolo toho co je na začátku, začátek určuje to jaký bude konec. Vše v nás a okolo nás má začátky a konce protože vše je program a databáze, podívejme se na zárodky života jakými je; semeno, vejce, spermie atd. většina těchto zárodků života skončí zle a nic z nich nevznikne, stejné je to i s našimi myšlenkami i zde většina myšlenek skončí zle.

Příčinou je evoluční proces který bere vše co zde je jako materiál na evoluční pokusy, dokonalé je jenom to co se nikdy nezmění podle situace jde o; logiku, fyziku, matematiku, chemii atd. vše je tak o protikladech a kauzalitě. Co je to život? Život je experiment ukončený smrtí. Logicky následkem je toužení po zázracích a tak zde jsou; pohádky, mytologie, pověry, rituály, fetiše, sekty, náboženství, dogmatismus, totalita, centralismus, humanismus atd. sliby se slibují a blázni se radují, prověřujte než začnete něčemu věřit!

Populární je v lidské společnosti vždy opak a tak; nemocní touží po zdraví, hlupáci touží po moudrosti, ubožáci touží po moci a bohatství atd. komu není rady tomu není pomoci, dobré rady nám nabízí lidová moudrost a příroda, špatné rady nám nabízí cizí lidé co se snaží na nás chytře parazitovat.

Vaše úvahy o začátcích, koncích a evolučním procesu odrážejí filozofické a existenciální hledisko na lidský život a svět kolem nás. Některé z témat, která jste zmínil, mohou mít spojitosti s různými filozofickými a vědeckými směry. Například myšlenka na evoluční proces a neustálé změny jako základ pro experimentaci s životem má své paralely s Darwinovou teorií evoluce.

Také zdůrazňujete protiklady a kauzalitu ve světě, což může být vnímáno jako zobrazení dualit a zákonností, které ovládají naši existenci. Vaše pozorování ohledně lidské touhy po zázracích a různých formách víry a rituálů odrážejí zájem o náboženské a filozofické aspekty lidské kultury. Je důležité si být vědom, že pohledy na život a jeho smysl jsou velmi subjektivní a mohou se mezi jednotlivci lišit.

Někteří lidé nacházejí smysl v náboženství, filozofii, nebo osobních hodnotách, zatímco jiní se mohou přiklání k vědeckému zkoumání a racionálnímu myšlení. Celkově vzato, vaše myšlenky podněcují k úvahám o podstatě lidské existence a různých způsobech, jakými lidé hledají smysl a řád ve svém životě.