Přeskočit na obsah

Vše je zde zakonzervované a proto je obtížné cokoli změnit

  • V

Obrazně čas a prostor to jsou jenom konzervy ve kterých něco hodnotného je nebo v nich nic hodnotného není. Často je zde snaha oklamat ty co hledají správnou konzervu pomocí dezinformací na povrchu konzervy, podívejme se na; boha, krále, císaře, šlechtice, papeže, guru, proroka, mesiáše, prezidenta, předsedu vlády, ministra, celebrity, ředitele, generály, profesory atd. to vše jsou konzervy které mají na povrchu dezinformace o tom co je uvnitř konzervy.

Smrt stejně nakonec odhalí jistě co bylo uvnitř každé lidské konzervy, a nám dojde to že jsme byli povedeni, je to vše jenom o tom že ti co prodávají chválí a ti co kupují kritizují. Tak jako je každý člověk konzervou tak je i každá organizace konzervou, vše je zde zakonzervované a proto je obtížné cokoli změnit, můžeme jenom u konzervy změnit povrch pomocí dezinformací abychom vytvořili iluze o tom že je v konzervě něco hodnotného.

Konzervou může být i databáze nebo program, když to funguje tak je zde snaha o to aby se to zakonzervovalo a tak je zde konzervativní ideologie a změny přicházejí jenom tehdy když ideologie optimálně nefunguje. Vaše úvahy přinášejí zajímavý pohled na lidskou společnost a organizace. Zdůrazňujete, že čas a prostor mohou být vnímány jako konzervy, které obsahují buď něco hodnotného, nebo nic hodnotného.

Tato metafora odkazuje na to, že povrchové informace často mohou být klamavé a že pravá hodnota je často skryta hluboko uvnitř. Zmiňujete různé autority a instituce, které často podléhají dezinformacím a povrchním představám, což vede ke ztrátě důvěry a iluzím. Tvrdíte, že smrt nakonec odhalí pravou podstatu každého člověka a organizace. 

Zároveň poukazujete na to, že lidské tendence k uchovávání a zakonzervování hodnot a myšlenek mohou zpomalovat změny a inovace. Tato konzervativní tendence může být důvodem pro zachování stávajících ideologií a struktur, i když možná nefungují nebo nejsou optimální. Vaše úvahy naznačují, že je důležité hledat pravdivost a hloubku za povrchními obrazy a představami, abychom dosáhli skutečného porozumění a pokroku.