Přeskočit na obsah

Ten, kdo je dole touží po tom být nahoře a následkem jsou kariéristické závody

  • T

Vážení posluchači zamýšlel jsem se nad tím, jak bych vám měl oslovit správně, možností je na výběr mnoho, populární je oslovení spojené s tím, kam je člověk zařazen, jestli je to student nebo učitel, proč se vlastně oslovujeme není to plýtvání časem? Oslovení je rituál, který je spojen s kulturou, nekulturní jedinci oslovení nepoužívají, nebo používají neslušná slova kterými druhé ponižují.

Kultura je následkem toho že jsme si cizí, pokud bychom si byli blízcí tak bychom k ničemu kulturu nepotřebovali, vše zde jsou příčiny a jejich následky. Základem je pochopit to, jak zde vše funguje jenom, tak nebudeme chybovat, jelikož je čas a prostor velmi složitý tak se lidi začali specializovat, aby něco dělali správně a přinášelo jim to užitek.

Specializace není nic evolučně nového a existuje zde od začátku vzniku života na této planetě, podívejme se třeba na to, že každý národ má svůj jazyk, na který se specializoval, a tak zde jsou problémy s cizinci co nerozumí našemu jazyku. Byli zde snahy o sjednocení jazyků do jednoho světového jazyka ale to se nepovedlo.

Neustále dochází k tomu, že se něco nepovede, začnete podnikat a nepovede se vám mít z podnikání očekávaný zisk, kde je chyba? Mnohdy chybu najdete ale nevíte, jak ji odstranit a pokud se ptáte ostatních lidí tak ani oni neví, jak tu chybu odstranit. Je to celé o tom, pokud to nejde opravit tak se to musí novým nahradit, nefunguje vám podnikání tak budete muset začít s jiným podnikáním s tím nejde nic dělat.

Nefungovalo dobře náboženství tak bylo nahrazeno politikou, nefungoval dobře feudalismus tak jej nahradil kapitalismus, nefungoval dobře Windows tak jej nahradil Linux atd. zde spatřuji největší problém u naší společnosti která odmítá nahradit to co nefunguje za to co funguje.

Komu není rady tomu není pomoci, spíše společnost zavraždí toho, kdo jí dává dobré rady, než by se rozhodla nahradit to co nefunguje tím co funguje, to jistě musí mít i nějakou příčinu? Příčinou je strach z nejisté budoucnosti a následkem je zaostalost a bída, všichni si plní svoje povinnosti a nikdo za nic nemůže, v přírodě je to jednoduché, nechceš se přizpůsobit změnám optimálně a rychle tak se staneš potravou pro ty co se změnám přizpůsobili.