Přeskočit na obsah

Sociální sítě na vás chytře parazitují

  • S

Nejprve k tomu, co je to sociální síť na internetu, každá sociální síť na internetu je náhražka za štěstí, jsi nešťastný, a tak hledáš náhražky díky kterým budeš šťastný, náhražek je zde mnoho a každá náhražka funguje jinak, problémem všech náhražek je to že jde o iluze, které se snaží nahradit realitu, tyto iluze jsou jako hezké sny a probuzení do ošklivé reality nebývá příjemné.

Naše konzumní společnost má základy v náhražkách, nahradili jsme; praxi za teorie, štěstí za peníze, pravdu za lež, rodinu za organizaci atd. vše směřuje k tomu, že bude člověk nahrazen za stroje a programy, robot prezident bude vyznamenávat roboty. My měníme svět, ve kterém žijeme, a to vede k tomu, že svět, ve kterém žijeme mění nás.

Sociální sítě na vás chytře parazitují, všude spatřujete lidi, co neustále koukají do telefonu nebo notebooku, místo chození do hospody chodíme na sociální sítě. Připomíná mi to staré heslo chléb a hry, spokojený pitomec nezpůsobuje elitě problémy. Pochopte konečně to, že vše je o toužení, které způsobuje naše soužení, když nelze mít originál tak se spokojíme s náhražkou, mnohé náhražky z dálky vypadají jako originál!