Přeskočit na obsah

Rok 2000 leden

  • R
  1. Zahájení nového tisíciletí: Lednový první den roku 2000 byl zahájen nový tisíciletí a nové století, což byla pro mnoho lidí významná událost. Mnoho míst po celém světě slavilo příchod nového tisíciletí různými akcemi, ohňostroji a oslavami.
  2. Vstup do Evropské unie: Dne 1. ledna 2000 vstoupily některé země do Evropské unie, což byla významná politická událost. Mezi novými členy EU byly Česká republika, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva a Kypr. Y2K (Millennium Bug):
  3. Lidé na celém světě se obávali, že změna tisíciletí způsobí problémy v počítačových systémech, které by mohly mít závažné důsledky. Tato událost byla známa jako „Y2K“ nebo „Millennium Bug“.
  4. Nicméně se ukázalo, že většina systémů byla dobře připravena a událost nepřinesla vážné problémy.
  5. Kolumbijský zemětřesení: Dne 25. ledna 2000 se Kolumbie potýkala se silným zemětřesením o magnitudě 6,2, které způsobilo velké škody na infrastruktuře a budovách. Tisíce lidí byly evakuovány a několik stovek zahynulo.
  6. Skandál s Impeachmentem amerického prezidenta: V lednu 2000 probíhal v USA impeachmentový proces proti tehdejšímu prezidentovi Billu Clintonovi. Byl obviněn z falešného svědectví a zneužití moci v souvislosti s aférou s Monicou Lewinskou.
  7. Nicméně Senát ho nakonec zprostil obvinění a Clinton setrval ve své funkci.
  8. Výročí zakladatele Microsoftu: Dne 13. ledna 2000 oslavil Bill Gates, spoluzakladatel společnosti Microsoft, své 44. narozeniny.