Rok 2000 únor

  1. V únoru 2000 se konaly XXVII. zimní olympijské hry v australském Sydney. Toto bylo první a zatím jediné pořádání zimních olympijských her na jižní polokouli. Hry probíhaly od 18. do 27. února a zúčastnilo se jich přes 2 400 sportovců z více než 70 zemí.
  2. Dne 1. února 2000 byl v USA zahájen proces kvůli slavnému sporu „United States v. Microsoft Corp.“ Tento soudní spor mezi vládou Spojených států a Microsoftem se týkal monopolního chování Microsoftu a jeho vlivu na trh s počítačovým softwarem.
  3. Dne 5. února 2000 byl v USA odvysílán 34. ročník Super Bowl, který je nejvyšší soutěží amerického fotbalu. Tento ročník Super Bowlu se odehrál na stadionu Georgia Dome v Atlantě a vyhráli ho St. Louis Rams, kteří porazili Tennessee Titans v poměru 23:16.
  4. Dne 29. února 2000 se stala vzácná událost přestupný rok, který se vyskytuje jen jednou za čtyři roky. V přestupném roce má únor 29 dní místo běžných 28 dní.
  5. Na politické scéně se v únoru 2000 odehrála řada událostí. Například v Mexiku proběhly prezidentské volby, ve kterých byl zvolen Vicente Fox, čímž skončila dlouholetá vláda strany Institutional Revolutionary Party (PRI).
  6. V Německu byla zvolena Angela Merkelová za předsedkyni Křesťanskodemokratické unie (CDU).
  7. Na světových burzách se v únoru 2000 projevila takzvaná „dotcom bublina“, když akcie internetových společností začaly prudce klesat. Tento pokles byl začátkem rozpadu internetových společností, který měl dopad na celosvětové finanční trhy.

Čtěte dál

PředchozíDalší