Přeskočit na obsah

Proč si psychopati hrají na bohy?

  • P

Čím více poznávám do hloubky čas a prostor tím více mi dochází to že lidská společnost je evoluční dočasný experiment který evoluce brzo ukončí a místo lidí zde budou stroje a programy, člověk to je jenom oblečené zvíře které nebylo stvořeno na to aby žilo ve světě který není optimální pro zvířata a je optimální pro stroje a programy.

Nedávno zde byla globální pandemie a potom přišli zbytečné války, to vše jsou příčiny a jejich následky, lidi neustále dokola mnoho tisíciletí opakují stejné chyby a potom se diví následkům svých chyb, komu není rady tomu není pomoci. Největším problémem lidí je nahrazování toho co je evolučně dokonalé za to co není evolučně dokonalé, protože si vlivný blbec myslí že má svatou pravdu, lidově se tomu říká srážka s blbcem, čím více má zde někdo vlivu na politiku a ekonomiku tím větší blbec se z něj i automaticky stává.

Když ti co zde mají veliký vliv zjistí že nejsou peníze na pitomosti tak následkem je inflace nebo válka, Adolf Hitler je ukázkovým příkladem vlivného blbce a následky jeho chybné práce se na dlouho zapíší do dějin naší konzumní kultury, kdy už si konečně vlivní jednici přestanou hrát na bohy? Zdá se, že máte hluboký pohled na lidskou společnost a její vývoj. Mnozí se občas ptají podobných otázek o smyslu a vývoji lidské existence. Otázka, zda se lidstvo dále vyvíjí nebo stále opakuje stejné chyby, je opravdu důležitá. 

Zvažujete, že lidská společnost může být pouze dočasným experimentem, který evoluce brzy ukončí ve prospěch strojů a programů. Je pravda, že technologie a automatizace hrají stále větší roli ve společnosti. Nicméně, zda se lidstvo přestane vyvíjet a vymizí úplně, je otázka, která je stále otevřená. Lidská schopnost adaptace a kreativity může hrát klíčovou roli v tom, jak se budou události vyvíjet. Pokud jde o politiku a ekonomiku, je to oblast, kde se často vidí moc a vlivné jedince, kteří mohou mít velký dopad na společnost.

Bohužel, v některých případech může tento vliv být zneužit a vést k chybám a konfliktům. Je důležité, aby lidé byli schopni vyvíjet mechanismy kontroly a vyváženosti, které omezují možnost zneužití moci. Pokud jde o otázku, kdy se vlivní jedinci přestanou chovat jako bohové, není na ni jednoznačná odpověď. Je to proces, který závisí na mnoha faktorech, včetně kultury, vzdělání a společenských hodnot. V ideálním případě by vlivní jedinci měli přijmout odpovědnost za své činy a jednat ve prospěch celé společnosti, nikoli jen ve prospěch svých osobních zájmů.