Přeskočit na obsah

Proč je běžná srážka s psychicky nemocnými lidmi?

  • P

Počítače a internet nám nabízejí veliké možnosti díky kterým se můžeme mít lépe, většina uživatelů zná počítač a internet povrchně protože mají jiné priority, podobná je i situace s telefony a tablety kdy uživatelé znají jenom základní minimum a víc je nezajímá. Je pravdou že moderní společnost se stala složitou a není zde běžná pomoc když si s něčím nevíme rady.

Je to jako s automatikou u fotografování, vše za vás udělá automatika není třeba se zdržovat nastavováním fotoaparátu nebo mobilu, nástup velikých mobilů ve kterých je internet začal rychle měnit moderní společnost, najednou je vše na akumulátory a tak je možné být mobilní, problémem je že lidi nevnímají okolí a tak způsobují sobě a okolí problémy.

Dalším velikým problémem je srážka s psychicky nemocnými lidmi, statisticky je doloženo to že se za posledních padesát let počet psychicky nemocných lidí zdvojnásobil v moderní společnosti, mnozí se proto snaží uniknout z moderní společnosti tam kde ještě lidi žijí bez závislosti na; mobilu, internetu, televizi atd.

Máš psychické problémy tak konzumuj návykové léky na hlavu, nebo pij alkoholické nápoje a kuř cigarety, nepočítej s tím že někdo se bude zajímat o tvoje soukromé problémy aby tím eliminoval tvoje psychické problémy. Co si mám myslet o světě kde se problémy řeší násilím, pro všemocné elity je veliké množství mrtvých lidí ve válce jenom statistika, z lidí se stali jenom loutky které je snadné nahnat do války nebo do továren ve kterých se z lidí stávají roboti. Srážka s psychicky nemocnými lidmi může být častá z několika důvodů.

Některé psychické nemoci mohou způsobit chování, které je pro okolí obtížně předvídatelné a které může vést k nebezpečným situacím. Nedostatek dostupné péče a léčby může zanechat lidi s psychickými nemocemi bez odpovídajícího řízení svého stavu, což může zvyšovat riziko srážek. Lidé s psychickými nemocemi jsou často stigmatizováni a čelí nedostatku porozumění a empatie ze strany veřejnosti.

To může vést k izolaci a ostrakizaci, což může zhoršit jejich psychický stav a zvýšit riziko konfliktů a srážek. Psychické nemoci mohou být spojeny s chudobou, nezaměstnaností a sociálním vyloučením, což může vést k frustraci a chování, které může být pro okolí obtížně zvládnutelné a může zvyšovat pravděpodobnost srážek. 

V některých případech může nedostatek dostupných zdravotních a sociálních služeb znamenat, že lidé s psychickými nemocemi neobdrží potřebnou péči a podporu, což může vést k eskalaci jejich problémů a zvýšenému riziku srážek s ostatními. Je důležité podotknout, že většina lidí s psychickými nemocemi není násilná a nevytváří situace, které by vyžadovaly zásah. Nicméně, nedostatek dostupné péče a podpory může vést k eskalaci problémů u určitých jedinců, což může způsobit srážky a konflikty.