Přeskočit na obsah

Proč hlupáky fotografování a filmování nezajímá?

  • P

Jsou právě školní prázdniny, a tak bude mnoho lidí fotografovat v cizině, fotografování je často spojeno s mnoha problémy, fotografové jsou mnohdy považovány za nepřátele, a podle toho se s nimi i jedná, mnohdy může fotograf přijít o fotoaparát nebo skončit ve vězení. Nejlepší je fotografovat tam kde nejsou lidi, zvířatům nevadí to, že fotografujete, akorát si musíte dát pozor na některá zvířata a hmyz, aby vás nezabili, protože vás chtějí sežrat, nebo z jiného důvodu.

Zásadně v cizině se snažte o to, se pohybovat ve veliké skupině, to je minimálně sedm dospělých lidi, na skupinu, si nedovolí zvířata a cizinci agresivně už zaútočit, nedělejte si iluze o lidech v cizině, všude na světě jsou zlí lidé, co se snaží pomocí násilí, parazitovat na cizích lidech, rozhodně si do ciziny neberte drahé fotoaparáty. Jsou dneska levné fotoaparáty, co umí udělat hezké fotografie, a navíc nejste ani s těmito fotoaparáty nápadní, a zloději jdou jenom po drahých velikých fotoaparátech. Dále je na světě mnoho míst, kam je nebezpečné chodit i ve skupině, vždy počítejte s nečekanými problémy, nevěřte v cizině nikomu a ničemu, lidi pod vlivem náboženství nebo drog, se často chovají jako divoká zvířata, a tyto psychické ubožáky raději nefotografujte.

Jsem už ve starobním důchodu, a když se zamyslím nad svojí minulostí, tak dospěji logicky k tomu, že priority optimalizují investice, pokud je zde chybná priorita, jsou i investice chybné, to je logické. Mnoho investujeme do nákupu drahého zboží a drahých služeb, před každou investicí je nutné věnovat čas sestavení správných priorit, rád fotografuji, a tak se i logicky vyznám ve fotoaparátech, nabídka fotoaparátů je veliká a každý fotoaparát má svoje výhody a svoje nevýhody, co je prioritní při výběru?

Prioritní je hledáček a nejlepším hledáčkem vždy byl a dlouho ještě bude zrcadlový hledáček, nevěřte reklamě, která vám tvrdí že elektronické hledáčky se vyrovnají zrcadlovým hledáčkům, pokud by to byla pravda tak by se logicky přestali vyrábět fotoaparáty se zrcadlovými hledáčky. Dobrá zrcadlovka je taková, ke které si lze pořídit mnoho levného kvalitního příslušenství, na to je si třeba dát veliký pozor, některé zrcadlovky mají neskutečně drahé příslušenství.

Často zde jsou u zrcadlovek diskuse o velikost snímacího čipu, veliký snímací čip zlepšuje sice kvalitu fotek, ale budete muset sebou tahat veliké a těžké fotoaparáty, navíc zaplatíte mnohonásobně více peněz za fotoaparáty a příslušenství. V současnosti bych doporučil jednoznačně Canon EOS 80D výhodou je zde veliká nabídka příslušenství a fotoaparát používá nejmodernější systémy. Pro umění je potřebný talent, řemeslo se dá zvládnout bez talentu pomocí učení, talent buď někdo má jako dítě nebo jej nemá.

Někomu je dán talent pro to být uměleckým fotografem, a jinému je dán talent být umělcem v hudbě, mnoho fotografů je posedlých technikou a stávají se otroky techniky, jsem u techniky zastáncem zlaté střední cesty. Největším problémem u fotografování je veliká náročnost na čas fotografa, jestli si někdo myslí, že si stačí o dovolené vzít drahé fotografické vybavení a vyrazit na nějaké exkluzivní místo daleko od domova tak je naivní, většinou se nám líbí jenom 1 % fotek, nestačí to, že jsou fotky technicky kvalitní, je potřeba aby zaujali diváka! Co vlastně zaujme moderního diváka?

Diváka zaujme originalita, rozhodně není originální mít mobil na skládací tyčce, a fotit se jako idiot, před každým turisticky atraktivním pozadím, a fotky okamžitě po vyfocení posílat bez úpravy na internet. Originální fotky jsou v situaci, kdy amatér zásadně nefotografuje, protože je; noc, prší, silný vítr, zima, horko atd. stejně tak jsou originální i místa, kde amatéři nefotografují, často je zde potřebné mít k fotografování povolení, nebo vás doprovází průvodce.

Jedna věc je chtít, a druhá věc je na to mít, já bych chtěl. Toužení má za následek soužení, každý je omezen mnohým a tato omezení mu brání v tom, aby mohl mnohé zde mít. Vše zde obrazně dlouhodobě sleduje nějaký televizní kanál a na tento kanál je myšlení a konání naladěno dlouhodobě, přepnutí na jiný kanál je většinou problematické nebo rovnou nemožné, a tak je zde problém s navázáním vztahu nebo komunikace. Každý subjekt nebo objekt má svoji skupinu zákazníků, kterým on slouží, a čím více je v této skupině zákazníků, tím lépe se má subjekt nebo objekt, nejhorší je vždy start, kdy nemáme žádné zákazníky, a nemáme ani praktické zkušenosti, první rok bývá vždy sítem, které oddělí hodnotné od nehodnotného.

Nejlepší pro pochopení něčeho složitého je použít známé podobenství z běžného života, představte si, že do Prahy přijede tisíc profesionálních fotografů, z celého světa na jeden měsíc, a jejich úkolem je udělat o Praze stránku na internetu, která se bude lidem libit. Z díla se pozná tvůrce, každý fotograf bude Prahu vnímat jinak, a jeho fotky budou i jiné, nakonec se ale ukáže že v Praze žije velmi mnoho let jeden geniální fotograf, který má Prahu jako svůj kanál dlouhodobě naladěn, a jeho blog je tak dobrý, že ostatních tisíc fotografů pochopí, že zde nemají žádnou šanci.

Můžete být v něčem nejlepší, ale když přijdete jinam, tak zde neuspějete, každý úspěch, je spojen s časem a prostorem, kde dlouho existujete, změny znamenají to, že začínáte od začátku, a jste v nevýhodné situaci. Vadí vám nedostatek kvality? Kvalita je v současném světě vzácná a drahá, to musí mít logicky někde příčinu? Tou příčinou je nadbytek teorie a nedostatek praxe, nejhorší je, pokud je na vedoucím místě nekvalitní člověk a následkem je často srážka s blbcem a blbá nálada.

Pokud někdo odvážně poukáže na to, že je něco zde nekvalitní, tak narazí na betonovou zeď a skončí zle, Jan Křtitel useknutá hlava, Ježíš Kristus ukřižování, Jan Hus upálení, John Fitzgerald Kennedy zastřelení. Moderní mobilní elektronika to je většinou nekvalitní zmetek, vybrat si moderní elektroniku která není zmetkem to je jako hledat jehlu v kupě sena, to platí u drahé i levné elektroniky, většina elektroniky pochází z Číny, třeba obyčejná sluchátka to je veliký problém, včera jsem si koupil sluchátka a měl jsem štěstí, vypadají kvalitně a nebyla ani drahá, už byla poslední v regálu.

Logicky se optáte, a co mohu nabídnout občanům, aby mě zvolili za prezidenta? Nabízím všem občanům možnost emigrovat do ciziny, protože v GVKB republice už nebudou lidi, ale místo lidí zde budou jenom GVKB roboti s umělou inteligencí GVKB, slovo robot vzniklo v naší republice (slovo robot vymyslel malíř Josef Čapek) a tak je jenom logické to že i zde vznikne první republika GVKB robotů.

Roboti pracují jako roboti, to je argument, proti kterému nelze nic namítnout, lidi pořád zde naříkají na to, že se zde mají ekonomicky velmi zle, svět je veliký a všude se lidi mají lépe než u nás, nejlepší bude emigrovat do Polska nebo na Slovensko, zde je podobná řeč, a není to ani daleko, dobré je i emigrovat do Číny, ekonomika zde díky modernímu průmyslu roste, proto zde u nás byl na návštěvě nedávno prezident z Číny, aby zde podepsal mnoho obchodních smluv.

Ti, co by chtěli emigrovat do; Německa, Dánska, Švýcarska, Rakouska, Anglie, Švédska, Nizozemska, Francie atd. musí počítat s tím, že tam mají už nadbytek emigrantů s tmavou pletí, co věří jenom v Islám, a že tím už o nás nebudou mít žádný zájem, protože nevěříme ve svatý Islám a věříme jenom sobecky sami v sebe, podle Bible Bůh taky vyhnal Adama a Evu z přírodního ráje do civilizace, a nikdo z lidí mu to mediálně nevyčítá. Moje stránka vám pomůže s vaším rozhodnutím, jestli mám být Českým prezidentem. Proč fotografujeme rádi sami sebe mobilním telefonem?

Poslední dobou všude spatřuji lidi, co mají na skládací tyčce mobilní telefon a pořád sami sebe fotografují, k čemu je jim tolik špatných fotek, které nemají žádnou uměleckou hodnotu? Mnozí pyšní lidé si myslí, že jsou tak krásní a inteligentní že je potřeba se tou božskou krásou pochlubit na internetu, jenže všeho moc škodí! Lidi na internetu nezajímá to, že nějaký tuctový turista byl u nějakého turisticky známého pozadí, které bylo milionkrát už vyfotografováno profesionály na kalendáře a pohledy.

Proč si raději turista nekoupí značkovou zrcadlovku, s několika objektivy a neukáže, že umí fotografovat, a že jeho snímky jsou hodnotné. Tak trochu mě to připomíná sociální sítě, kde si každý hraje na to, že on rozumí politice a ekonomice, vše je dneska jenom divadlo a když ubožáka nefotografují reportéři, tak on se uboze vyfotografuje sám, jenže to je jako si sám otevřít levnou konzervu, protože neumíme vařit. Místo kouzelné hůlky je zde fotoaparát, který deska umí i filmovat, a tím je už malý zájem o filmové amatérské kamery.

Není důležité, jakou máte k dispozici fotografickou techniku, ale je důležité, mít v hlavě informace a programy, díky kterým vzniknou kouzelné hodnotné fotografie. Zapomeňte na knihy a časopisy o fotografování, to je vám k ničemu, je třeba začít každý den fotografovat, a potom si doma prohlížet to, co jste vyfotografovali. Proč posílat drahé pohlednice, když stačí dát mobil na skládací tyčku, a vyfotit se před nějakým známým pozadím, po vyfocení se snímek okamžitě umístí na internet, a zde si jej vaši známí mohou krátký okamžik po vyfocení už prohlédnout.

Problém nastane, pokud si obrázek prohlédnou bytoví zloději a využijí to, že jste daleko od domova k tomu, aby z vašeho bytu odvezli vše, co má nějakou hodnotu. Mnoho lidí dneska fotografuje, a rádi by svoje fotky prezentovali na internetu, aby byla jejich práce ohodnocena, na internetu je mnoho stránek, které se snaží lidem pomoci, ale lidi nejsou spokojení s tím, že by byla jejich práce optimálně ohodnocena pochvalou nebo ekonomicky.

Problémem je totiž to, že vyhledávače zajímá jenom slovo a fotky je nezajímají, fotky, které nemají zajímavé názvy a mnoho textu, jsou na internetu mrtvé! Je snadné stisknout spoušť a vytvořit tak fotku, je ovšem těžké k té fotce napsat něco co má hodnotu, napsání dobrého hodnotného článku trvá průměrně jednu hodinu, v dnešním uspěchaném světě má hodina našeho volného času cenu zlata a věnovat tuto hodinu psaní článku, který bude komentářem k fotce Vit Kouba na Karlově mostě, nám připadá jako veliká blbost! Většinou nejsme ani ochotní, napsat aspoň název fotky.

Zajímavý přístup mají prodejci fotek, zde je přísná cenzura, která dokáže oddělit zmetky od kvality, fotka, která je dobře prodejná, to je jedna fotka z milionu fotek, co je nahrána na internet! To že se vám líbí vaše fotky, nemusí znamenat to, že se vaše fotky budou líbit cizím lidem! Objektivně je 99 % fotek na světě pořízeno jenom k nějakému specifickému účelu a bez tohoto účelu nemají žádnou prodejní hodnotu, je to konzumní zboží vyrobené na zakázku pro rodinu nebo pro organizaci.

Božský duševní pokrm, nejlépe utěší věřící duši, náboženství a politika je v depresi, protože zde schází inteligentní elita, která by dokázala dát věřícím božský duševní pokrm. Podívejme se na elitu, co zde má moc a bohatství z pohledu inteligence, jsou to lidi, co místo inteligence používají jenom svoje vědomosti, které získali na vysoké škole, a pokud od nich chcete, aby napsali něco, co dokáže utěšit věřící duši, tak na vás koukají jako spermie, co zjistili to, že jsou v prdeli.

Aby mohlo zde být ovoce, musí strom vyrůst, stejné je to si s duševním růstem, pokud duše nevyroste, tak nemá duše ani duševní ovoce. Je snadné změřit u lidí to, jak fyzicky vyrostli, ale je těžké u lidí změřit to, jak vyrostli duševně. Je chybou věřit tomu, že vysokoškolský diplom je důkazem toho, člověk duševně vyrostl. Duše neroste díky dlouhému chození do školy, duše roste díky dialogu s lidmi, co duševně vyrostli. Je zde ale mnoho podvodníků, co si hrají na to, že duševně vyrostli, a místo hodnotného duševního pokrmu, nabízejí levné duševní polotovary.

Všechny svaté knihy jsou jenom duševními polotovary, s nulovou hodnotou, a díky těmto polotovarům duševně nemůžete vyrůst. Takže pro duševní růst nejsou vhodné optimistické ideologie, které se snaží z lidí dělat hlupáky, nejlepší je pro duševní růst si koupit fotoaparát, a začít fotografovat svět ve kterém žijete. Slova mohou lhát, ale fotografie lhát nemohou, ona vám ukážou objektivně to, že je zde vše divadlo, ve kterém jde o to být úspěšný, a populární.

Nalijme si čistého vína o tom, jaká je realita, každý člověk na světě je originál, který existuje v originální existenční situaci, jsou špatní zákazníci, a jsou i špatní profesionální fotografové, stejně tak jsou dobří zákazníci a dobří profesionální fotografové. Dobrý profesionální fotograf, odmítne fotografovat špatné zákazníky, protože ví, že by jenom plýtval svým časem, a doporučí špatným zákazníkům špatného fotografa, který jim udělá špatné fotografie za malou cenu.

Jednoduchým ukazatelem toho, jaký je fotograf a zákazník je místo kde on bydlí, jsou domy, kde bydlí špatní zákazníci a špatní fotografové, protože ty domy jsou špatné na špatném místě. Nejlepší je navštívit zákazníka před focením v jeho soukromém bytě tím si rychle a snadno uděláte obrázek o zákazníkovi, proto logicky mnoho špatných zákazníků nechce, aby je fotograf navštívil v jejich soukromém bytě, a používají výmluvy, jako že právě se u nich maluje nebo že přestavují byt, je třeba si ale dát pozor na to, aby byt nebyl jenom krátkodobě pronajatý nebo vypůjčený.

Je třeba si porovnat adresu bytu, s adresou v občanském průkaze, dále je třeba prověřit registr dlužníků a neplatičů, podobné je to i s auty mnohdy může být drahé auto jenom vypůjčené, ale i to je možné ověřit. Mnoho lidí žije v iluzi, že fotografování je přeci jednoduché, a že se každá fotka musí díky automatice povést, a že si fotograf nezaslouží být za svoji práci dobře zaplacen. Fotografování mobilním telefonem je opravdu jednoduché, ovšem kvalita těchto fotek je technicky ubohá.

Nejhorší je pro fotografa fotografování svateb, kdy on všude jenom překáží a pořád musí předvídat situaci, aby byl vždy tam kde jej potřeba, a nezapomněl udělat skupinovou fotku, a jiné důležité fotky ze svatby, nejhorší je, když začne pršet, anebo se musí fotit v kostele, kde je zima a tma navíc zde nesmíte mít na hlavě teplou čepici. Jaksi automaticky se předpokládá, že fotograf nemá nárok si odskočit na záchod, nebo si dát něco k jídlu a pití, fotograf musí jenom vše optimálně fotografovat a technika mu musí fungovat optimálně a nesmí zkazit žádný důležitý obrázek.

Fotograf zde podává sportovní výkon, a když fotografování skončí tak začíná úprava fotek na počítači a mezi tím se sjednávají nové zakázky. Dalším problémem je dneska problém s cizími jazyky, mnoho cizinců by chtělo fotografovat svatbu, ale neumí česky, nebo se běžně i stává, že na svatbě je mnoho hostů z ciziny, co mluví různými jazyky, pochybuji, že budete umět maďarsky a francouzsky. Blbec potřebuje, aby jej profesionálové fotografovali, a ukazovali ostatním, jak je on; svatý, inteligentní, krásný atd.

Pokud bude blbec fotografovat konkurenční blbce, tak z toho on nebude mít popularitu a zisk. Blbec má místo mozku počítač, a on mu spočítal, že fotografování je chybou, protože lepší je zde být na vrcholu nějaké existenční pyramidy jako svatý kult než se zdržovat s ubohým fotografováním nějakých konkurenčních blbců. Fotografování a filmování má smysl jenom tehdy, pokud je z toho veliký zisk, a to je statisticky jenom 1 % fotografů na světě, a 99 % fotografů z fotografování nemá žádný zisk, proto blbce fotografování a filmování nezajímá!

Fotografování je složitá práce, a jak víme, tak blbci nestojí o složitou práci, oni chtějí jenom radit a kritizovat jako elita, blbec bude vždy dobrým kritikem filmů a fotek, to blbcům jde velmi dobře, říci že nějaký film, nebo nějaká fotka je blbá, pochvalou blbci vždy velmi šetří, a pochválí jenom to, co je jim nějak blízké.

Dejte blbci profesionální fotoaparát, a pošlete jej, aby vyfotografoval nějakou sportovní událost, kde je hodně lidí, blbec z té události přinese blbé fotky, s nulovou hodnotou, a začne se vymlouvat na mnohé, jak poznáte to, že je někdo blbec, a tak neumí fotografovat. Z díla je spatřen tvůrce, dejte blbci do ruky fotoaparát a podívejte se, co on nafotil, většinou on bude fotit jenom blbě sebe, před nějakým známým pozadím, a mobil nebo malý fotoaparát, bude mít na skládací tyči nebo na amatérském stativu.