Přeskočit na obsah

Problémem lidské společnosti je dlouhodobě dogmatismus

  • P

Podívejme se nejprve na ekosystém, který je zde mnohem déle než lidská společnost, zde nejsou politici a byrokrati co by regulovali násilně nabídku a poptávku, vše zde funguje jednoduše podle příčin a následků. Problémem lidské společnosti je dlouhodobě dogmatismus, který odmítá kritiku a změny k lepšímu.

Klasickým dogmatem je rozdělní lidí na ty, co poroučí a ty co poslouchají, demokracie je tak jenom utopie. Podívejme se na to, co se na světě událo v době pandemie; nechte se očkovat, noste respirátory, udržujte rozestupy atd. zde se ukázalo jakou moc má dogmatismus v centralizované společnosti.

Dneska je zde dogmatismus spojený s válkou na Ukrajině, všude se začínají nakupovat drahé zbraně, a tak zbrojní průmysl má logicky veliké zisky. Je to tak snadné lidi strašit; válkou, nemocemi, krizí, katastrofami, peklem atd. vždy se ptejte kdo má zisk z tohoto strašení a zjistíte že zisk mají jenom mocní a bohatí lidé.

Nebo se podívejme na ekologické strašení, kdy se straší oteplováním nebo znečištěním ekosystému, nahradíme klasické výbušné motory v automobilech za elektromotory, přitom se zapomnělo na to, že zde nejsou nabíjecí stojany tam kde je potřebujeme a že auta na akumulátory jsou drahá a těžká.

Za socialismu jsem byl na vojně a zde jsem promluvil na politickém školení mužstva o dogmatismu, okamžitě mi byl zakázán přístup na politické školení mužstva, abych nenarušoval zde dogmatismus, komu není rady tomu není pomoci, stejně se za krátkou dobu socialismus zhroutil, protože sociální ideologie ekonomicky nefunguje v praxi.