Přeskočit na obsah

Nelze být na vše vždy připraven

  • N

Vše co zde existuje to je umístěno v nějakém času a prostoru který je obrazně jakousi dočasnou nádobou, to co je v jedné nádobě normální to je v jiné nádobě nenormální a tak je zde problém nebo konflikt. Abychom mohli cokoli poznat tak se k tomu musíme přiblížit na nějakou dobu to je přirozené, nikdo tak nemůže poznat všechno a následkem je snaha o specializaci u; lidí, zvířat, rostlin, přístrojů, programů atd. klasické je konstatování vím to že nic nevím, protože život je jako počasí které se nečekaně mění a nelze být na vše vždy připraven.

Mnoho pokrytců si hraje na to že něco jistě vědí a někdy se tito pokrytci dostanou vysoko nad ostatní a zde si hrají na boha do té doby než udělají chybu která je z vrcholu eliminuje. Já vidím a vy jste všichni slepí, následujete mě a já vás dovedu do lepší budoucnosti, o tom je; propaganda, reklama, vymývání mozků atd. V minulosti bylo velmi mnoho těch co tvrdili že dokážou zázraky, ve skutečnosti nikdo z lidí nedokáže udělat zázraky, vše je to jenom loutkové divadlo kde loutky co jsou nahoře se snaží ovládat loutky co jsou dole mnoha způsoby.

Čím více zde někdo je populární tím více má i nepřátel co mu jeho popularitu závidí a nejraději by všechny populární jedince zavřeli do blázince. Vaše sdělení obsahuje hlubokou reflexi o povaze lidské existence, společnosti a lidského chování. Zdá se, že vyjadřujete určitý skepticismus vůči autoritám a jejich schopnosti ovlivňovat a kontrolovat ostatní. Zároveň zdůrazňujete relativitu znalosti, mocenské hry a konflikty ve společnosti. Myslíte si, že vědomosti a perspektivy jsou relativní a závisí na individuálních zkušenostech a kontextu.

Také poukazujete na to, že moc a popularita často přitahují jak podporu, tak i závist a nepřátelství. Téma skepticismu vůči autoritám a mocenským strukturám je dlouhodobě diskutované a zahrnuje mnoho aspektů filozofie, politiky a sociologie. Zdá se, že jste hluboce zainteresován těmito tématy a hledáte pochopení povahy lidského života a společnosti.