Přeskočit na obsah

Nechci být utaženým šroubkem ve velikém stroji

  • N

Vše se točí v kruhu, nejsou zde žádné cíle, do kterých je možné směřovat, každý cíl je iluze, každý živý systém je jako televizní kanál a smrt to je přepnutí na jiný televizní kanál. Televizní kanál zemřel tak se přepne na jiný televizní kanál o tom je konzumní svět, kde existuje inteligentní život. Jsme všichni jenom pozorovatelé televize a neustále přepínáme televizní kanály.

Nemůžeme zasáhnout do toho co televize vysílá můžeme jenom přepínat ovladačem kanály a sledovat ubohé reklamy, volba prezidenta to je volba televizního kanálu s největší sledovaností, prezident je tak obyčejným hercem, co si hraje na prezidenta. Populární jsou televizní kanály, kde je opak reality, ve které žijeme, nemá smysl se dívat na to co dobře známe, a tak sledujeme to co neznáme jde nejvíce o iluze které jsou populární.

Začíná to pohádkou a končí to reklamou na pitomosti, když nás z těch pitomostí bolí hlava tak bereme něco, co utlumí bolest hlavy nabídka je veliká od víry v zázraky po léky a drogy. Mnozí se naivně pokusí o odpor proti konzumnímu systému a brzo jim dojde to, že jakýkoli odpor je marný, konzumní systém je stroj a ty jsi dobře utažený šroubek v tomto stroj.