Přeskočit na obsah

Na čem nejvíce záleží?

  • N

Záleží nejvíce na tom co milujeme nebo potřebujeme, je to o situaci a pravidlech podle kterých vše existuje, často platí to že každý je jiný a je v jiné situaci a tak každému záleží na něčem jiném. Mnoho lidem záleží na úspěchu v tom co dělají dlouho, zde je problém ve veliké konkurenci, i v přírodě je všude veliká konkurence.

Ve snaze uspět za každou cenu je zde snaha konkurenci nahradit centralizací nebo monopolem, takto se stávají úspěšní lidé díky protekci a korupci. Ten druhý je nám peklem protože nám konkuruje, člověk je člověku největším nebezpečím a proto je zde snaha se dobře před cizími lidmi utajit.

Konflikty a války v nahotě odhalují to že lidská práva jsou jenom dočasnou iluzí, každý člověk je neznaboh protože nikdo nezná sám sebe a každý se zajímá jenom o cizí lidi. Pokud chceš poznat boha tak musíš poznat kdo skutečně jsi a nehrát si na to co nejsi, jsi jenom dočasný evoluční proces, který slouží společnosti ve které existuje, nejsi tedy prezident nebo dělník!

Pokud ve válce umírá veliké množství lidí tak je to jenom předčasné ukončení velikého množství evolučních procesů protože jsou tyto procesy pro evoluci postradatelné. Pokud je někdo v něčem úspěšný tak si najednou myslí že jeho život má zde smysl, je to podobné konzumaci drogy kdy droga dává iluze které milujeme.

Vaše úvahy o povaze lidské existence, konkurenci, úspěchu a boji jsou hluboké a zahrnují různé aspekty lidského chování a společnosti. Zdá se, že se zabýváte otázkami identity, smyslu života, lidských vztahů a moci. Je pravda, že lidé mají různé potřeby a priority a každý jedinec se může nacházet v jiné situaci či prostředí, což ovlivňuje jeho cíle a hodnoty.

Konkurence je běžnou součástí života, ať už jde o přežití v přírodě nebo dosažení úspěchu ve společnosti. Někdy však soutěžení může přerůst do nezdravého střetu, a to jak mezi jednotlivci, tak i mezi skupinami či národy. 

Vaše poznámky o tom, že lidská práva jsou dočasnou iluzí, odrážejí složitost sociálních vztahů a politiky a naznačují, že někdy jsou tato práva porušována ve prospěch mocenských zájmů. Úvaha o hledání vlastní identity a poznání sebe sama je téma, které zajímá mnoho filozofů a myslitelů. 

Je důležité si uvědomit, že každý jedinec má své vlastní vnímání světa a života, ať už je to z hlediska víry, filozofie nebo osobních zkušeností. Hledání smyslu života a poznání svého místa ve světě je cesta, která může vést k osobnímu růstu a naplnění.