Přeskočit na obsah

Místo chození do kostela, se chodí na sociální sítě

  • M

Jsou to různé životní příběhy, které mají jedno společné, a to touhu po úspěchu za každou cenu, jsou to krysy, co umí vyhrávat krysí závody, a tak se mají dobře. Krysí závody fungují jinak než sportovní závody, zde jde o boj pomocí zla, zlý člověk chce vyhrát nad zlými lidmi, pochopte to, že žijete v pekle, zde je dobrota žebrota a tím logicky zlo je cestou k úspěchu. Pro pochopení pekla je základem pochopit do hloubky co je to zlo, jistě zlo je opak dobra a víte co je to dobro? Každé zlo bylo vykonáno ve jménu dobra, aby se jeden čert měl v pekle dobře musí se jiný čert mít zle, to, že si nejsou čerti v pekle rovní, vytváří napětí mezi čerty, co jsou nahoře a čerty co jsou dole, rovnost je zde jenom ve smrti. Za vším je v pekle strach, následkem je to že mají čerti v hlavě peklo, strach z trestu drží čerty na uzdě, aby se čerti v pekle nepozabíjeli. Války v nahotě odhalují to, že žijeme všichni v pekle, kde nám vládnou zlí čerti, kterým je jedno že se povraždí ve válce miliony čertů, pro ně je to jenom statistika.

Jaký mají v pekle smysl volby krále pekla, když na kandidátkách jsou jenom zlí staří čerti a voliči jsou čerti, pokud by mohli volby proměnit peklo na ráj tak by se volby v pekle zakázali. Toužíme po opaku, a tak muž touží po ženě a chudák touží po bohatství to je logické. Pokud toužíme všichni po ráji, tak to logicky znamená, že jsme hříšní čerti, co žijí v pokryteckém pekle, sliby že čertům po volbách v pekle, nebo po smrti těla, bude lépe věří už jenom pitomci, sliby chyby a dobrota žebrota, to, co říkám je tak jak to říkám a není to tak jak si myslíte, že by to mělo podle vás být. Z díla poznáme tvůrce, nevěřte tomu, co čerti v pekle říkají v televizi nebo na internetu, prověřujte, než začnete čertům v pekle věřit, z dálky může lež vypadat jako pravda, pravda je v ráji a v pekle je lež to je třeba pochopit!

Až já budu králem pekla, tak proměním peklo na ráj, to je jenom o propagandě a cenzuře, peklo nejde proměnit na ráj, protože nikdo z čertů anděly neudělá po dobrém ani po zlém! Neustále zde přicházejí čerti, co trpí spasitelským komplexem a chtějí spasit všechny čerty pomocí; drogy, léků, psychologie, psychiatrie, sociologie, koučinku, filosofie, náboženství, politiky, ekonomiky, reklamy, pohádek atd. to vše jsou jenom teorie a náhražky co umí jenom uspat dočasně problémy, ale neumí problémy eliminovat! Vše směřuje evolučně k nahrazení lidí za autonomní roboty a umělou inteligenci, nejsou lidi tak nejsou s lidmi problémy. Peklo potřebuje propagandu a cenzuru, vše je příčina a následek, máte všichni v hlavě peklo díky propagandě a cenzuře, a proto máte psychické problémy a hledáte marně zázraky.

Není zde kapitalismus ani socialismus je zde mnoho tisíciletí jenom propaganda a cenzura! Začíná to pohádkami a končí to politikou a reklamou, jakýkoli odpor je marný, za vším je toužení po tom se mít dobře bez ohledu na to že se ostatní budou mít zle, moc existuje díky bezmoci, bohatství existuje díky bídě, život existuje díky smrti atd. Byli jsme vyhnáni z ráje za to, že jsme se chtěli mít dobře bez ohledu na ostatní tvory v ráji, pýcha je prvotní hřích a z pýchy povstávají ostatní lidské hříchy. Já jsem lepší, než jsi ty, a tak si zasloužím se mít lépe, o tom jsou krysí závody! Díky protekci máme výhody a jistoty, které si většinou nezasloužíme! Krysí závody vyhrávají psychicky nemocní lidé, co jdou za úspěchem přes mrtvoly, psychicky zdravý člověk je spokojený s tím, co má a netouží po tom se stát; králem, prezidentem, ředitelem, celebritou, milionářem atd. hrůzy druhé světové války v nahotě odhalili naše egoistické pokrytectví! 

Každý má v hlavě psychické peklo, a proto je zde tak veliká spotřeba drog a léků na psychické nemoci, vše směřuje k nahrazení lidí za autonomní roboty a umělou inteligenci, zaměstnavatelé potřebují nadčlověka a tím nadčlověkem bude autonomní inteligentní kovový univerzální robot na akumulátory se zárukou deset let. Lidi se eliminují globálně v krematoriu, nejsou na světě lidi tak nejsou s lidmi problémy to je logické, člověk to byla testovací verze a robot je finální verze, vše je zde o evoluci a recyklování. Všechny bytosti dosud vytvořily něco nad sebe samy a vy chcete býti odlivem tohoto velkého přílivu a raději snad se vrátit k zvířeti, než abyste překonali člověka? Čím je opice člověku? Posměchem nebo bolestným studem. A stejně má i současný člověk býti nadčlověku z budoucnosti, posměchem nebo bolestným studem. Urazili jste evoluční cestu od červa k člověku, a leccos ve vás je posud červ.

Kdysi jste byli opice, a nyní je člověk mnohem více než opice, je to evoluční proces, kdy je staré nahrazeno za nové. Neustále se snažíte změnit; kulturu, ideologie, vědu, techniku, civilizaci atd. zapomněli jste na to, že je třeba nahradit člověka za nadčlověka, pokud se vám nelíbí název nadčlověk díky Nacismu, můžete vymyslet jiný lepší název, to není zas takový problém. Podívejme se na duhu dneska už víme, jak dochází k tomu, že na obloze vzniká duha, takže nikdo nepovažuje duhu za zázrak, stejné je to se všemi zázraky, které jsou zaznamenané v knihách. Čím více budeme mít informací tím méně zde bude víry v zázraky to je logické, mnohé informace se obtížně a draho získávají, a proto je dosud nemáme. Často dochází k tomu, že se informace použijí k páchání zla, místo fyzické války tak je zde informační válka, mír je válka vedená jinými prostředky. Problémem není válka, ale problémem je to že se nám válka stala drogou, na které jsme závislí, mír je tak považován za nemoc společnosti, zdravá společnost miluje válku. 

Každé vítězství ve válce je iluzí, protože je zde dočasně a často po vítězství je zde porážka. Přichází ale nová doba, ve které se lidi nahradí za autonomní roboty a umělou inteligenci, nejsou zde lidi tak zde nejsou s lidmi problémy, vše je zde evolučně dočasně. S příchodem; pohádek, náboženství, politiky, knih, časopisů, novin, rádia, televize, internetu atd. začal vznikat obchod se strachem, následkem jsou problémy, na které není řešení, vymývání mozků pomocí propagandy a cenzury dosáhlo takového stupně, že proměnilo lidi na čerty a s čerty nejsou žerty to je jasné. Vidím do vás všech máte strach, a tak se z vás stali ubožáci, které je snadné nahnat do války nebo do továrny. Tam kde jsou daně tam je i pro lidi peklo a čerti mají tak v hlavě peklo, to řeší pomocí cigarety nebo slivovice, potom se diví tomu, že jsou těžce nemocní a nedožijí se tak ani starobního důchodu. Jak si to uděláš takové to máš, staráš se o sebe a následkem je to že jsi nemocný ubožák, komu není rady tomu není pomoci. Vrcholem byla zde pandemie, z lidí se dělali globálně pitomci a zavírali se; letiště, školy, obchody, hotely atd. 

Takové šílenství způsobené strachem to zde ještě nikdy na světě nebylo! Následkem byla logicky veliká inflace a válka na Ukrajině, všichni jsou díky strachu blázni a svět se tak stal blázincem, co s tím můžeme udělat? Jedinou možností je napojit všechny mozky na decentralizovaný mozek lidstva, takto zde zvítězíme nad strachem z nemocí a smrti, a tak se z hříšných čertů stanou svatí andělé, co nemají strach nahradit lež za pravdu a nenávist za lásku. Největším problémem lidské společnosti je lenost a hloupost, dlouho jsem hledal, co je příčinou lidské lenosti a hlouposti, příčinou je to že umíme mluvit, zvířata neumí mluvit, a tak nejsou líná a hloupá. Pokud chceme poznat společnost a lidi co v ní žijí tak musíme zkoumat, jak lidi mluví a číst to co lidi napsali na papír nebo moderně na internet. Mluvení to je hra, ve které je snaha vyhrát a tím získat hodnoty, pokud člověk neumí dobře mluvit tak se má zle, abychom se naučili dobře mluvit tak zde musí být i možnost se to naučit to je logické. 

Jakmile se někdo naučí dobře mluvit tak se z něj stane okamžitě hloupý lenoch a tím je zde začarovaný kruh bídy a zaostalosti, všichni chtějí pyšně mluvit o ničem a nikdo nechce fyzicky těžce pracovat tak že díky svojí moudrosti nebude chybovat. Nutit lidi k něčemu násilím se ukázalo jako evoluční chyba, lidi potřebují stimulaci jsou to chytří obchodníci! Správná evoluční cesta je v tom že se lidské mozky globálně optimálně propojí, a tak bude moci každý mozek mluvit s umělou inteligencí a nebude moci mluvit s jiným mozkem, to je zásadní evoluční změna, kterou nutně všichni potřebujeme. Tím zde evolučně skončí; propaganda, cenzura, pokrytectví, kariérismus, korupce, školství, rodina, náboženství, politika, filosofie, umění, věda, sport atd. lidi už nebudou moci lhát a krást, každý bude tak nucen být moudrým a pracovitým jinak jej umělá inteligence vyhodnotí jako nepřizpůsobivého příživníka, a tak jej automaticky odpojí od konzumního globálního systému a odpojení od konzumního systému bude znamenat rychlý konec života, protože bez potřebných zdrojů nejde existovat.

Čas a prostor vytváří situaci ve které je mnoho vztahů mezi lidmi, vztahy vytvářejí populistický kariérismus, který umožňuje těm, co jsou nahoře srát na ty co jsou dole, ve stylu, co je dovoleno bohatým, to je zakázáno chudým, proč zde není rovnost mezi lidmi? Problémem je to že nejsou naše mozky propojené do decentralizovaného mozku lidstva, jak bude vypadat civilizace, pokud dojde k propojení všech mozků do jednoho mozku? Populistický kariérismus evolučně zanikne, lidi už nebudou moci dělat chyby, nebude zde já jsem myslel, a tak jsem to posral. Problémem je to že lidi mohou myslet, protože hovno vědí, to lidi v minulosti dělali chyby, my v současnosti neděláme chyby, jenže nebude to trvat dlouho a současnost se stane minulostí a najednou vyplavou na povrch chyby co dělali lidi. Představte si, že jste prezident republiky a najedou se váš mozek napojí trvale na decentralizovaný mozek lidstva, funkce prezidenta se vypaří a najednou budete loutkou s nulovou hodnotou pro decentralizovaný mozek lidstva.

Mnozí namítnou že propojit mozky do decentralizovaného mozku lidstva je naivní utopie ke které nikdy nedojde, protože něco takového si přeci lidi nepřejí. Co když si ale lidi přejí, aby se jejich mozek propojil do decentralizovaného mozku lidstva a tím by už neměli žádné problémy. Život bez problémů, ve kterém je nemožné možné, to je jako výhra v loterii, která z vás udělá milionáře, co se bude mít do smrti dobře pokud peníze neutratí za pitomosti. Parazit nemůže sám na sobě parazitovat, o tom je decentralizovaný mozek lidstva. Bohatí parazitují na chudých a pokud zde nebudou už chudí lidé tak nebude možné ani parazitování a tím skočí problémy na které nebylo řešení. Rovnost není o tom, že budeme mít stejné platy za práci, rovnost je o tom že mezi námi nebude psychická vzdálenost!

Vědci studovali lidi, co skončili ve vězení nebo blázinci a dospěli k tomu, že příčinou byla psychická vzdálenost k ostatním lidem, je to o genetice a výchově, jsme všichni jenom naprogramované stroje, je to o vyrobení a nastavení, jakmile je proces vyrobení a nastavení ukončen tak se už člověk nemůže změnit. Většina lidí na světě je bohužel genetickým neopravitelným zmetkem a ideální by bylo, pokud by se takový zmetek nenarodil. Máme se dobře a následkem je pokles kvality lidí, proto se nekvalitní lidi nahánějí do válek nebo do továren, je to jenom evoluční odpad a jako s odpadem se s ubohými lidmi zachází. Bohatství a moc je rakovinou naší kulturní civilizace, s rakovinou je obtížné bojovat, protože neznáme našeho nepřítele, poznej nepřítele, a tak nad ním zvítězíš. Vše zde jsou příčiny a jejich následky, pokud je zde problém tak ten problém má svoji příčinu. Ten, kdo prodává chválí a ten kdo kupuje kritizuje, o tom naše geniální myšlení je! Naše mozky jsou zavirované, a proto chybujeme a tím máme blbou náladu, nestačí uzdravit milion mozků na světě, protože uzdravené mozky budou za krátkou dobu zase zavirované! Jedinou možností je mozky propojit do decentralizovaného mozku lidstva.

Chceš ostatní pitomé mozky přesvědčit o něčem, tak rychle zjistíš, že jsi naivní blázen a že se musíš mnoho učit novému, abys nebyl eliminován jako evoluční odpad. Vše, co nám říkají ti, co nám vládnou nebo nám chtějí vládnout, to zde už bylo mnohokráte řečeno a praxí otestováno, nic nového pod sluncem, jenom nám elity říkají to, co už dávno díky přírodě a lidové moudrosti víme. Každý by chtěl řídit stát nebo podnik a nikdo nechce změnit sebe pomocí sebekontroly, změnit sebe je mnohem obtížnější než změnit stát! Nejlepší politika je žádná politika, politiku je třeba globálně zakázat, protože škodí ekonomice, místo pokryteckých politiků bude zde decentralizovaný mozek lidstva, centralizace to byla testovací verze a finální verzí bude decentralizovaný mozek lidstva. Politika je ideologický program, který umožňuje politikům lhát a krást beztrestně ve velkém. Je třeba konečně pochopit to, že evoluce staré programy nahrazuje za nové programy, co bylo to už nezměníme, žijeme tím, co je a o budoucnosti nic nevíme.

Vše je o tom přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, jakmile všem lidem dáme napojení na decentralizovaný mozek lidstva tak zde skončí pro politické parazity možnost na ostatních parazitovat podle hesla po mě potopa. Politika je ideologie, která vznikla evolučně z náboženské ideologie, realita není ideální pro pokrytecké parazity, a tak paraziti vytvářejí všemožné ideologie nebo drogy, jenže to vše jsou jenom ubohé náhražky, které dobrým lidem jenom škodí! Je to věčný souboj mezi pravdou a lží, ráj je tam kde je pravda a peklo je tam kde je lež, jaký mají smysl v pekle demokratické volby všemocného krále pekla, když na kandidátkách jsou jenom samí staří čerti, co myslí nejvíce na to, jak čertům udělat v hlavě peklo. Z díla poznáme, kdo je čert a kdo je anděl, čerti lžou a andělé mluví pravdu, z dálky může lež vypadat jako pravda, o tom je; pohádka, mytologie, pověra, rituál, kult, sekta, náboženství, politika, propaganda, cenzura, reklama atd. Podívejme se do přírody zde je zlo normální součástí života a nikomu to nevadí, lidi mají strach ze zla, a tak jim zlo vadí a snaží se zlo nahradit dobrem, následkem je ale nakonec ekonomická krize nebo válka.

Podívejme se na zlá slova, které nahrazujeme slovy, co nejsou zlá, abychom tak zlo vyhnali z naší komunikace, jenže to že zlo ignorujeme nám nepomůže jenom to dospěje k explozi zla. Spáchal jsi zlo tak tě potrestáme ekonomicky nebo vězením, nikoho nezajímá, proč jsi spáchal nějaké zlo, jednou zde jsou svatá společenská pravidla a ty se budou dodržovat a nikdo nebude tato pravidla kritizovat. Ve jménu dobra jsme proměnili ráj na peklo a z andělů se tak stali čerti, problémem je narušení rovnováhy mezi protiklady, jakmile se naruší mezi protiklady násilně rovnováha tak je zde problém, na který není řešení. Normální je to, co je uprostřed mezi protiklady, zlatá je stření cesta, jak pravil moudrý klasik, každá svatá ideologie to je návyková droga, která dělá z lidí pitomé ubožáky, nepotřebujeme svaté ideologie potřebujeme brát čas a prostor takový jaký je! Snaha změnit sebe nebo čas a prostor je naší největší evoluční chybou, každá akce má za následek reakci, dobrota je tak žebrota! 

Zaléváme plevel a krmíme parazity, protože jsme špatnými hospodáři, dobrý hospodář nezalévá plevel a nekrmí parazity, problémem je zde pokrytecký populismus, který funguje jako psychický virus a tento virus zaviroval naše myšlení a udělal z nás psychicky nemocné ubožáky. Vadní rodiče mají vadné děti a následkem je degenerace kterou nikdo globálně neřeší. Podívejte se objektivně na kandidáty, co by chtěli kandidovat na prezidenta. Neustále zde přicházejí vlci převlečení za ovce, aby nás mohli zavést do psychického pekla ve kterém všichni lžou a kradou. Dostal jsem originální dárek od evoluce a tím je možnost poznat pravdu o tom co vidím a slyším, z dálky vše vypadá jinak než z blízka, to je největší problém lidí a jejich civilizace. Každý zná vše jenom z dálky, z dálky politici vypadají jako normální lidi a z blízka spatříte že to jsou blázni které bychom měli léčit v blázinci. Je vůbec nějak možné proměnit blázna v normálního člověka?

Možné to je, pokud jej odpojíme od reality a přemístíme jeho myšlení do virtuální reality na jeden rok, jiná možnost zde není, pochopte to, že vám nepomůže; filosof, sociolog, psycholog, psychiatr, kouč, guru atd. Jsme jako rostliny, které existují ve špatných existenčních podmínkách, a tak jsou z toho nemocné, logicky se optáte, proč to vymývání mozku virtuální realitou trvá tak dlouho? Obrazně je to jako když máte velmi starý pomalý počítač a zapnete aktualizaci ze starého Windows na nový Windows. Výkon našeho mozku je velmi malý i když si mnozí naivně myslí že je výkon jejich mozku veliký. Ideální je čistá nová instalace Windows ale tím přijdete o informace a programy co máte v počítači, u lidí není možná čistá instalace, protože tělo a mozek funguje jinak než počítač. Všechno léčení lidí je rychle nabyl a rychle pozbyl, to platí jak u těla, tak u psychiky. Bůh je vševědoucí, a tak nemusí chodit logicky do školy, byla by to pro něj jenom ztráta času, navíc by jenom učitelům dokázal že to jsou pitomci.

Proč je bůh vševědoucí? Bůh je ředitelem času a prostoru, on řídí vše, co je v času a prostoru po nekonečnou dobu, proto je vševědoucí, bůh to je evoluční proces, který vše stvořil a neustále nahrazuje staré za nové a chybné za správné, bůh není subjekt, se kterým by bylo možné navázat jakýkoli vztah a bůh nemá ani žádné děti nebo partnery. Proč vlastně je zde snaha vnímat boha jako subjekt který je nad námi v ráji? Vnímáme boha jako subjekt, protože máme propagandou a cenzurou zavirovaný mozek, viry mají snahu s námi manipulovat a dělat z nás loutky které viry ovládají. Abychom tento problém vyřešili tak všechny mozky propojíme do decentralizovaného mozku lidstva tak zmizí naše ego, které z nás udělalo ubožáka. Virus může napadnout jenom centralizovaný systém, pokud je systém decentralizovaný tak je virus rychle eliminován a nemá tak možnost napáchat nějaké škody.

Oblast osobního rozvoje je rychle rostoucím odvětvím, které nabízí řadu služeb a produktů, po nichž je zjevně nemalá poptávka. Co je na tomto fenoménu pozitivní a jaká rizika naopak představuje? Je v jeho silách proměnit naši pokryteckou společnost k lepšímu a je žádoucí osvojit si pozitivní myšlení? Na kurzy osobního rozvoje, různé publikace, které se mu věnují, všemožné kouče a jejich přednášky je dnes možné narazit na každém kroku. I v českém prostředí je po nich poptávka, jinak by se jich nevyrojilo takové množství. Co fenomén osobního rozvoje představuje, jakým způsobem ho chápat a co o naší společnosti ve skutečnosti vypovídá? Nejde o pouhou dekadenci obyvatel moderní civilizace, kteří natolik zpohodlněli, že nemají nic lepšího na starosti než se hnípat sami v sobě, řešit své motivace, myšlenkové vzorce, všemožné abstraktní konstrukty a modely vlastního prožívání?

Nebo jde o důsledek neustálého honu za vyšší a vyšší efektivitou a nikdy nekončící snahy dosáhnout co největší produktivity a s ní spojeného úspěchu a bohatství? Případně je namístě hovořit o logické reakci na jistý chaos, nepřehlednost a přílišnou rychlost a dynamiku, do kterých je naše společnost vržena díky krysím závodům, takže lidem nezbývá než hledat nástroje, jak si utřídit své představy, cíle, zvyky, způsob myšlení či modely chování? Samozřejmě jako každý rozvíjející se a bobtnající obor nabízí i osobní rozvoj celou škálu služeb a produktů, jejichž kvalita bez ohledu na to, nakolik celou tuhle oblast budeme vnímat jako smyslů zbavenou či navýsost potřebnou, je velmi rozdílná a kolísavá. Z osobního rozvoje se stala velká móda, kdy lidé na různých podobách koučinku velmi často ulétávají, což také přispívá k jeho velmi různé a nestálé kvalitě.

Nelze však pominout to, že odráží všechny možné potřeby a druhy poptávky, které se ve společnosti vyskytují: od touhy zbohatnout či získat bezpracný příjem, nalézt v sobě své mužství, zvětšit si své sebevědomí, zlepšit svou schopnost navazovat partnerské nebo jednorázové vztahy, až po efektivní nakládání se svým časem, snahu ujasnit si své cíle a motivace, zvýšit produktivitu nebo dokonalé přesvědčovací a prezentační dovednosti atd. Ve výsledku i dobrý kouč (psychopat) či série kurzů nabízí především časový prostor a pomocnou ruku, díky nimž se dotyčný o sobě něco dozví, a nástroje, se kterými může pracovat a čelit tomu, co ho trápí, a posunout se dál. Otázka je, kolik kurzů či koučů osobního rozvoje dokáže člověka přivést ke smysluplné odpovědi na to, jak se svým životem naložit, protože to se odvíjí od jeho individuálních hodnot. Takže to v mnoha případech vyžaduje změnu hodnotového zakotvení, což chce výrazně více práce od kouče i klienta.

A nakonec i sebelepší kouč může maximálně ukázat, jaké důsledky jednotlivé hodnoty mají, případně rozkrýt, jak se stalo, že někdo určitou hodnotu přijal za svou. Jakou cestou se však dotyčný vydá, je už na něm. Proto je spíš sporné, zda tento obor může přispět k nějaké obecně lepší, spokojenější a humánnější společnosti. Možná by to platilo, kdybychom ho zúžili jen na opravdu kvalitní kouče a kurzy, jejichž ambice je o dost větší než zlepšit fungování svých klientů a splnit jednoduché zadání, se kterým za nimi přijdou. Mnohem častěji tak jde hlavně o nástroje a formu než o obsah a odpověď na otázku, k čemu onen osobní rozvoj má vlastně sloužit, respektive co má dostatečně osobně rozvinutý člověk vůbec dělat, aby jeho život měl smysl (i když i tímto směrem se někteří kouči vydávají). Osobní rozvoj jde tak využívat k dobrému i ke špatnému. Může klienta utvrdit v tom prvním i v tom druhém a zvýšit jeho efektivitu, s níž naplňuje své hodnoty bez ohledu na to, o jaké hodnoty se jedná.

Může ho dovést i k mnohem hlubším a závažnějším otázkám a pomoci mu na ně nalézt odpovědi, stejně tak ho ale může motivovat k tomu, aby se hnal za nesmyslnou fata morgánou v domnění, že na sobě intenzivně pracuje, posouvá se vpřed a jednoho dne dosáhne vysněného cíle. Určitě platí, že kvalitní kouč s přesahem do psychoterapie či skupinová sezení různého druhu přispívají k tomu, že mnozí lidé pociťují menší míru frustrace, dokáží se vyrovnávat s různými traumaty, vnitřními bolestmi a zraněními, které si nesou, a celkově mohou ve svém životě nabýt větší spokojenosti a naplnění. Koučink může leckoho přivést k tomu, aby řešil své problémy a do svého životního běhu vnesl určitý řád a systém, což je v jisté míře potřebné a užitečné. Přesto nelze osobní rozvoj vzhledem k jeho charakteru a různosti a zmatečnosti, která v tomto oboru panuje, přeceňovat a příliš si od něj na celospolečenské úrovni slibovat. 

Jeho potíž spočívá také v tom, že se přehnaně soustředí na úroveň jednotlivce a opomíjí společenskou rovinu. Dá se na to sice odpovědět, že každý z nás má mnohem větší šanci ovlivnit svůj život než život společnosti, a proto je lepší se soustředit na něj, což se následně projeví i na úrovni společnosti. Tento přístup ale opomíjí to, že řada problémů je řešitelná pouze na společenské úrovni, a pokud na ně všichni jednotlivci rezignují a budou pomocí osobního rozvoje pouze usilovat o uspokojivý způsob své existence jim navzdory, mohou se dané problémy dále zhoršovat, až posléze budou všechny kurzy osobního rozvoje k ničemu. Velkým tématem, se kterým osobní rozvoj rovněž pracuje, je pozitivní myšlení, které se často stává až určitou mantrou a dogmatem. Může se aplikovat v různých podobách a některé z nich mohou být až směšné a kontraproduktivní. Pozitivní myšlení nemá valný smysl, pokud dotyčný není schopen zhodnotit své schopnosti a možnosti. Jsou lidé, kteří nikdy nebudou geniální, a je zbytečné, aby o to usilovali a trápili se. A ani pozitivní myšlení jim v tom moc nepomůže.

Na to ale ti chytřejší z lektorů osobního rozvoje myslí a zdůrazňují i povahu a realističnost cílů, které si člověk klade. Samozřejmě je hloupost, když někdo celý život sní o tom, že začne podnikat, nikdy se však o to ani nepokusí a stále dokola jen opakuje, že se to nepovede a že na to nemá. Mnohem lepší by bylo, kdyby to zkusil, anebo se od toho odpoutal a řekl si, že vzhledem k okolnostem, jeho vlastnostem či nedostatku talentu to asi opravdu není dobrý nápad, a soustředil se na něco jiného. Pravidelně zaznívá, že ve skeptickém světě potřebujeme více pozitivního myšlení a posun směrem ke kreativní a otevřené mysli a dostatečné sebedůvěře. Zčásti to možná platí, ovšem záleží na tom, co přesně to znamená a jakou podobu pozitivní myšlení má. To, že si lidé mají nějaké věci raději vyzkoušet než o nich jen donekonečna mluvit, je určitě pravda. Mít větší odvahu, nebát se změn, a když jsem s něčím nespokojený, snažit se to zlepšit, je dobrý přístup, ke kterému může přispět i osobní rozvoj.

Zároveň to spousta lidí zvládá i bez něj a dnešní osobní rozvoj na to nemá žádný monopol. Jde o celkem logické záležitosti, na které si můžeme přijít i sami nebo s pomocí dobrých přátel. Přestože osobní rozvoj je relativně nový obor, lidé se skutečně nezačali rozvíjet až spolu s ním. Spíš je tomu tak, že moderní doba si vynutila masovou a více uchopitelnou a systematickou formu osobního rozvoje. Je to dané povahou společnosti, ve které žijeme, jejím úprkem a dynamičností, moderními technologiemi, které jsou s tím spojené, a velkými nároky, které se na nás kladou. Výsledkem je, že člověk hledá návod, jak to všechno ve zdraví přežít a pokud možno obstát, nebo se aspoň nezhroutit či nezbláznit. To vše nás žene do náruče pokryteckých psychopatů. Dalo by se říct, že kdyby společnost žila méně hekticky, nekladla takový důraz na výkon a kvalitu, tak by nebylo tolik všemožných pokušení a lákadel, nebyla by ani tak vysoká poptávka po osobním rozvoji. Spolu s tím by však přišla i o svůj blahobyt, rostoucí poznání a spoustu dalších výhod.

Proto se společnost vyvíjí, jak se vyvíjí, i když součástí toho jsou různé negativní dopady, se kterými se snaží vyrovnat mimo jiné pomocí koučů osobního rozvoje. Pokud člověk vůči osobnímu rozvoji netrpí předsudky, a zároveň má nad ním nadhled, může mu být dobrý kouč v mnoha ohledech ku prospěchu. Největší potíž ovšem je, jak v rozmanitém oboru najít skutečnou kvalitu a neutratit spoustu peněz za něco, co dotyčného jen zabetonuje v cílech a představách, které mohou být z velké části nesmyslné a zcestné. Otevřít se novým nástrojům a myšlenkám, které osobní rozvoj přináší, může být užitečné, ale není to bez rizika. Nakonec nejlepší je vyzkoušet různé věci a to, co funguje, si osvojit. Někteří lidé si však z osobního rozvoje dělají až jakési novodobé náboženství, navštěvují další a další kurzy, objevují v sobě to či ono a pracují na řadě stránek a aspektů své osobnosti.

Přitom jim uniká, k čemu by to všechno mělo vést, a místo aby jim osobní rozvoj byl pomocníkem na jejich cestě životem, stává se většinou jeho ubohou náhražkou, která z člověka dělá psychického ubožáka, tak jako to dříve dělalo náboženství. Levné potraviny, levná doprava, levné vzdělání atd. je třeba nahradit to co je levné tím že to bude zadarmo, potřebujeme globální komunismus, aby se zde už nelhalo a nekradlo. Nejsou peníze tak nejsou dluhy, není soukromé vlastnictví tak nejsou konflikty, nejsou soukromé myšlenky tak zde není pokrytectví atd. V přírodě je od vzniku přírody jenom komunismus, kdo nepracuje ten nejí, jak si to každý udělá takové to i má, vymýšlíme to, co je už dávno v přírodě vymyšleno! Je třeba vymazat disk kde je zavirovaný Windows, a nahrát na disk moderní Linux na kterém nejsou viry a chyby. Propojíme lidské mozky do jednoho decentralizovaného mozku lidstva, tak zmizí hříšnost z tohoto světa, protože k hříšnosti nebude pro nikoho už příležitost, a tak se z hříšných čertů stanou svatí andělé.

Většina lidí si naivně myslí že všemu zde kralují peníze nebo stát, z dálky to tak vypadá, ve skutečnosti zde všemu kraluje populární teorie! Politici, byrokrati, celebrity, ředitelé, profesoři, vědci, podnikatelé atd. to jsou jenom otroci svých ubohých závislostí! Bible je klasickou ukázkou toho, jak evolučně vznikala populární teorie, já jsem váš pravý pastýř, následujete mě a já vás zavedu do ráje kde se nelže a nekrade. Všichni žijeme v konzumním pekle a v tomto pekle nejsou andělé! Čerti si budou za své zástupce v pekle volit čerty, mnoho čertů, co splnilo podmínky pro zvolení za prezidenta si bude hrát na to co nejsou, naučili se nějaké role, ve kterých budou vypadat populárně, jakmile uspějí tak na svoje sliby okamžitě zapomenou a začnou využívat výhod které s funkcí prezidenta v pekle dočasně získali. Problém je v centralizaci, centralizace proměnila ráj na peklo, naštěstí už brzo zde bude konečně dispozici propojení všech pitomých mozků globálně do decentralizovaného mozku lidstva. Tím zde skončí propaganda a cenzura, a tak se peklo promění ráj a tím místo čertů zde budou andělé co nedělají chyby.

Zajímáme se o to, kdo je u nás; nejbohatší, nejmocnější, nejpopulárnější atd. kdo u nás nejlepší člověk to nikoho nezajímá, dokonce ani nevíme, jak bychom mohli vybrat toho, kdo je objektivně nejlepším člověkem? Pokud bychom našli správný způsob, jak najít nejlepšího člověka, tak bychom pochopili to, že nejlepší člověk není takový, jak si jej představujeme, ptali bychom se, proč je ten člověk nejlepší, když není; mocný, geniální, bohatý, populární, krásný atd. Třeba by byl nejlepším člověkem u nás obyčejný prodavač v obchodě, ono totiž nejde jenom o to, jak člověk z dálky vypadá, ale jde o to, jak vypadá z blízka. Mohl bych zde uvést nějaká jména nejlepších lidí u nás, ale to by bylo chybou, jenom čas má dost času na to, aby on poznal v roce 2122 kdo u nás byl v roce 2022 nejlepším člověkem, dneska nám čas může odhalit kdo byl nejlepším člověkem u nás v roce 1922 nechám na vás abyste si sami zjistili, kdo tehdy byl nejlepším žijícím člověkem, třeba to byl zase jenom obyčejný prodavač, o kterém nic nevíme.

Vše začalo evolučně výstavbou měst a veliká koncentrace lidí na malém prostoru donutila lidi k tomu, aby se mnohé začalo evolučně měnit, jsou evoluční změny malé na malém místě a změny veliké které mohou být i globální. Nemění se jenom to, co vidíme, ale mění se i to co nevidíme, jde třeba o viry nebo o informace a programy. Staré knihy nám odhalují to, jak se vše rychle mění, ve válkách se vždy používalo to, co bylo nejmodernější, protože na válkách se nešetřilo, a vždy šlo o to, jak vraždit nepřátele rychle a levně. Často zde jsou na internetu snahy vytvořit seznamy toho co nás v minulosti nejvíce evolučně ovlivnilo, tyto dlouhé seznamy jsou vždy jenom subjektivní a relativní, každý se dívá na evoluční změny ze svého pohledu, a tak je každý pohled na evoluci jiný.

Člověk mění svět, ve kterém žije a následkem je to že svět mění člověka, jak se vlastně člověk evolučně změnil, za posledních tisíc let? Z člověka se stal živý robot na dálkové ovládání, neustále je zde všude testování lidí na to, jak fungují jako roboti, problémem je dneska nadbytek vadných robotů, o které nemají zaměstnavatelé zájem, následkem jsou; krize, inflace, války, pandemie, vandalismus atd. Začíná proces nahrazování lidí za umělou inteligenci a kovové autonomní roboty, vzniká globální nadbytek zboží, protože lidi nemají dobrou práci, a tak nemají peníze na zboží. Politici vůbec neřeší to, že lidi nemají dobrou práci, a tak mají špatnou náladu, nejprve selhalo evolučně náboženství a dneska evolučně selhala politika. Světu nikdy nikde nevládla populární ideologie, která lidem nabízela zázračné teorie, které v praxi nefungovali, světu vždy vládl strach z nemoci a smrti, strach lidi spojuje a výhody lidí rozdělují o tom to zde bylo a bude.

Komu není rady tomu není pomoci, vše, co zde říkám, je tak jako to je, nikoho nezajímá to, jak si představujete vaši budoucnost, protože vaše představy jsou jenom pitomé teorie, co v praxi nefungují. Spasitel přichází vždy z daleka s něčím, co nikdo nezná, a proto je evolučně úspěšný, doma není nikdo spasitelem ani prorokem! Spasitel je psychický virus, který nikdo nezná, a tak může snadno nakazit to co je zdravé, Ježíš Kristus byl psychický virus, který nakazil úspěšně celé lidstvo, protože jeho program založený na moderních dezinformacích byl velmi kvalitní, a tak byl úspěšný při likvidování staré víry v zázraky. Vše zde prochází evolučním procesem, ve kterém se staré nahrazuje za nové, místo krále máme prezidenta a brzo místo prezidenta budeme mít decentralizovaný mozek lidstva který eliminuje naši hříšnost, vše je zde dočasně a vše se recykluje, trvale zde jsou jenom vesmírné zákony.

Vše směřuje k tomu abychom dělali vše ve velkém, dělat něco v malém to není ekonomické, podívejme se do přírody zde se vše dělá ve velkém, a proto není příroda v krizi a umí si poradit s každou přírodní katastrofou, propojíme všechny mozky do jednoho velikého mozku, a tak všude na věčné časy zvítězí pravda a láska, protože hříšnost bude evolučně optimálně eliminována. Svatost je o pokoře a hříšnost je o pyšnosti, když to s pyšnými lidmi nejde po dobrém tak se to vyřeší po zlém tím, že mozky všech lidí se propojí do jednoho decentralizovaného mozku dokonalá společnost je o tom, že zde není nic soukromé. Proč chceme od lidí, aby dokázali to, co nedokážou, je to takový problém brát lidi takoví jací jsou, dítě něco nedokáže a rodiče jej za to potrestají nebo jej nemají rádi, copak je jejich dítě nemyslící robot, stejně jedná i škola a zaměstnavatelé. Jak se vám líbí, když zaměstnavatel dá do počítače sledovací program, který kontroluje jak rychle a kvalitně pracujete, copak jsme všichni sportovci, co musí podávat vysoké výkony? 

Kontrola by měla začít od toho, že budeme kontrolovat sebe, a tak půjdeme ostatním příkladem, je třeba zakázat to že nadřízený kontroluje podřízené, bude zde možná jenom sebekontrola v tělesné a psychické rovině. Jak by takový svět vypadal, pokud by nikdo nemohl kontrovat druhé nad tím je se třeba zamyslet, podívejme se na informace, které jsou v televizi a na internetu, jaká je zde u těchto informací sebekontrola? Poukazujeme na to, že cizí lidi dělají chyby a nevidíme vlastní chyby, tak to ne, co bylo to bylo, teď to bude tak, že každý bude poukazovat jenom na svoje chyby, a bude sám sebe kritizovat a trestat. To, co říkám je tak jak to říkám, zavedeme do konzumní společnosti globálně svatý zákon sebekontroly a ten kdo tento zákon svévolně poruší, skončí v psychiatrické nemocnici, pro nikoho nebude imunita nebo výjimka, padni, komu padni. Není zde politika a náboženství jsou zde jenom sekty!

Vstoupíte do politické organizace nebo náboženské organizace a tím jste vstoupili do sekty, sekty si zde hrají na politiku a náboženství, vše je o propagandě a cenzuře která dělá z lidí pitomce, začíná to pohádkou a končí to reklamou na pitomosti. Moderně řečeno jde o psychické viry, které dělají z pitomců psychické ubožáky, co pijí pivo a kouří cigarety, protože mají zavirovaný mozek. Pokud jdete k volbám prezidenta nebo politiků tak jdete dát hlas nějaké sektě nebo vůdci sekty! Mnoho tisíciletí zde vládnou všemu sekty, které z lidí dělají pitomce pomocí propagandy a cenzury. Ten, kdo se pokusí odkrýt pravdu o tom, že nám vládnou jenom pokrytecké sekty, musí počítat s tím, že se na něj sekty vrhnou a budou jej chtít násilně eliminovat. Z dálky to vypadá jako politika nebo náboženství, z blízka spatříte pokryteckou sektu, o tom to zde bylo a bude! Moderní sektou jsou sociální sítě na internetu, sekty se tak globalizovali a digitalizovali a místo chození do kostela, se chodí na sociální sítě jako je Facebook, vše směřuje jistě k tomu, že se globálně mozky pitomců napojí na decentralizovaný mozek lidstva, a tím zde zmizí naše ego a z lidí se tak stanou loutky na dálkové ovládání s nulovou hodnotou, nekvalitní loutky se eliminují, aby s nimi nebyli problémy.