Přeskočit na obsah

Je možné používat Windows 7 na internet

  • J

Ano, je možné používat Windows 7 na internetu. Windows 7 byl operačním systémem vyvinutým společností Microsoft a dlouhou dobu byl jedním z nejpoužívanějších operačních systémů. Avšak od 14. ledna 2020 ukončila společnost Microsoft oficiální podporu pro Windows 7, což znamená, že nejsou poskytovány žádné bezpečnostní aktualizace ani technická podpora. Používání zastaralého operačního systému, jako je Windows 7, na internetu může být rizikové z hlediska bezpečnosti. Bezpečnostní chyby a slabiny v systému už nejsou opravovány, což znamená, že váš počítač může být náchylný k útokům malware, virů a jiného škodlivého softwaru. Pokud stále používáte Windows 7, je vždy doporučeno upgradovat na novější a podporovaný operační systém, jako je Windows 10. Windows 10 má nejen aktuální bezpečnostní aktualizace, ale také podporu novějšího hardwaru a aplikací.

To vám pomůže zajistit bezpečnost a kompatibilitu při používání internetu. Pokud nechci novou verzi Windows 10 na starý počítač, jaký Linux bych si měl nainstalovat. Pokud nechcete instalovat novou verzi Windows 10 a místo toho preferujete Linux, existuje mnoho různých distribucí Linuxu, které můžete zvážit. Výběr konkrétního Linuxu závisí na vašich preferencích a potřebách. Níže je uvedeno několik populárních distribucí Linuxu, které jsou vhodné pro starší počítače. Xubuntu je lehká varianta Ubuntu s desktopovým prostředím Xfce. Je navržena tak, aby byla energeticky úsporná a rychlá, což ji činí vhodnou pro starší počítače. Lubuntu je další lehká varianta Ubuntu, ale používá desktopové prostředí LXQt. Je zaměřena na nižší hardwarové požadavky a je ideální pro starší a méně výkonné počítače. Linux Mint je oblíbená distribuce založená na Ubuntu. Verze s desktopovým prostředím Xfce je lehčí a efektivnější pro starší počítače.

Peppermint OS je další lehká distribuce Linuxu, která využívá kombinaci desktopového prostředí LXDE a webového integrovaného rozhraní ICE. Je navržena tak, aby byla rychlá a optimalizovaná pro webové aplikace. Puppy Linux je extrémně lehká distribuce, která se vejde do paměti RAM počítače. Je velmi rychlá a je vhodná pro staré počítače s omezenými prostředky. Pamatujte, že před instalací jakéhokoli operačního systému je důležité zkontrolovat, zda váš počítač splňuje minimální systémové požadavky dané distribuce Linuxu. Každá distribuce má také své vlastní jedinečné vlastnosti a uživatelské rozhraní, takže můžete vyzkoušet různé varianty a vybrat si tu, která vám nejlépe vyhovuje. Xubuntu a Lubuntu jsou obě distribuce Linuxu, které se zaměřují na poskytnutí lehkého a rychlého operačního systému s nízkými hardwarovými požadavky. Hlavní rozdíly mezi nimi spočívají v desktopovém prostředí, které používají, a některých výchozích aplikacích. Xubuntu je založené na populární distribuci Ubuntu a používá desktopové prostředí Xfce.

Xfce je lehčí než prostředí GNOME nebo KDE, ale nabízí stále dostatek funkcí a přizpůsobitelnosti. Xubuntu poskytuje rovnováhu mezi lehkostí a funkčností, což je vhodné pro uživatele, kteří preferují prostředí podobné tradičnímu Windows rozhraní. Má příjemný vzhled a nabízí dostatek možností pro přizpůsobení. Lubuntu je další varianta Ubuntu, ale používá desktopové prostředí LXQt (dříve používalo prostředí LXDE). LXQt je ještě lehčí než Xfce a je navrženo tak, aby fungovalo na počítačích s nízkými hardwarovými požadavky, jako jsou starší počítače s omezenou pamětí RAM. Lubuntu je zaměřeno na maximální úsporu systémových prostředků a je vhodné pro uživatele, kteří potřebují operační systém, který běží plynule i na méně výkonném hardwaru. Má jednoduché uživatelské rozhraní a minimalizované výchozí aplikace, což snižuje hardwarové nároky. Obě distribuce jsou skvělou volbou pro starší počítače nebo uživatele, kteří preferují lehký a rychlý operační systém. Rozhodnutí mezi Xubuntu a Lubuntu závisí na vašich preferencích ohledně uživatelského rozhraní, funkcí a hardwarových nároků. Můžete si vyzkoušet obě distribuce a rozhodnout se podle toho, která vám lépe vyhovuje.