Přeskočit na obsah

Jak mít z pekla štěstí o tom to v pekle je

  • J

Sejde z očí a sejde z mysli, z pohledu času je zde každý kult osobnosti jenom mýdlovou bublinou, která rychle vznikla a rychle zanikla, vše je zde divadlo, ve kterém je každý hercem i divákem, všechna sláva to je jenom dočasná iluze, vše rychle zastarává, kdo dneska ještě čte svaté knihy? Bůh je evolučně mrtvý a místo svatého boha zde je pokrytecký populismus, kdy se každý čert snaží být kultem osobnosti v konzumním pekle, aby se měl velmi dobře.

Jak mít z pekla štěstí o tom to v pekle je, zloděj v pekle honí zloděje, a proto v pekle dobrota žebrota je. Pokud by demokratické volby v pekle mohli nějak změnit peklo tak by se zakázali, volby to je jenom mediální divadlo, peklu nevládnou prezidenti a politické strany, peklu vládnou ekonomické programy, vše je zde naprogramováno tak, aby čerti museli pracovat jako čerti, a tak měli v hlavě peklo.

Je to metaforické vyjádření, které znamená, že i v nejtěžších a nejhorších situacích může být nalezena šťastná chvíle. Pokud se nacházíte v něčem, co považujete za peklo, může být užitečné zaměřit se na pozitivní stránky situace a hledat způsoby, jak z ní vytěžit co nejvíce. Někdy stačí najít malé vítězství, které vám pomůže překonat obtíže a posunout se kupředu. Je důležité si uvědomit, že těžké situace jsou přechodné a že i v nejtěžších okamžicích existuje naděje na lepší zítřek.