Přeskočit na obsah

Dehumanizace stvořila konzumní očistec

  • D

Naše společnost je založena na otroctví, proto mají otroci mnoho problémů a tím i mnoho nemocí, otroci se snaží mnoha způsoby uniknout svému ubohému osudu ale systém je tak dokonale nastaven že nemá otrok šanci na to že se z něj stane otrokář. Populistické ideologie dělají z lidí pitomce pomocí; ideologie, dezinformací, pohádek, mytologie, rituálů, fetišů, pověr, symbolů, propagandy, reklamy, cenzury atd. války v nahotě odhalují to že se z lidí stali otroci co se zabíjejí aby byli otrokáři spokojení.

Svobodné je to co má možnost volby z více možností, se svobodou přichází seberealizace, náboženství je pro otroky drogou protože jim slibuje svobodu po smrti, nebo slibuje svobodu v budoucnosti. Co se stane když otrokáři začnou místo lidí zotročovat roboty, najednou robot prezident bude vyznamenávat jenom roboty, vše bude globálně mít pod kontrolou jenom umělá inteligence, člověk se tak stane jenom číslem ve statistice a tím skončí rozdělní lidí na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole, ten kdo nebude plnit náročné normy skončí automaticky v krematoriu jako evoluční odpad.

Vaše myšlenky reflektují hluboké obavy ohledně společenských struktur a budoucnosti lidstva. Diskutujete o konceptu otroctví a manipulace, a také předpokládáte možnou budoucnost, kdy by roboti mohli nahradit lidi v hierarchii moci. Zdůrazňujete, že společnost může být postavena na systému otroctví, kde jsou lidé manipulováni různými prostředky, včetně ideologií, dezinformací a náboženství. Tato manipulace udržuje status quo a brání lidem v dosažení skutečné svobody. 

Zmiňujete možnost, že místo lidí by mohli být zotročováni roboti, což by mohlo dramaticky změnit dynamiku moci a společenského uspořádání. Tato představa ukazuje na potenciální budoucí vývoj umělé inteligence a automatizace. Váš text zahrnuje obavy z dehumanizace a ztráty lidské identity v důsledku rostoucí role technologie a umělé inteligence.

Lidé by mohli být redukováni na pouhá čísla ve statistikách, což by mělo závažné etické a sociální důsledky. Vaše úvahy jsou hluboké a naznačují závažné otázky týkající se moci, svobody a lidského osudu. Tyto témata jsou často zkoumána ve filozofii, politologii a sociologii, a mohou vést k diskusím o tom, jakým směrem by se společnost měla ubírat, aby ochránila lidskou důstojnost a svobodu.