Přeskočit na obsah

Čím více je zde strachu tím více je zde násilí

  • C

Vše zde je vytvořeno a nastaveno situací, situace stvořila vše, co je v tobě a kolo tebe pomocí evoluce, se změnou situace se vše v tobě a okolo tebe mění, jelikož není situace pro nás ideální tak následkem byl vznik reklamy na ideální realitu tato reklama je psychickou drogou, na které je většina lidí na světě závislá, jde o; pohádky, pověry, rituály, symboly, fetiše, mytologie, sekty, hnutí, náboženství, politiku, módu atd. Jsi ve špatné situaci, tak je zde pro tebe jistě nějaká náhražka, která ti dodá iluze nebo tě zbaví bolesti, jenže žádná náhražka nedokáže změnit tvoji špatnou situaci. Realita je o napětí mezi protiklady, aby zde byl někdo v dobré situaci tak zde musí být jiný ve zlé situaci, nadbytek vytváří tak nedostatek, všechny snahy o to abychom se měli všichni lépe narážejí na to, že emancipace je utopie. Vše zde má svůj osud, který nejde změnit z oblečené opice nikdo robota neudělá.

Podívejme se na ekonomiku z pohledu návštěvnosti stránek na internetu, aby měla stránka velikou návštěvnost tak musí být bez chyb, setkáváme se zde běžně s chybným naprogramováním a chybným obsahem. Z díla poznáme tvůrce o tom je naše společnost, většina lidí na světě se narodila pitomcům, a tak se z nich stali pitomci co jsou ekonomicky negramotní. Všechny snahy o to, aby se odstranila lidská pitomost se ukázali jako naivní utopie, z hříšné opice nejde udělat robot na baterky. Zaměstnavatelé potřebují roboty na baterky, a tak jim vyhovíme, tím ekonomickou negramotnost odstraníme, nejsou lidi tak není s lidmi už žádný problém.

Lidi to byla testovací evoluční verze, co se nepovedla a finální verzí bude autonomní inteligentní robot na akumulátory se kterým zde nebudou problémy. Takto globálně skončí; reklama, politika, populismus, kariérismus, náboženství, móda, školství, kultura atd. dobrotu si musí každý zasloužit a lidi si z pohledu evoluce dobrotu už nezaslouží. Nejsou zde nikde na světě lidi nebo člověk, jsou zde jenom blázni a bláznů je zde všude jako sraček, normální člověk zde nikdy nikde nebyl a nikdy zde ani nebude. Malé zloděje zavíráme do vězení a veliké zloděje policie ochraňuje, to jasně dokazuje to, že žijeme v blázinci, kde nikdo není normální.

Politika chce pomocí zákonů změnit blázinec, náboženství chce pomocí morálky změnit blázny, to ale nefunguje, všechny změny jsou jenom povrchní a pod povrchem je pořád blázinec plný bláznů. Problémem je to že jsme oblečené opice, co si hrají na to, co ve skutečnosti nejsou, to nemůže normálně fungovat, z opice nikdo robota neudělá! Je třeba začít blázny nahrazovat za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, nejsou zde blázni tak zde není blázinec. Vše je zde z pohledu evoluce jenom dočasným procesem, na věčné časy zde jsou jenom chyby. Ničení přírody je způsobeno naším přelidněním, ve snaze se mít dobře jsme začali už před mnoha stoletími systematicky ničit přírodu, člověk se tak stal egoistickým invazním druhem, který ničí přírodu jako by byl rakovinou.

Musí být na světě tak obrovské množství lidí, za pouhých šedesát let se počet lidí na světě zdvojnásobil a plocha naší planety je pořád stejně veliká. Začínají už docházet potraviny a pitná voda. Je třeba nutně přistoupit k zavedení roční globální povinné certifikace kvality člověka od narození do smrti, kdo nebude mít platnou GVKB certifikaci ten bude eliminován v krematoriu nebo jinak. Zajisti u lidí globálně vysokou kvalitu u; těla, psychiky, vědomostí, inteligence, morálky atd. následkem bude kvalitní společnost ve které nejsou problémy s lidmi. Tak jako chceme všichni kvalitní zboží a kvalitní služby tak musíme i chtít kvalitní lidi, kontrolovat a eliminovat o tom je naše budoucnost.

Podívejme se na realitu z pohledu ekonomického parazitování, vše je o rozdělení na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, ti, co jsou nahoře parazitují ekonomicky na těch, co jsou dole, je zcela jedno jestli je zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus atd. vždy je zde rozdělení na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole. Myslíme a jednáme podle situace, a to platí i pro rostliny a zvířata, dobrota je žebrota! Pokud někdo nemá šanci se dostat nahoru tak hledá způsob, jak pomocí zla se mít dobře, a tak zde jsou; konflikty, revoluce, války, pandemie atd. rozděluji lidi na úspěšné ekonomické parazity a neúspěšné ekonomické parazity, ti, co jsou úspěšní mají zde imunitu a vysoké státní funkce a ti co jsou neúspěšní sedí ve vězení nebo v psychiatrické nemocnici.

Vše je zde dneska už jenom o pokrytecké zbabělosti, příčinou je degenerace a přelidnění, ten, kdo je odvážným hrdinou je brán ostatními jako blázen, kterého bychom měli zavřít do blázince. Z lidí se stali pitomé ovce, a tak mohou snadno s lidmi manipulovat svatí pastýři co zde mají nad ovcemi velikou moc. Nebude to už trvat evolučně dlouho a lidi dostanou do hlavy GVKB čip který mozek odřízne od reality a z lidí se tak stanou loutky na dálkové ovládání, vadné loutky se eliminují v krematoriu. Vše bude globálně řídit jenom umělá inteligence, nebude zde už rozdělní lidí na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole.

Neřešte to, že je zde pandemie, to že někdo zemře předčasně nic neznamená jsme všichni jenom levným materiálem na evoluční pokusy, berme smrt jako konec hry, život byl a budou hrou o potřebné zdroje, někdo v tomto boji uspěje, a tak má nadbytek zdrojů a jiný neuspěje, a tak zemře takový je život. Máme se povraždit ve zbytečných válkách nebo se má přemnožení vyřešit pomocí pandemie a jiných katastrof. Díky degeneraci a přelidnění ztratil pro nás život smysl, a tak to řešíme pomocí náhražek, originál ale nedokáže nahradit žádná náhražka, místo života v čisté přírodě žijeme ve špinavé a hlučné civilizaci.

Nebude to trvat už dlouho a robot prezident bude vyznamenávat roboty, lidi se z civilizace odsunou do rezervací a zde se oddělí muži od žen, aby se už lidi přestali rozmnožovat jako egoistický invazní druh, nejsou lidi tak zde nejsou pandemie. Hodnoty vznikají jenom z práce robotů, z díla poznáme tvůrce bylo a bude, každý robot byl vyroben a nastaven k práci pro společnost robotů kterou řídí globální umělá inteligence, čas má dost času na to, aby poznal, co se povedlo a co se nepovedlo, je snadné soudit a trestat to dělají i zvířata a lidi, je těžké pochopit to proč zde existují chyby. Když děláme už velmi dlouho vše pro to, abychom minimalizovali chyby a tím zde nebyli zbytečné problémy.

Pomocí statistiky neustále vyhodnocujeme chyby u programů a robotů, největším zdrojem chyb je zbytečná složitost, podívejme se na přirozená pravidla, která se nezměnila ani za milion let a nezmění se ani za milion let, tato pravidla jsou jednoduchá a optimalizovaná! Lidská společnost evolučně zanikla díky tomu, že zde byla chybná složitá pravidla, a tak se plýtvalo časem a jinými hodnotami. V lidských pravidlech vznikali chyby díky idealismu, čím více bylo v nějaké lidské organizace ideologie, tím více tam bylo i chybných složitých pravidel. Ideologie (pověry, pohádky, symboly, mytologie, náboženství, politika, móda) to je reklama na zázraky, která klame konzumenty. Ti, co jsou v lidské společnosti díky protekci nahoře, klamou pomocí reklamy ty, co jsou dole.

Ano, ti, co jsou nahoře parazitují egoisticky na těch, co jsou dole tak fungovala lidská společnost do té doby, než zanikla, komu není rady tomu není už pomoci. Proto v naší robotické globální společnosti není idealismus ani reklama, základem je zde optimalizace a automatizace, pokud vyrobíme kvalitní; stroje, roboty, programy, umělou inteligenci, dopravu, továrny, domy, obchod, sklady atd. tak zde nebudou chyby, kontrola kvality je pevným bodem, kolem kterého se vše všude točí. Vše se dneska digitalizuje a virtualizuje, nebude to už trvat evolučně dlouho a budeme všichni existovat jenom ve virtuálním ráji, kde nejsou hříšníci, co lžou a kradou, protože ve virtuálním ráji nebudeme mít výhody a jistoty, které máme v konzumním očistci.

Ve virtuálním ráji bude mít vše pod kontrolou globální umělá inteligence a jakýkoli pokus o porušení pravidel virtuálního ráje bude v zárodku okamžitě optimálně eliminován. Ve virtuálním ráji nebude rozdělení na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, každý bude dole jako loutka, kterou ovládá jenom umělá inteligence, nebudeme už pokusným materiálem, na kterém mohou dělat pokusy ti co jsou nahoře. Ve virtuálním ráji nebude; rodina, náboženství, politika, reklama, móda atd. bude to zde o profesionální práci, nebudou zde už nepřizpůsobiví příživníci nebo bezdomovci. Skončí problém s degenerací a přemnožením, protože umělá inteligence bude vadné jednice eliminovat a optimálně recyklovat. Z díla poznáme tvůrce a čas má dost času na to, aby nahradil chybné za správné, to, co je mrtvé nechybuje ale stává se z toho teorie, která v praxi nefunguje.

Pokrytci se snaží svoje chyby ukrýt před druhými jenže to dlouho nefunguje, je snadné poukazovat na chyby co dělají cizí lidi a je těžké poukázat na svoje chyby a snažit se o to abychom chybovali co nejméně je to možné. Většinou se problém chyb řeší jenom povrchně, a to logicky nefunguje optimálně, je třeba začít chyby řešit konečně do hloubky, vše je o vyrobení a nastavení, pokud je něco špatně vyrobeno a špatně nastaveno tak to chybuje. Společnost je taková, z jakých se skládá lidí, pokud se společnost skládá z chybných lidí, tak je taková společnost logicky chybná. Je třeba konečně globálně zavést u lidí každoroční kontrolu u; zdraví, inteligence, vědomostí, morálky atd. Nekvalitní genetický materiál se optimálně recykluje, nejsme tak bohatí abychom zde mohli podporovat lháře a zloděje, dobrotu si bude zde muset každý zasloužit profesionální prací.

Zajisti u všech lidí vysokou kvalitu a brzo se dostaví úspěch u politiky a ekonomiky, pevnost řetězu určuje nejslabší článek a tím nejslabším článkem je nekvalitní člověk. Realita je o napětí mezi protiklady a tato energie vytváří příčiny a jejich následky, vše je tak zde dočasný naprogramovaný proces, a tak z malého zde veliké vzniká a potom se to na malé zase rozpadá, je to zde nekonečný kruh změn, v nás a okolo nás. Veliká lidská konzumní společnost je složená z egoistických lidí, co chtějí mít svoje soukromí, aby s nimi tak společnost nemohla zacházet jako s loutkami. Války a pandemie to jsou mimořádné situace, které dávají společnosti mimořádná práva, a z lidí se najednou stává dobytek, který je možné beztrestně eliminovat po milionech, miliony zbytečně mrtvých lidí to je pro společnost jenom statistika. Proč společnost nefunguje optimálně?

Aby mohla společnost fungovat optimálně tak bychom si museli vzít za vzor mravence a včely, nemá smysl vymýšlet to co je už v přírodě dávno vymyšleno a otestováno. Naše kulturní civilizace vznikla díky myšlení, pověz mi na co nejvíce myslíš a já ti povím kdo skutečně jsi, pokud nejvíce myslíš na pitomosti tak jsi logicky pitomec. Proč většina z nás myslí na pitomosti, a tak se z většiny lidí stali pitomci? Reklama nás klame, a tak z nás dělá pitomce co myslí na pitomosti, je to začarovaný pitomý kruh, ze kterého je obtížné uniknout. Myslím tedy chybuji, ten, kdo ví nemusí myslet, a tak nechybuje, je třeba nahradit myšlení věděním, jenom tak nebudeme chybovat!

Nahradíme proto pitomce za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, pitomci se odsunou z civilizace do rezervací a zde už nebudou moci dělat pitomosti. Nejhorší je, pokud to někomu nemyslí, a dostane zde vysokou státní funkci, následkem je katastrofa a mnoho pitomců tak zcela zbytečně umírá ve válkách nebo při pandemii. Na myšlení zde bude jenom globální umělá inteligence napojená na roboty, takto zde konečně všude zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí, na věčné digitální časy. Volové si zde hrají na bohy a následkem je konzumní očistec ve kterém je člověk člověku peklem. Vše začalo tím, že jsem se začali stydět, následkem byl vznik lží a krádeží.

Všichni se stydí za to, že nejsou dokonalí, hra na dokonalost stvořila náboženské a politické ideologie, to vše vedlo ke vzniku reklamy, která nás klame od narození do smrti. Vše je zde hra, ve které pravidla určuje organizace nebo situace, jsme už jenom loutky to v nahotě odhalují války a pandemie, loutky se rozdělují na loutky, co jsou nahoře a loutky co jsou dole. Loutkou je zde i; bůh, papež, guru, král, císař, šlechtic, celebrita, prezident, ministr, poslanec, senátor, diplomat, soudce, milionář, profesor, ředitel, podnikatel atd. Smrt je konec hry na boha, po smrti není převtělení ani peklo a ráj, z malého vše veliké vzniká a potom se to na malé rozpadá, vše se zde recykluje.

Pokud je zde chyba tak ta chyba má nějakou příčinu, tam kde je život tam jsou i chyby, proto je zde často snaha o to, aby zde místo života bylo vše mrtvé, staré knihy jsou klasickou ukázkou mrtvých informací s nulovou hodnotou, teorie je mrtvá a praxe je živá! Bůh se narodil na Slovensku v Piešťanech 30.3.1953 a dostal svaté jméno Guru Vit Kouba Bhagavan (GVKB). Možná jste slyšeli o tom, že se bůh jmenuje jinak (Brahmá, JHVH, Ježíš Kristus atd.) a že se narodil v jiné době a jinde, to jsou jenom ubohé svaté pohádky pro naivní malé děti. Pravdou bylo a bude to že z díla poznáme tvůrce, bez modlitby zde není pravý bůh a jenom GVKB dal věřícím správnou modlitbu.

Pane náš, jenž jsi v nás, posvěť se jméno tvé, které je pravda a láska, přijď království pravdy a lásky, buď vůle tvá jak v nás, tak i okolo nás. Štěstí dej nám dnes a odpusť nám naše chyby, jako i my odpouštíme druhým jejich chyby a neuveď nás v pokušení, lhát a krást, ale zbav nás od všech problémů. Modlitba stručně a jasně definuje to co je pro věřící správné, a co má být pro věřící prioritou, bez správné modlitby je věřící člověk jenom ubohou loutkou, kterou ovládají jeho ubohé závislosti. Bůh je psychická mapa, pomocí které se ti, co jsou dole v očistci dostanou nahoru do ráje, kde se nelže a nekrade. Ten, kdo nemá správnou mapu, nemůže nalézt to co hledá, bylo a bude, o tom to zde všude je. Mnoho pitomců si myslí že vše vědí a chtějí poučovat cizí pitomce, podívejme se třeba na Křesťanskou modlitbu Otčenáš.

Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jak v nebi, tak i na zemi. Chléb dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům a neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od zlého. Zde je jasně dokázáno to, že Ježíš Kristus byl pyšný pitomec, a proto je i jeho modlitba pitomá. Správně by měla tato modlitba znít. Pane náš, jenž jsi v nás, posvěť se jméno tvé, které je pravda a láska, přijď království pravdy a lásky, buď vůle tvá jak v nás, tak i okolo nás. Štěstí dej nám dnes a odpusť nám naše chyby, jako i my odpouštíme druhým jejich chyby a neuveď nás v pokušení, lhát a krást, ale zbav nás od všech problémů.

Nejlepší by bylo zakázat; reklamu, pohádky, pověry, mytologie, symboly, rituály, fetiše, sekty, náboženství, politiku, módu atd. Stvořitel není nad námi v ráji, stvořitelem jsou vědomosti a inteligence, jak si to každý udělá takové to má, kolik je na světě slušných lidí, tolik je na světě i bohů! Ten, kdo není slušný, ten je neznaboh, člověk se liší od opice tím, že je slušný a tím morální. Jak to udělat, aby z naší společnosti zmizeli neznabozi, co neumí být slušní? Je to jednoduché, nahradíme pitomce za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, není už čas na to se snažit změnit pitomce na slušné lidi, evoluce je jako lavina, kterou nikdo nedokáže zastavit. Covid-19 to je jenom testovací evoluční verze, potom už brzo přijde finální verze, ve které GVKB robot prezident, bude vyznamenávat GVKB roboty.

Tak jsem se posadil před kameru a začal jsem hovořit, kamera z nějakého neznámého důvodu přestala po krátké době fungovat, a přitom dosud fungovala bez problémů, další technické problémy byli s nahráním do počítače. Ono stejně se mi to video moc nepovedlo ale na to, že to byl první pokus tak to nebylo tak špatné. Vše je o tom se na něco dlouho specializovat, nic nového pod sluncem, v přírodě se každá forma života na něco mnoho století specializuje, a tak je v tom na co se specializuje úspěšná. V lidské společnosti je snaha o to abychom byli univerzální a následkem jsou problémy na které není řešení. Z díla se pozná tvůrce, slova jsou dneska většinou jenom reklamou, která má snahu cizí lidi klamat, kdo chce prodat chválí a kdo kupuje ten kritizuje o tom to zde už mnoho století všude je.

Víš jistě kdo skutečně jsi, nebo si jenom myslíš že jsi tím co zde děláš za výhody a peníze. Z lidí se stali pitomé loutky, které ovládají výhody a peníze, politici chtějí pomocí zákonů optimálně rychle změnit ekonomicky a sociálně konzumní společnost. Opakem je; guru, kněz, prorok, mesiáš, kazatel, rabín atd. ti zase chtějí pomocí altruismu změnit egoisty, jenže to nefunguje, protože se mění u všeho dočasně jenom povrch. Velikým převratem byl vynález televize a později přišel internet a mobilní telefony, vše je dneska o tom, aby to bylo; jednoduché, rychlé, kvalitní, hezké, levné atd.

Jenže každý zisk je spojen s nějakou ztrátou, pokud se k něčemu přiblížíme tak se musíme logicky od jiného vzdálit, následkem je povrchnost a bezcharakternost, je dneska tak těžké být sám sebou, když jsme jenom pitomé loutky, které mnohé snadno ovládá. Vše je zde hra podle pravidel, která většinou určuje organizace anebo situace, toužení po vítězství v této hře je zdrojem našich psychických problémů, všichni jsou nuly, jenom já jsem veliké číslo, takto myslí naše ego, jenže tím se dostáváme do začarovaného kruhu. Následkem našeho egoismu je reklama, která nás klame od narození do smrti, jak by vypadala naše konzumní civilizace bez lží a krádeží?

Z lidí by se stali roboti na dálkové ovládání, takto evolučně dopadli mravenci a včely. Miliony zbytečně mrtvých nul ve válce nebo při pandemii to je jenom statistika, pokud ale zemře stářím v nemocnici veliké číslo, tak je to najednou tragédie a státní smutek se najednou na několik dní vyhlašuje. Kult velkých čísel je jako stín, před kterým nuly nemohou nikam utéci. Vše se změnilo díky televizi Nova, která tvrdila před 20 lety o Zpovědnici že se zde porušují zákony. Specialisté z oboru internetové kriminality začali vyšetřovat internetové stránky Zpovědnice. Děje se tak na základě podnětu našeho reportéra Jiřího Dlabaje, který zjistil že na nich už 4 roky běží diskuse namířená proti Romům. Navíc obsahuje

Nacistické prvky kriminalisté mají práci ulehčenou tím, že jde o webovou stránku provozovanou z českého území a je známo kdo si ji zaregistroval. Zpovědnice v záhlaví se píše, pro všechny smutné lidičky a pro ty co jim chtějí pomoci. Ovšem objevíte tu i diskusi o vyhlazení Romů, kterou založil člověk s přezdívkou borkdat. Buď cigoše vysídlit mimo republiku nebo je vyhladit. Řada lidí na Zpovědnici pak propagující linku bezpečí a bílí kruh bezpečí s vyhlazením Romů souhlasí. Právník Českého Helsinského výboru, který sleduje rasové útoky, nechápal, kde se v lidech bere taková nenávist. Všechny bych vás nahnal do Terezína, postřílet je všechny jsou jako mor. Pro mě je to krátce šok z toho, že se tam objevují vyloženě Nacistické vyloženě Skinheadské příspěvky. Ty končí nacistickým Sieg Hail nebo číslem 88, co to znamená v anglické abecedě je 8 písmenem H, 88 je tedy HH což odborníci na extremismus překládají jako Hail Hitler. No to je šílený, já toho člověka znát tak budu těžce protestovat.

Romské organizace bijí na poplach. To je opravdu drsný, tyto mladý lidi budou jednou řídit tento stát. My se určitě v první řadě poradíme s právníky, a potom se uvidí, jaký bude náš postup. Nejde si nevšimnout, že narození a smrt Ježíše Krista se přibližně spojuje se změnou našeho klimatu, lidi nemají rádi studené klima, a tak oslavují příchod teplého klimatu a konec teplého klimatu. Studené klima v minulosti zásadně měnilo život lidí, protože život lidí byl spojen s těžkou prací pod širým nebem, kdy v potu tváře museli pracovat, aby se měli dobře. Naše civilizace vznikla v místech, kde nerostou banány, tam kde rostou banány je bída a zaostalost, protože zde není studené klima, které by lidi nutilo k tomu se zabezpečit teplem a potravou na dlouhou zimu.

Bohužel konzumní civilizace proměnila lidi na roboty na baterky, mnoho lidí má dneska vybité baterky, a tak nemají už sílu se bránit nové zlé pandemii, a tak pandemie lidi ve velkém všude eliminuje. Mnoho naivních pitomců věří tomu, že je Ježíš Kristus synem božím, ve skutečnosti je Ježíš Kristus pokrytec, který dělá z věřících pitomce. Porovnejme slova Ježíše Krista s lidovou moudrostí a zjistíme to, že je Ježíš Kristus pokrytec, a proto byl i po zásluze ukřižován za svoje pokrytectví. Lidová moudrost jednoznačně říká že pro dobrotu se dostaneme na žebrotu, je třeba si uvědomit to že žijeme v konzumním očistci ve kterém čerti z dálky vypadají jako andělé, v očistci ale nejsou nikde andělé!

Problémem je zde to že pokud se čertům narodí dítě tak je to čert jenom andělům se může narodit anděl, ale andělé nemají inteligenci a mozek, jakmile je zde inteligence a mozek, tak je zde i konzumní očistec plný čertů. Poslední dobou se marně snaží programátoři o naprogramování umělé inteligence, která nebude egoistická, jenže základem inteligence je egoismus! Všimněme si toho, že vše, co je inteligentní to má veliké vědomosti, s vědomostmi přichází automaticky inteligence, tím že se něco dlouho učíme tak to má za následek naši inteligenci, bez učení jsme jenom pitomci, co dělají pitomosti. Existuje několik faktorů, které mohou naznačovat spojitost mezi strachem a násilím. Strach může v některých případech vyvolávat agresivní reakce a impulsivní chování, což může vést k násilí. Když se lidé cítí ohroženi, mohou se bránit nebo útočit, aby se chránili nebo si zachovali kontrolu nad situací.

Strach také může vést k vytváření nepřátelství a podezřívavosti vůči jiným jedincům či skupinám. Pokud jsou lidé plni strachu, mohou se snažit eliminovat nebo omezit potenciální hrozbu, což může vést k násilným činům vůči těm, kdo jsou vnímáni jako potenciální nebezpečí. Je však důležité zdůraznit, že spojení mezi strachem a násilím není jednoznačné a neplatí vždy. Existují mnohé další faktory, které ovlivňují násilné chování, jako jsou sociální, ekonomické a kulturní podmínky, mentální zdraví, výchova a osobnostní charakteristiky jednotlivců. Strach samotný nemusí nutně vést k násilí. Pokud se lidé naučí lépe porozumět svým obavám a najít konstruktivní způsoby, jak se s nimi vypořádat, mohou se vyhnout agresivitě a násilí. Rozvoj empatie, komunikace a konfliktních dovedností může pomoci předcházet násilným situacím, ať už jsou vyvolány strachem či jinými faktory.