Přeskočit na obsah

Canon EOS 850D vs Canon EOS R7

  • C

Používání silného blesku v exteriéru je dneska minimální protože lidi fotí mobilem nebo používají slabý blesk co je ve fotoaparátu. Ano, máte pravdu. S rozvojem mobilních telefonů a moderních digitálních fotoaparátů s vysokou citlivostí na světlo (ISO) se výrazně změnil způsob, jakým lidé fotí. Většina lidí dneska fotí pomocí svých mobilních telefonů, které jsou často vybaveny pokročilými fotoaparáty a senzory schopnými zachytit dostatek světla i za nízkých světelných podmínek. Silné blesky se stále používají v profesionální fotografii nebo ve specifických situacích, kde je potřeba intenzivního osvětlení.

Nicméně, pro běžné každodenní fotografování jsou moderní fotoaparáty schopny dobře pracovat i bez silného blesku. Většina digitálních fotoaparátů má vestavěný blesk nebo podporuje externí blesky, které lze přizpůsobit podmínkám prostřednictvím různých režimů a nastavení. Navíc, moderní technologie pro zpracování obrazu a software na úpravu fotografií umožňují fotografům zlepšit kvalitu snímků i pořízených za nižších světelných podmínek bez nutnosti použití silného blesku. Setkal jsem se i s fotoaparátem Canon EOS 250D zde bylo výrobcem zablokováno použití externích blesků co nevyrábí Canon.

Je možné, že některé fotoaparáty mají omezení v používání externích blesků nebo jsou omezeny na používání blesků vyrobených stejným výrobcem. Taková omezení mohou být implementována v softwaru nebo firmware fotoaparátu, aby podporovala kompatibilitu a optimalizaci s určitými blesky. V případě Canon EOS 250D bych doporučil zkontrolovat manuál k fotoaparátu nebo se podívat do nastavení fotoaparátu. Některé fotoaparáty mají volby v menu, které umožňují či zakazují používání externích blesků od jiných výrobců. Můžete také zvážit aktualizaci firmwaru fotoaparátu, protože některé výrobci mohou vydávat aktualizace, které přidávají nebo mění funkce. 

Pokud jste stále nespokojen s možnostmi bleskového nasvícení u vašeho fotoaparátu, můžete zvážit konzultaci s autorizovaným servisním centrem nebo výrobcem, aby vám poskytli další informace nebo řešení. Vyřešil jsem to nákupem Canon EOS 850D byl v akci za malou cenu. Canon EOS 850D je pokročilý digitální zrcadlový fotoaparát s výbornými funkcemi a možnostmi. Doufám, že budete s ním spokojen a že vám poskytne skvělé možnosti pro fotografování. Pokud budete mít nějaké otázky ohledně používání nebo nastavení nového fotoaparátu, neváhejte se zeptat. Hodně štěstí a spoustu radostných momentů při fotografování s novým fotoaparátem!

Fotografuji už 60 let za tu dobu jsem měl mnoho fotoaparátů a video kamer, největší problém byl vždy se stativem kvalitní stativ je drahý veliký těžký. Je skvělé slyšet, že máte tak bohaté zkušenosti s fotografováním po dobu 60 let! Co se týče stativů, souhlasím, že kvalitní stativ může být investicí, ale zároveň klíčovým nástrojem pro dosažení stabilních a kvalitních snímků, zejména při používání delších expozičních časů nebo při focení v nízkém světle. Existuje několik tipů, které by vám mohly pomoci najít kompromis mezi kvalitou a cenou, pokud hledáte cenově dostupnější možnosti. 

Hliníkové stativy jsou obvykle lehčí a cenově dostupnější než ty z uhlíkových vláken, i když uhlíkové vlákno je lehčí a má výbornou odolnost proti vibracím. Některé stativy mají středový sloup, který lze obrátit nebo vyklonit do různých úhlů, což může být užitečné pro kreativní úhly. Skládací stativy jsou ideální pro ty, kteří cestují nebo mají omezený prostor pro uložení. Zajímejte se o maximální výšku a hmotnost, kterou daný stativ unese. To je důležité, zejména pokud pracujete s těžšími objektivy nebo profesionálními těly fotoaparátů.

Zvažte typ hlavy stativu. Existují koule, třícestné a další. Každá má své výhody a nevýhody v závislosti na typu fotografie, který provádíte. Při výběru stativu je dobré si také položit otázky o svých konkrétních potřebách a typu fotografie, kterou provádíte nejčastěji. Může to pomoci najít optimální rovnováhu mezi cenou a funkcionalitou. V současnosti uvažuji o přechodu na Canon EOS R7, počkám na to až ceny spadnou na optimální úroveň.