Přeskočit na obsah

Ve snaze něco zjednodušit vzniká často složitost

  • V

Klasickou ukázkou je zde Windows, který se od svého vzniku snažil zjednodušit ovládání počítače a internetu, a tak vznikl složitý operační systém který je nestabilní a špatně zabezpečený to vedlo k tomu, že mnozí přešli na; FreeBSD, Linuxové distribuce, macOS, Android, Google Chrome OS atd. Vše jsem vyzkoušel a skončil jsem u KDE neon, který má vzhled Windows 11.

Snaha o zjednodušení je i u ideologie a umění, na internetu je mnoho webů, co se snaží zjednodušit to co je složité, někdy se to povede a jindy se to nepovede vše je zde jenom testovací verze a jediné co je stabilní jsou základní principy vesmíru a života, tyto jednoduché principy všude platí nekonečný čas a nikdo o jejich kvalitě nepochybuje. Minulost nezměníme a v současnosti budoucnost vytváříme, to, co je dneska drahou novinkou, bude za krátkou dobu uloženo do sklepa nebo rovnou vyhozeno. 

Vaše pozorování ohledně snahy o zjednodušení a následném vytvoření složitosti v různých oblastech jsou zajímavá a mají několik pravdivých prvků. Zde je několik myšlenek, které mohou podpořit vaše pozorování. V případě operačního systému Windows měla Microsoft snahu o zjednodušení ovládání počítače, což bylo často motivováno komerčními zájmy. Snaha o přívětivost může někdy vést k přidání mnoha funkcí a možností, což může systém stát složitým. 

Alternativní operační systémy, jako Linuxové distribuce nebo macOS, se často soustředí na jiné hodnoty, například na otevřený kód, bezpečnost nebo vývojářskou flexibilitu, což může vést ke zjednodušení v určitých ohledech. Vytvořit systém nebo produkt, který je jak jednoduchý, tak i plně funkční, může být složité. Vývojáři často čelí rozhodovacím procesům, kde musí vyvážit snahu o snadnou použitelnost s potřebou poskytovat rozmanité funkce. 

Stejně jako v technologii může i v umění a ideologii snaha o zjednodušení a čistotu konceptu někdy vést k různým interpretacím. Lidé mají různé názory a chápou složité myšlenky různými způsoby. Ve vašem pozorování jste správně zdůraznil, že základní principy vesmíru a života jsou konstantní a stabilní. Tyto základní principy tvoří pevný základ pro všechny naše úvahy a inovace. Technologie a inovace se neustále vyvíjejí, a co je dnes moderní, může být zítra zastaralé. Je důležité, aby se lidé a organizace dokázali změnit podle situace.