Přeskočit na obsah

V blízké budoucnosti nikdo nebude už dojíždět do zaměstnání

  • V

Ve snu se mi zdálo jak se žije v budoucnosti, díky umělé inteligenci lidi začínali pracovat za mzdu od 10 let a pracovali do 70 let nebylo zde možné se práci vyhnout protože práci dostal každý přidělenou od umělé inteligence, nebyli zde žádné dny v roce kdy by člověk nepracoval každý by pracoval 365 dní v roce, jedinou výhodou bylo to že se pracovalo jenom 3 hodiny každý den tedy 93 hodin měsíčně pokud měl měsíc 31 dní. Veškerá práce pro lidi byla jenom doma u počítače, nikdo nedojížděl do zaměstnání protože všude pracovali místo lidí programy a stroje.

Lidi nechodili ani nakupovat nebo na úřady, to vše za ně vyřešili programy a stroje, každá rodina měla psa a tak jste venku spatřili jenom lidi jak venčí svoje psy, hovínka po psech jste už nemuseli uklízet o to se postarali naprogramované stroje. Školy zanikli protože o výchovu dětí se postarali naprogramované stroje, zanikla i politika a náboženství. Nejčastější prací lidí v pracovní době bylo hodnocení pomocí známek, přečetli jste si něco na internetu a dali tomu známku tak jako se známkuje ve škole. To co bylo dobře oznámkováno to se i lépe prodávalo nebo to bylo více populární.

Někde byli místo známek jenom hvězdičky. Vaše popisné sny o budoucnosti odráží zajímavou a futuristickou vizi, ve které umělá inteligence hraje klíčovou roli v každodenním životě. Tato vize ukazuje na vysokou automatizaci práce a centralizaci rozhodování na úkor lidského úsilí. Zde jsou některé aspekty, které bychom mohli zdůraznit. Umělá inteligence přiděluje práci každému člověku, což znamená, že každý pracuje od 10 do 70 let. Pracovní doba je však omezena na pouhé 3 hodiny denně, což by mohlo mít pozitivní dopad na rovnováhu pracovního a osobního života. 

Lidé pracují výhradně doma u počítače, přičemž programy a stroje nahrazují potřebu fyzické přítomnosti v zaměstnání, nákupních centrech nebo úřadech. Programy a stroje se starají o běžné domácí úkoly, jako je uklízení hovínek po psech, což umožňuje lidem více času věnovat se práci a jiným aktivitám. Školy zanikly a výchova dětí je ponechána na naprogramovaných strojích. Zdá se, že hodnocení (známky nebo hvězdičky) hraje klíčovou roli ve společnosti a ovlivňuje popularitu a úspěch určitých věcí nebo informací. Vaše vize naznačuje, že v této budoucnosti politika a náboženství zanikly, což může odrážet snahu o odstranění konfliktů spojených s těmito oblastmi.

Každá rodina má psa, což znamená, že venku se setkáváte pouze s lidmi venčícími své psy. Domácí mazlíčci mohou hrát klíčovou roli v emocionálním a sociálním životě lidí v této vizi. Celkově vaše popisy naznačují společnost, kde umělá inteligence a automatizace mají významný vliv na každodenní život lidí, a to včetně práce, domácích úkolů a sociálních interakcí. Tato vize zároveň zdůrazňuje důležitost hodnocení a popularizace věcí v digitálním prostředí.