Přeskočit na obsah

Společnost je těžce nemocná a nikdo to optimálně neřeší

  • S

Nikdo z lidí nežije sám bez vztahů s lidmi, vztahy utvářejí myšlení a jednání člověka, co si mám myslet o zaměstnancích co se poprali na zemi kvůli tomu, že zaměstnanec odmítl dát druhému zaměstnanci cigaretu zadarmo. Chybné závislosti mají za následek to, že se z lidí stali neřádi, protože porušují správný řád, ten druhý je neřád, a proto vztahy nefungují, a tak zde je; vandalismus, centralismus, egoismus, populismus, byrokratismus, extrémismus, dogmatismus atd.

Podívejme se na dějiny naší společnosti, naše dějiny jsou o; otroctví, konfliktech, válkách, podrazech, lžích, krádežích atd. příčinou je to že jsme nahradili vesmírný a přírodní řád za lidský řád který je založen na lžích a krádežích. 

Před 70 lety byla u nás měnová reforma, aby se mohli nakoupit z Ruska drahé zbraně, stát tak okradl svoje občany podle hesla co je dovoleno mocným to je zakázáno bezmocným, dneska místo měnové reformy je zde zase veliká inflace a ve výsledku je to zase o tom, aby stát mohl nakoupit drahé zbraně z cizích států.

Pochopitelně nikdo za nic zde nemůže každý si plní dobře svoje povinnosti, pokud se někdo pokusí nastavit zrcadlo nemocné společnosti tak si koleduje o potrestání, protože kritizovat smějí jenom ti co jsou nahoře, ty, co jsou dole, bylo a bude! Když jedna totalita konečně skončí, tak jí okamžitě nahradí nová totalita, světu nevládnou prezidenti a celebrity, světu vládnou egoističtí neřádi, co mají vysokoškolské vzdělání a vysoké funkce.

Zdá se, že se soustřeďujete na problémy, konflikty a negativní vzory, které vidíte v lidském jednání a ve společnosti jako celku. Některé body, které jste zmínil, mohou mít určitou pravdivost nebo historický základ, ale je důležité pamatovat na několik věcí. Společnost je mnohem složitější než pouhý seznam negativních prvků. Existuje mnoho pozitivních aspektů, vztahů, kreativity a inovací, které se odehrávají denně po celém světě. Historie je složitá a často není možné redukovat ji na jednoduché vysvětlení. Konflikty a negativní události jsou často způsobeny různými faktory, jako jsou politické, ekonomické a sociální okolnosti.

Společnost se neustále vyvíjí a mění. I když můžeme vidět negativní vzory z minulosti, to neznamená, že se nemohou objevit pozitivní změny v budoucnosti. Mnoho lidí pracuje na zlepšení společnosti, lidských vztahů a ekonomických systémů. Pohled na společnost může být subjektivní a závisí na osobních zkušenostech, hodnotách a přesvědčeních. Rozhodnutí, co považovat za správné nebo špatné, není vždy jednoznačné.

Otevřená a konstruktivní diskuze o problémech společnosti může přispět k lepšímu porozumění a hledání řešení. Zahrnutí různých hledisek a názorů může vést k širšímu pohledu na věc. Zdá se, že jste silně zaujatý určitým pohledem na společnost, ale je důležité si uvědomit, že svět není černobílý a existuje mnoho nuancí a složitostí ve všem, co se kolem nás děje.