Přeskočit na obsah

Rok 2000 srpen

  • R

Olympijské hry v Sydney: Srpen 2000 byl měsícem konání letních olympijských her v Sydney, Austrálie. Tento sportovní svátek probíhal od 15. září do 1. října a přilákal týmy a sportovce z celého světa. Byly zde zaznamenány významné sportovní okamžiky a dosaženy světové rekordy.

Potopení ruské ponorky Kursk: Dne 12. srpna 2000 se ruská ponorka Kursk potopila během vojenských cvičení na Barentsově moři. Celkem 118 námořníků na palubě zahynulo.

Výbuch plynu v přístavu v Pusanu: Dne 14. srpna 2000 došlo k výbuchu plynu v jihokorejském přístavu Pusan, který způsobil velké materiální škody a zranění.

První celosvětové vydání Microsoft Windows: Dne 24. srpna 2000 byl uveden na trh operační systém Microsoft Windows ME (Millennium Edition), což byla první verze Windows, která byla distribuována globálně.

Záplavy v Evropě: V srpnu 2000 postihly záplavy některé evropské země, včetně Česka, Polska, Německa a Rakouska. Přívalové deště způsobily rozsáhlé povodně, které si vyžádaly lidské životy a způsobily značné materiální škody.

Založení společnosti Nokia Siemens Networks: Dne 1. srpna 2000 byla založena společnost Nokia Siemens Networks, která byla společným podnikem finské společnosti Nokia a německého koncernu Siemens v oblasti telekomunikačních systémů.

Výročí vypuštění sondy Voyager 2: Dne 20. srpna 2000 bylo oslaveno 23. výročí vypuštění kosmické sondy Voyager 2, která byla vyslána NASA na průzkum vnějšího slunečního systému.