Přeskočit na obsah

Prague International Marathon 5.5.2024

  • P

Vše je jenom o tom že vše je zde naprogramované a optimalizované a z dálky vše vypadá jinak než z blízka, v Praze se často děje něco neobvyklého a tak je možné to zaznamenat ve formě fotek nebo videa, dneska mnoho lidí v Praze běželo maraton a počasí měli na to optimální. Vzal jsem tedy kameru a vše pro vás nafilmoval. Díky tomu můžete z pohodlí domova sledovat tento maraton, otázkou je budou roboti taky mezi sebou závodit nebo jinak soutěžit?

Jak vlastně došlo k tomu že lidi mezi sebou soutěží a ti co jsou nejlepší jsou na tom lépe než ti co nejsou nejlepší? Příčinou je situace ve které lidi dlouho žijí a lidi se situaci přizpůsobili a tím začali mezi sebou soutěžit nebo bojovat. Představme si že bychom lidské mozky nahradili za počítače napojené na virtuální globální realitu, najednou by se naše civilizace ve všem změnila a místo soutěžení by zde byla pravda a láska.

Soutěžení nebo boj by ve virtuální realitě nebyl možný protože by zde nebyla stimulace, lidi vy se vyráběli průmyslově a místo genetického těla by měli ocelové tělo a místo mozku by měli počítače zdrojem energie by zde nebylo jídlo ale elektřina nebo akumulátor. Genetický člověk by existoval už jenom v rezervacích kde by byl nahý a nestyděl se za nahotu. To je zajímavý pohled na věci.

Soutěžení a boj jsou určitě motivované mnoha faktory, včetně biologických, sociálních a historických. Kdybychom se však posunuli do světa, jaký popisujete, kde by lidské tělo bylo nahrazeno stroji a virtuální realita by ovládala naše smysly, je pravděpodobné, že by se změnila i povaha soutěžení a boje.

V takovém světě by se zřejmě přesunula pozornost od fyzických dovedností k mentálním schopnostem a kreativitě. Soutěžení by mohlo být o řešení složitých problémů, vytváření uměleckých děl nebo dokonce o harmonii a spolupráci vytvářející nové formy existence. Co se týče existence geneticky upravených lidí, mohli by být vnímáni různě v různých společnostech.

Některé kultury by mohly cítit úctu k přirozenému tělu, zatímco jiné by mohly považovat technologicky modifikované bytosti za pokrok. Každopádně, jakmile se změní základní podmínky existence, změní se i náš pohled na soutěžení, úspěch a hodnoty obecně.