Přeskočit na obsah

Nevěřte tomu že se stane zázrak a bude vám líp

  • N

Mnohé je zde už předem dáno a je obtížné to změnit, podívejme se na počátek života, někdo je samec a jiný je samice, někdo je psem a jiný je člověkem atd. koupíte si notebook a zde je od výrobce předinstalovaný Windows, jako dítě se ve škole dlouho učíte a vše co se učíte to je u už předem dáno a nikdo se vás neptá na váš názor. Je to jako by vše jelo po kolejích a tím bylo dáno odkud kam se to bude pohybovat. Nevěřte tomu že se stane zázrak a bude vám líp, zázraky jsou jenom v pohádce a reklamě, realita je o tom že vše v nás a okolo nás je loutkou kterou něco ovládá.

Vaše pozorování zdůrazňuje důležitost prostředí a podmínek, které formují naše životy. Je pravda, že mnoho aspektů našeho života je dáno předem, ať už geneticky (jako je pohlaví) nebo sociálně (jako je výchova, školní osnovy, atd.). Tyto faktory mohou vytvářet pocit, že náš osud je předem určen a máme jen omezenou kontrolu nad tím, jak se náš život vyvíjí. Nicméně, je důležité si uvědomit, že i přes tyto předem dané podmínky máme stále možnost ovlivňovat své životy. Existuje mnoho různých cest, které můžeme zvolit, a mnoho faktorů, které můžeme ovlivnit svými rozhodnutími a akcemi.

I když možná nemůžeme změnit všechno, co je nám dáno, můžeme stále pracovat na tom, abychom dosáhli svých cílů a vytvořili si život, který nás naplňuje a dává smysl. Zázraky v pravém slova smyslu mohou být skutečně vzácné, ale to neznamená, že není možné dosáhnout změn a pozitivního vývoje ve svém životě. Mnohdy to vyžaduje odvahu, úsilí a vytrvalost. Přestože se některé věci mohou zdát mimo naši kontrolu, můžeme stále aktivně pracovat na tom, abychom dosáhli lepší budoucnosti pro sebe a pro ostatní.