Přeskočit na obsah

Microsoft hlásal že Windows 10 je zde poslední verze a potom přišel Windows 11

  • M

Ano, Microsoft skutečně uvedl, že Windows 10 by měla být „poslední verze“ operačního systému Windows a že se budou dále vyvíjet aktualizace a vylepšení v rámci Windows 10. Toto oznámení bylo učiněno v roce 2015, kdy byla uvedena Windows 10. Microsoft se tehdy snažil vytvořit kontinuálně aktualizovaný model Windows, kde by uživatelé dostávali nové funkce a vylepšení prostřednictvím pravidelných aktualizací, namísto tradičního modelu nových verzí.

Nicméně, v červnu 2021 Microsoft oznámil novou verzi operačního systému Windows s názvem Windows 11. Windows 11 je nová verze operačního systému s novým uživatelským rozhraním, novými funkcemi a vylepšeným výkonem. Toto oznámení překvapilo mnoho uživatelů, kteří očekávali, že Windows 10 bude skutečně poslední verzí Windows.

Změna plánu ohledně „poslední verze“ Windows 10 a následné uvedení Windows 11 ukazuje, že v technickém prostředí se plány a strategie mohou měnit na základě různých faktorů, jako jsou uživatelské zpětné vazby, technologické změny a konkurenční prostředí. Je důležité si uvědomit, že technické společnosti mohou mít různé plány a strategie, které se mohou měnit v průběhu času v reakci na různé faktory a okolnosti.