Přeskočit na obsah

Hodně vydělávej abys mohl hodně utrácet

  • H

Vše je zde o závislostech na tom co potřebujeme, nejvíce každý potřebuje; lásku, moudrost, inteligenci, vědomosti, zdraví, výhody, jistoty, štěstí, moc, bohatství, úspěch atd. následkem je snaha nahradit originál nějakou náhražkou která je levná a snadno dostupná. Televize a internet je náhražkou za přírodu a rodinu, teorie je náhražkou za praxi, peníze jsou náhražkou za štěstí atd. Navštívíte nějaký obchod a zde je veliká nabídka zboží a služeb, mám si koupit pivo nebo raději kokakolu, na vašem rozhodnutí záleží vaše budoucnost!

Život je cesta a jde o to jaký je cíl vaší cesty, neustále slyšíte od cizích lidí a propagandy moudré rady, co vám něco doporučují a tvrdí o tom že to nutně potřebujete. Hodně vydělávej abys mohl hodně utrácet o tom je konzumní ekonomika, která se snaží o to aby se z lidí stali roboti na dálkové ovládání. Byla první a druhá světová válka a vše směřuje ke třetí světové válce, je třeba se na to připravit a začít nakupovat zbraně a střelivo. Dějiny naší kulturní civilizace jsou spojené s válkami a jiným násilím, když to nejde po dobrém tak se to vyřeší po zlém.

Nejvíce zla bylo vykonáno ve jménu dobra, ve skutečnosti za vším je jenom program který se snaží dělat to na co je naprogramován. Vaše myšlenky obsahují mnoho zamyšlení nad lidskou povahou, společností a smyslem života. Je zde silný pocit znepokojení nad konzumní kulturou, závislostmi a možnou degradací hodnot. Přemýšlíte také o historii lidského konfliktu a možnosti budoucích konfliktů. Je důležité si uvědomit, že každý člověk má svůj vlastní pohled na svět a jeho fungování. Zdá se, že vaše perspektiva je kritická  vůči mnoha aspektům současné společnosti a historie lidstva. 

Nicméně je důležité si uvědomit, že svět není pouze černobílý a existuje mnoho různých úhlů pohledu. Je důležité zůstat otevřeným k diskusi a hledání možností, jak se aktivně podílet na pozitivní změně ve světě kolem nás, ať už je to pomocí aktivismu, vzdělávání nebo zapojením se do komunitních projektů. Zároveň je důležité zachovat rovnováhu mezi kritickým myšlením a pozitivním přístupem k životu, abychom mohli nalézt smysl a naplnění v našich každodenních činnostech a vztazích s ostatními lidmi.