Přeskočit na obsah

Elity, co rozhodují o nás bez nás nemají žádnou praxi ze života

  • E

Je to jako fotografování kdy stiskem spouště uložíte to, co fotografujete na kinofilm nebo moderně do paměti fotoaparátu, tím že se něco uloží tak vznikne hodnota, pokud se to neuloží tak hodnota nevznikne! Otázkou je, co se má uložit a co se nemá uložit, mnohé, co se uloží to nemá hodnotu nebo je tato hodnota jenom dočasná.

Podívejme se na školu zde od nás škola požaduje abychom si uložili do hlavy mnoho informací, co nemají žádnou hodnotu, a tak se z nás stávají vzdělaní pitomci s titulem. Podobná je situace u televize a internetu zde je 99 % informací bez hodnoty a nemá smysl si je ukládat do paměti, kde je chyba v systému? Nahradili jsme praxi za teorie a následkem je to že je 99 % informací bez hodnoty!

Podobná je i situace u jídla které není zdravé, protože zde schází praxe, mohli bychom říci čím více teorie tím více máme problémů, elity, co rozhodují o nás bez nás nemají žádnou praxi ze života, a tak vytvářejí teorie které v praxi nefungují a my tak z toho máme blbou náladu, komu není rady tomu není pomoci. Uložili jste si do hlavy pitomosti, a tak děláte pitomosti, je to začarovaný kruh, ve kterém jsme se ocitli.