Přeskočit na obsah

Canon PowerShot SX70 HS vs Olympus OM-D E-M10 Mark IV

  • C

Olympus OM-D E-M10 Mark IV

Fotoaparáty lze rozdělit podle velikosti snímacího čipu, čím větší je snímací čip tím menší je hloubka ostrosti a není zde možný veliký zoom, výhodou je možnost fotografovat bez stativu tam kde je málo světla. Jako ideální velikost čipu lze brát Micro 4/3 snímač třeba u fotoaparátu Olympus, bezzrcadlovka, se sáňkami pro blesk, se stativovým závitem, s vestavěným bleskem, s výměnnými objektivy, elektronický hledáček, stabilizace obrazu na snímači (IBIS), bajonet Micro 4/3, Micro 4/3 snímač, rozlišení snímače 20 Mpx, maximální rozlišení videa 4K, uhlopříčka displeje 3″, rozlišení displeje 1,04 Mpx, dotykový, otočný/výklopný displej s živým náhledem (Live View), podporovaný formát RAW a JPEG, SD, SDHC a SDXC paměťová karta, rozhraní USB 2.0, bezdrátové rozhraní Wi-Fi a bezdrátové rozhraní Bluetooth, micro HDMI součástí, rozměry 8,4 × 12,2 × 4,9 cm (V׊×H), hmotnost 383 g, objektiv součástí balení.

Canon PowerShot SX70 HS

s 65násobným optickým zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 21 až 1365 mm. Model SH70 HS nabízí otočný LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm, vylepšený snímač CMOS který nabízí rozlišení 20,3 Mpx, automatické zaostřování, které je spolehlivé i při zhoršených světelných podmínkách, elektronický hledáček OLED a superrychlý obrazový procesor DIGIC 8, který umožňuje kontinuální snímání až 10 snímků za sekundu. Procesor má i dostatečný výkon pro natáčení videí ve 4K Ultra HD. Ve 4K rozlišení lze vytvářet také časosběrné nebo statické snímky. Možnost komunikace s chytrým telefonem nebo počítačem pomocí Bluetooth a Wi-Fi.

Nejnovější model s 65násobným optickým zoomem využívá špičkové technologie, díky kterým se může pochlubit kvalitními výstupy ve vysokém rozlišení – fotografie 20mpx, video 4K Ultra HD. SX70 HS má podobu i ergonomii digitální zrcadlovky a představuje tak ideální fotoaparát typu vše v jednom. Fotoapaát je doplněn o technologii ZoomPlus – může se pochlubit ohniskovou vzdáleností až 2730mm. Canon PowerShot SX70HS je ideální pro pořizování snímků z opravdu velké vzdálenosti (např. zpvěvák na podiu, promoce atp). Pozornost si zalouží i podpora makrofotografie-lze fotit již od 0 cm.