GVKB kurz programování po lopatě

Zatímco většina kurzů programování se zaměřuje na výuku konkrétních programovacích jazyků, návrhu algoritmů a softwarového inženýrství, neexistuje doslova kurz „programování po lopatě“. Pojem „programování po lopatě“ by mohl být používán jako metafora pro něco, co je jednoduché a přímočaré, ale v kontextu vzdělávání v oblasti programování se tento termín běžně nepoužívá.  Pokud máte na mysli …
Pokračovat ve čtení GVKB kurz programování po lopatě

Práce by nám měla přinášet seberealizaci

Dneska utrácíme peníze za hlouposti a zítra místo peněz budeme utrácet volný čas na hlouposti. Toto tvrzení zaznamenává pocit, že lidé často investují své zdroje, buď finanční nebo časové, do věcí, které nemají dlouhodobou hodnotu nebo smysl. Může to odrážet společenské trendy, konzumní chování nebo nedostatek plánování do budoucna. Pokud lidé nejsou obezřetní ve svých rozhodnutích …
Pokračovat ve čtení Práce by nám měla přinášet seberealizaci

Se změnou situace se mění mnohé v nás a okolo nás

Co budou dělat lidi, když na práci budou všude jenom stroje a programy, budou lidi jenom koukat na televizi, koukat na internet, hrát počítačové hry, navštěvovat sociální sítě na internetu nebo virtuální realitu na internetu atd. Scénář, ve kterém stroje a programy nahradí většinu pracovních pozic, je jednou z možných budoucích situací, kterou někteří nazývají …
Pokračovat ve čtení Se změnou situace se mění mnohé v nás a okolo nás

Život je zde bez možnosti si jej užít

Největším problémem člověka a společnosti je to že mnohé je bez toho na co jsme byli zvyklí, například. Rodina bez dětí, práce bez užitku, život bez štěstí, učení bez možnosti jej využít v praxi atd. těch příkladů by mohlo být tisíce stačí se jenom zamyslet a najednou nám dojde že náš život je zde bez …
Pokračovat ve čtení Život je zde bez možnosti si jej užít

Nemáme odvahu překročit hranice ustálených paradigmat

Pokud to nefunguje optimálně je třeba aby to profesionál opravil to je logické, pokud to bude opravovat amatér tak to špatně dopadne, o tom je; ekonomika, politika, náboženství, umění, věda, technika, internet, televize, školství, rodina atd. Vaše pozorování zdůrazňuje důležitost profesionálního přístupu v různých oblastech života. Opravdu platí, že některé činnosti vyžadují odborné znalosti a …
Pokračovat ve čtení Nemáme odvahu překročit hranice ustálených paradigmat

Je realita bez růžových brýlí objektivní?

Běžně se říká vidím vše černě, nebo on má růžové brýle a proč zde lidi nemluví o ostatních barvách nebo o bílé barvě. Výrazy jako „vidím vše černě“ nebo „mít růžové brýle“ jsou metaforami, které mají vyjádřit pesimismus nebo optimismus vůči něčemu. Černá barva může symbolizovat temnotu, smutek nebo beznaděj, zatímco růžové brýle mohou značit naivitu …
Pokračovat ve čtení Je realita bez růžových brýlí objektivní?

Vypadá to z dálky jako pravda, ale je to lež, která dočasně zastupuje pravdu

Žijeme v realitě, kde je vše o možnosti zastupování, papež zastupuje Hospodina, prezident zastupuje stát, herec zastupuje cizí postavu, kterou hraje na jevišti nebo ve filmu, umělá inteligence zastupuje lidskou inteligenci atd. čím vyspělejší je společnost tím snadnější je zajistit to že je vše možné nahradit něčím co zastoupí originál jako náhražka, nebude to už …
Pokračovat ve čtení Vypadá to z dálky jako pravda, ale je to lež, která dočasně zastupuje pravdu

Lidi porušují pravidla, protože něčemu slepě věří

Podívejme se na šachovou hru z pohledu programování, je to hra mezi inteligentními hráči, co znají dobře složitá pravidla, která dodržují a na podobném principu funguje vesmír a život. Ten, kdo poruší pravidla složité hry je většinou za to nějak potrestán, to se děje v; ekonomice, náboženství, politice, vědě, technice, školství, sportu, umění, rodině, organizaci …
Pokračovat ve čtení Lidi porušují pravidla, protože něčemu slepě věří

Jaké je uživatelské prostředí takový je i uživatel

Člověk pomocí svých smyslů, jakými je; čich, hmat, sluch, vidění atd. vnímá čas a prostor ve kterém žije, a to co vnímáme je uživatelské prostředí, u nějakého systému nemůžeme tak vnímat to co je nám jako uživatelům skryto z nějakého důvodu. U Windows 11 je staré uživatelské prostředí a nové uživatelské prostředí, to je často …
Pokračovat ve čtení Jaké je uživatelské prostředí takový je i uživatel

Jsem realista a nejsem pesimista, jak si myslí lidské nuly

Tam kde nejsou lidi tam nejsou lidské chyby to je logické, proto je optimálním řešením začít globálně nahrazovat lidi za naprogramované stroje, čím méně bude na světě lidí tím lépe zde bude vše fungovat. Je naivní věřit na to že časem se lidské problémy vyřeší a lidem zde bude líp tak to nefunguje. Je třeba …
Pokračovat ve čtení Jsem realista a nejsem pesimista, jak si myslí lidské nuly

Inflace je následek deflace

Na burze u něčeho hodnota stoupá a u jiného hodnota klesá, deflace je spojená s tím že hodnota akcií stoupá a inflace je spojená s tím že hodnota akcií klesá. Co způsobuje inflaci a deflaci u akcií? Konkurence způsobuje u akcií inflaci a monopol způsobuje deflaci, je to jako se zaměstnáním ten, kdo má monopol …
Pokračovat ve čtení Inflace je následek deflace

Marné hledání správných cest k úspěchu

Šťastný je ten kdo vyhrál nad konkurenty, vše je zde hra o to, co potřebujeme a milujeme, ti, co v této hře neuspějí mají z toho psychické nemoci a nikdo jim nepomůže tak aby dokázali v této hře uspěli, a tak se měli dobře, často se používá podobenství s pyramidou, kde na vrcholu jsou ti, …
Pokračovat ve čtení Marné hledání správných cest k úspěchu

Krize způsobují restartování konzumního systému

Ekonomicky a politicky funguje jenom to, co nechybuje, aby se dosáhlo toho, že něco nebude chybovat tak se to musí specializovat a optimalizovat, nic nového pod sluncem stačí se podívat do přírody zde se vše na něco specializuje dlouhou dobu, a tak se to i optimalizuje. Školství je pro studenty očistcem, protože zde není specializace …
Pokračovat ve čtení Krize způsobují restartování konzumního systému

Civilizace potřebuje komplexní přístup k novým otázkám

Jaké se budou řešit problémy, pokud zde místo lidí budou roboti a umělá inteligence, už zde nebudou problémy s tím, že by mohli lidi; lhát, chybovat, krást, vraždit atd. žádné války a žádný vandalismus zde už nebude. Nový digitální svět bude mít taky problémy ale budou to jiné problémy, než měl lidský svět, největším problémem …
Pokračovat ve čtení Civilizace potřebuje komplexní přístup k novým otázkám

Viry eliminují lidi a nikdo to neřeší optimálně a rychle

S odstupem času můžeme posoudit jaký vliv měla pandemie Covid-19 na naši globální společnost, díky pandemii mnoho lidí předčasně zemřelo a mnoho lidí se dostalo do psychické nebo ekonomické krize, a to vedlo často k sebevraždě. Pandemie poškodila ekonomiku a politiku o tom nikdo nepochybuje, lidi se nechávali očkovat a nosili roušky. Pandemie není nic …
Pokračovat ve čtení Viry eliminují lidi a nikdo to neřeší optimálně a rychle